موزه های برتر دنیا
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ --- کد خبر ۶۶۳

10 موزه برتر و زیبای دنیا

وقتی «اکنون» یه یاد «گذشته» می‌افتد

تعریف زیبایی در سال‌های اخیر کاملا متفاوت شده است. هنر هر چقدر در  دوران گذشته یک موضوع تجملی بود، حالا در تاروپود زندگی ما تنیده شده است. دنیای مدرن، مسیر هنر فاخری به نام معماری را هم تغییر داده و با فناوری جدید، آثار بزرگ و برتر و کم‌دردسرتر اما زیباتر خلق می‌شوند. یکی از جلوه‌های هنر، موزه‌ها هستند؛ جایی که شما به وضوح می‌توانید به هنری‌ترین شکل ممکن با بهترین‌ آثار گذشته و حال آشنا شوید. این 10 موزه در دنیا انگشت‌شمار هستند.

موزه بی‌ام‌و

این موزه به تاریخچه ماشین آلمانی پرداخته و روند طی شده برای تولید خودرو در طول سال‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.  موزه بی‌ام‌و شبیه ابر بزرگی است که روی زمین آرمیده است. طراح این بنا پروفسور اتریشی، کارل شوانزر است.

 موزه ملی زاید

این موزه در گرامیداشت یاد شیخ زاید‌بن‌سلطان آل‌نهیان، پادشاه امارات ساخته شده و در طراحی‌اش سعی بر آن بوده تا از عناصر شخصیتی او استفاده شود. این موزه تاریخچه و دستاوردهای زندگی شیخ زاید را به معرض دید عموم گذاشته است. طراحان این بنا گروه فاستر و شرکا بوده‌اند.

شهر هنر و علوم

 این بنا کروی‌مانند طراحی شده که اشاره به پلانتاریوم یا چشم بصیرت و دانش دارد. شهر هنر و علوم، دارای بخش‌هایی پلک‌مانند هم هست که با باز شدنشان می‌توان به استخرهای اطراف دسترسی داشت. طراحان این بنا سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کندل نام دارند. امکانات رفاهی این مجموعه در نوع خود بسیار جالب‌توجه به نظر می‌رسند. شهر هنر و علوم بهترین مکان برای متصل شدن به تاریخ گذشته است!

 موزه هنر مدرن و معاصر تورنتو

این موزه مرکز ایالت تورنتو، آثاری از هنرمندان معروف این کشور را در معرض دید عموم قرار داده و توسط رنزو پیانو، معمار برجسته ایتالیایی طراحی شده است. به طور کلی ایتالیایی‌ها با آن سبک معماری خاص خودشان، بخشی از بزرگ‌ترین شاهکارهای بشری در کانادا را رقم زده‌اند.

 موزه گوگنهایم

موزه هنر گوگنهایم در قسمت شرقی منهتن در نیویوک‌سیتی واقع شده است و آثار هنرمندان امپرسیونیست، مدرن و معاصر را نمایش می‌دهد. معماری این بنا اثر معمار برجسته فرانک لوید رایت است. البته نیویورک جاذبه‌های فراوان دیگری هم دارد، اما باید بدانید فقط وقتی در این موزه قدم می‌زنید، می‌توانید به عمق تاریخ سفر کنید و از بودن در فضایی با عنوان موزه لذت کافی را ببرید.

 موزه هنر دنور

این موزه در شهر دنور در ایالت کلرادو قرار گرفته و به دلیل مجموعه‌های هنری متعلق به بومیان آمریکا شهرت دارد. 68 هزار اثر هنری از گوشه و کنار جهان در این موزه گردآوری شده است.

موزه هنر علمی

این موزه منحصربه‌فرد در خلیج ماسه‌ای ماریانا واقع شده است. در طراحی این بنا از گل نیلوفر الهام گرفته شده است. موزه «هنر علمی» به شکل بسیار زیبایی طراحی شده؛ به گونه‌ای که در عین تجمل فراوان به شما احساس آرامش خاصی می‌دهد. تقریبا در هیچ منطقه دیگری در آتلانتیک، چنین جو آرامی را تجربه نخواهید کرد.

 موزه سالوادور دالی

بزرگ‌ترین مجموعه آثار «دالی» در خارج از اروپا، در این موزه گردآوری شده است. طراحی این موزه برعهده HOK"" یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی و معماری در سطح جهانی بود.

 گالری هنر آلبرتا

 این گالری در شهر ادمونتون، حدود 6 هزار نقاشی مدرن و قدیمی را به معرض نمایش گذاشته است. طراح بنا، معمار آمریکایی، رندال استوت نام دارد. هر سال نمایشگاهی باشکوه که از آن به عنوان اسکار غیرسینمایی، اما هنری آمریکای‌شمالی نام برده می‌شود در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

موزه پورشه

باز هم یک موزه ماشین در شهر اشتوتگارت که توسط معمار مشهوری به نام «مسیل» طراحی شده است. فضای نمایشگاهی این موزه توسط HG Merz طراحی شده که در پروژه ساخت موزه مرسدس بنز هم مشارکت داشته است. به طور کلی دور از انتظار  است که در آلمان قدم بزنید و از موزه‌های فاخر اثری نبینید.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی