خاص ترین حراجی دنیا
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ --- کد خبر ۶۶۴

صفر تا صد خاص‌ترین و جالب‌ترین حراجی دنیا 
ورود انسان ممنوع

برای خاص بودن الزاما نباید روی انسان‌ها یا حتی برندهای خاص مربوط به آنها سرمایه‌گذاری کرد.
برای شنای اصولی در خلاف جهت آب، باید به اندازه رعایت قواعد، خلاقیت اصولی داشت؛ دقیقا همان کاری که حراجی «لایو استاک» انجام می‌دهد و از این طریق سود زیادی به جیب می‌زند.
ورود انسان‌ها ممنوع!

هر چند دست‌اندرکاران این حراجی هم طبیعتا انسان هستند، اما بازیگران اصلی، حیوانات و دام‌ها محسوب می‌شوند! به عبارت بهتر، در خاص‌ترین حراجی دنیا، محصولات ساخت دست انسان به فروش نمی‌روند. هدف اصلی یکی از جالب‌ترین حراجی‌های دنیا، معرفی بعد دیگری از اشیای قیمتی است؛ آن دسته از اجناسی که در مقایسه با صنایع دستی انسانی چندان به چشم نمی‌آیند، اما در نوع خود خاص هستند.
 مشخصات و قیمت‌ها 
به طور کلی درحراجی لایو استاک 21 گونه جانور اهلی در معرض فروش گذاشته می‌شوند که این مدل فروش شامل 2 بخش می‌شود؛ خرید حیوان و خرید محصولاتشان. اگر خواهان یک یا گروهی از یک گونه جانوری باشید در سالن اصلی مراسم به مبارزه در عرصه قیمت‌گذاری می‌پردازید و اگر دوستدار محصولات دام هستید، کار دشواری پیش‌رو دارید، زیرا از 21 گونه جانوری در مجموع 72 محصول از اصیل‌ترین چرم‌ها تا پوست‌های قیمتی وجود دارند و انتخاب، واقعا سخت می‌شود؛ بخصوص اگر از کف و سقف قیمت خریدها در حراج سالانه این برند معتبر دام و طیور اطلاع کسب کنید. به عنوان مثال بالاترین قیمت برای یک کالا، فروش 358 هزار یورویی یک مدل آهوی کمیاب آسیایی بود که سال 2010 در اختیار صاحبش قرار گرفت و به طور کلی میانگین فروش سالانه 235 میلیون یورو در شناسنامه لایو استاک به ثبت رسیده است.
دوره‌های طلایی فروش 
در طول سال‌ها برگزاری حراج سالانه لایو استاک، در هیچ دوره‌ای به اندازه سال 2012، سود نصیب کمپانی معتبر لایو استاک نشده است. در آن سال محصولات عرضه شده برای حراج، در مجموع با مبلغ 760 میلیون یورو به فروش رفتند که یک رکورد بزرگ و تا به امروز دست‌‌نیافتنی در مراسم حراج سالانه لایواستاک محسوب می‌شود. استقبال سرد در سال  2010 هم بدترین روزهای این حراجی را رقم زد؛ جایی که رکورد منفی 67 هزار یورو به ثبت رسید. به طور کلی کلکسیونرهای مطرح و متبحر در زمینه جمع‌آوری محصولات دامی علاقه زیادی به استفاده از چرم‌های حیوانی نشان می‌دهند و این مدل محصولات دامی را در اولویت علایقشان قرار داده‌اند. بخشی از محبوبیت لایو استاک ناشی از خاص بودنش است؛ آنچه در هر صاحب صنعت و علاقه‌مند معمولی، هوس حضور در حراج سالانه را به وجود می‌آورد و باعث پررونق‌تر شدن مراسم سالانه این برند می‌شود.
فروش‌های جالب 
 در طول سال‌ها برگزاری حراجی لایو استاک اتفاقات جالبی رقم خورده؛ از خریدن همه گونه‌های یک دام توسط یک دامپزشک به قصد امتحان انواع واکسن گرفته تا فروش یک چرم گوسفندی به ارزش 850 هزار یورو که چند برابر فروش کل حراجی در سال 2010 بود! در سال 2013 یک رسوایی بزرگ به وجود آمد و برخی محصولات دام، قبل از قرار گرفتن در معرض فروش به سرقت رفتند؛ سرقتی که عاملانش هیچ‌گاه معرفی نشدند و شائبه همدستی گروهی از عوامل حراجی با سارقان، به تغییرات گسترده در بدنه تیم فروش و حراجی لایو استاک منجر شد.
 برنامه‌های امسال 
 حراجی‌ امسال لایو استاک طبق معمول هر سال روز 5 اکتبر شروع شد و به مدت 10 روز ادامه یافت. ساعت کاری حراجی از10 صبح تا 9 شب به وقت محلی در نظر گرفته شده بود که البته در این مراسم فقط بخشی از این ساعت به حراج اختصاص دارد و سایر ساعات، موزه اطراف محل حراجی که متعلق به شرکت است، مورد بازدید قرار می‌گیرد. مراسم امسال 33 آیتم داشت و بخشی از درآمد فروش صرف امور خیریه شد.
برآورد هزینه
 یک گروه مشاوره اقتصادی بسیار متبحر، کار مشاوره دادن به لایو استاک را بر عهده دارند و این گروه، سمت و سوی کلی جریانات مالی و اقتصادی این برند معتبر را تعیین می‌کنند. بر این اساس معمولا برآورد هزینه هر دوره حراجی بر عهده گروه مشاوران است. هزینه برگزاری حراجی سال 2015 بیش از 560 میلیون دلار و در واقع پرهزینه‌ترین مراسم تاریخ حراج  لایو استاک  برآورد شده بود.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی