جشن همدلی کره و ایران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ --- کد خبر ۶۶۶

برگزاری جشن یکدلی کره و ایران در برج میلاد

دوشنبه 13 اردیبهشت‌ماه، برج میلاد تهران پذیرای میهمانان ویژه‌ای بود. به مناسبت بازدید رسمی رییس‌جمهور کره‌جنوبی، خانم کئونهه پارک، بخش فرهنگی سفارت کره اقدام به برپایی مراسمی تحت عنوان «جشن یکدلی کره و ایران» کرد. این مراسم که به صورت مشترک توسط هنرمندان و دست‌ا‌ندرکاران ایرانی و کره‌ای برنامه‌ریزی و اجرا شد پذیرای تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فرهنگ بود.

مراسم از ساعت 19:30و با ورود خانم پارک آغاز شد. خانم پارک مورد استقبال خانم شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده و آقای علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت و به اتفاق به سالن اصلی همایش‌های برج میلاد وارد شدند. در بدو ورود، حاضران در سالن، استقبال ویژه‌ا‌‌‌ی از خانم رییس‌جمهور صورت دادند.

برنامه‌ها با اجرای مشترک ارکستر ملی ایران و ارکستر سازهای ملی کره آغاز شد. 23 نفر از اعضای ارکستر ملی که با مشارکت بنیاد رودکی در این برنامه حضور داشتند به همراه 6 نوازنده سازهای سنتی کره و به رهبری سانگ جین کیم 2 قطعه «ابن‌سینا» و «آریرانگ» را به صورت مشترک اجرا کردند. طنین‌اندازی قطعه ابن‌سینا ساخته زیبای استاد فرهاد فخرالدینی فضای خاصی را در سالن به وجود آورد.

سپس اعضای زورخانه عیاران کرج که به نمایندگی از فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در این برنامه حضور داشتند به روی صحنه آمدند. اجرای هماهنگ و ضرب دلنشین مرشدان، تمامی تماشاگران را به سر شوق آورد، به گونه‌ای که در 10 دقیقه اجرای برنامه با دست‌های خود ورزشکاران را همراهی کردند و حتی رییس‌جمهور کره نیز از این جمع جدا نبود.

پس از آن نوبت به اجرای تیم کِی- اسپریتس کره رسید که با نمایش فنون تکواندو نظر تماشاگران را به خود جلب کردند. همچنین تیمی 8 نفره نیز به نمایندگی از ایران در این قسمت از برنامه حضور داشتند.

پایان برنامه با یک شگفتی ویژه برای حاضران در سالن همراه بود؛ این شگفتی صحبت‌های کوتاه خانم پارک خطاب به حضار بود که در فضایی صمیمانه و بدون تکلف صورت گرفت. خانم پارک در صحبت‌های خود علاوه بر اشاره به مشترکات فرهنگی 2کشور از قبیل علاقه‌مندی ایرانیان به ورزش تکواندو و سریال‌های کره‌ای، اشاره‌ای به داستان «کوشنامه» داشتند که در آنجا شاهزاده‌ای ایرانی با شاهدخت کره‌ای از سلسله «شیلا» ازدواج می‌کند. خانم پارک با اشاره به این داستان بر لزوم همکاری فرهنگی بیشتر 2 کشور و حتی ساخت سریالی با موضوعیت این داستان تاکید کردند.

این برنامه که میزبان سفرای کشورهای مختلف و میهمانان ویژه‌ای از 2 کشور بود در ساعت 20:30 به پایان رسید و پس از آن خانم رییس‌جمهور عازم بازدید از گالری فرهنگ کره که در سالن‌های غربی و شرقی برج میلاد دایر است، شدند. در این نمایشگاه علاوه بر نقاشی‌های تک‌رنگ و سفال‌های ماه‌نشان کره‌ای، امکان تجربه طب سنتی کره، کاغذ سنتی کره و غذای کره‌ای نیز وجود دارد. خانم مولاوردی و آقای جنتی نیز به همراه خانم پارک از این نمایشگاه بازدید کردند و به این ترتیب یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های فرهنگی 2کشور در حالی به پایان رسید که اکثر قریب به اتفاق تماشاگران با ظاهری بشاش برج میلاد را ترک کردند. برج میلاد به عنوان یکی از نمادهای اصلی تهران، دارای بهترین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری چنین برنامه‌هایی است و شامگاه دوشنبه نیز مدیریت این برج توانمندی‌های خود را برای برگزاری برنامه‌هایی در سطح ملی به اثبات رساند.

همچنین برگزاری برنامه‌ای در این سطح و با حضور مقامات عالی هر 2کشور علاوه بر این‌که نشان‌دهنده امنیت بی‌نظیر داخل مرزهای ایران است، سطح توانایی و زیرساخت‌های مناسب ایران را نیز به نمایش می‌گذارد.

شایان ذكر است، مجری برگزاری این مراسم در داخل كشور شركت ایرانی میزبان ایوان تهران بود كه با برنامه‌ریزی و اجرای قوی نیروهای حرفه‌ای این تیم، به خوبی و به دور از هرگونه حاشیه‌ای به اتمام رسید.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی