شهرهای برتردنیا
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ --- کد خبر ۶۶۹

10 شهر برتر دنیا برای استارتاپ‌ها و تازه‌کارها

آغازی به زیبایی موفقیت

یک شهر هر چقدر هم جذاب و توریستی بوده و از خواص تجاری برخوردار باشد، باز هم باید وسعتی به اندازه تلاش تازه‌کارها و علاقه‌مندان به ایجاد کسب‌و‌کار خودشان داشته باشد. بر این اساس، برای بیشتر جوانان مهاجر اقامت در شهری که دارای فاکتور و فرصت‌های لازم جهت موفقیت در اولین شغل پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه باشد، اولویت دارد.

 سایت «businessinsider» این 10 مکان را برای چنین افرادی توصیه می‌کند.

لینکلن (آمریکا)

 این منطقه تقریبا مفرح با میانگین دستمزد ماهی 2.311 هزار دلار برای نقش‌آفرینی در اولین شغل، یکی از مطلوب‌ترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری جوانان جویای کار است. 15.3 درصد مردم منطقه، 25 تا 34 ساله هستند. در این شهر جوان یافتن شغل اصلا کار سختی نیست.

تولسا (آمریکا)

شهر زیبای آمریکا به لحاظ در اختیار داشتن بیشترین تعداد فرصت شغلی در رده یازدهم شهرهای دنیا قرار دارد و شمای تازه‌کار با دریافتی ماهی 3‌هزار و 500 دلار می‌توانید کار خود را شروع کنید.

کپنهاگ (دانمارک)

در شهر تاریخی و کهن اروپا، یک جوان کاملا بیکار در اولین تجربه شغلی خود علاوه بر امنیت لازم، 2 هزار و 685 دلار درآمد خواهد داشت. میانگین سنی شهر بسیار پایین است و 15.4 درصد از مردم کپنهاگ را جوانان 25 تا 34 ساله تشکیل می‌دهند.

آمستردام (هلند)

اگر خواهان راه‌اندازی کسب‌وکار خاص خودتان هستید شهری بهتر از پایتخت سرزمین لاله‌ها پیدا نمی‌کنید؛ جایی که کامل‌ترین و جامع‌ترین «استارتاپ»های سازمان‌یافته اروپا را دارد و میانگین درآمد یک تازه‌کار در آن ماهی 2 هزار و 980 دلار است.

تورین (ایتالیا)

شهر صنعتی اروپا به دلیل کارخانه‌های فاخر و شرکت اتومبیل‌سازی فیات مورد توجه است، اما اصلا تصور نکنید در منطقه سرمایه‌دارهای بزرگ جایی برای خرده‌پاها وجود ندارد! میانگین درآمد یک تازه‌کار، 3 هزار و 115 دلار است و بیش از 15 مرکز مخصوص «استارتاپ»‌ها دست جوانان را برای انجام کارهای جدید و خلاقانه باز می‌گذارد.

مینه‌سوتا (آمریکا)

از این منطقه به عنوان بهشت جویندگان کار نام برده می‌شود، تا جایی که به ازای هر 100 هزار متقاضی کار، 31 هزار موقعیت شغلی وجود دارد.21.6    درصد مردم این شهر 25 تا 34 ساله هستند و میانگین دستمزد یک تازه‌کار در آن 2.893 هزار دلار است.

لندن (انگلیس)

 در شهر پرهزینه و پرترافیک اروپا به ازای هر 15 نفر، یک شغل وجود دارد و شما با دستمزد حداقل 2 هزار و 426 دلار می‌توانید از دریافتی ماه اول خودتان خوشحال باشید. در لندن، افراد 25 تا 34 ساله، 17 درصد جمعیت کل شهر را تشکیل می‌دهند و در این فضا، هر تازه‌کاری فرصت رشد دارد.

پاریس (فرانسه)

عروس شهرهای جهان هر چند به دلیل اتفاقات چند ماه گذشته و حملات تروریستی، هنوز برخی توریست‌ها و جوانان خواهان اقامت در اروپا را می‌ترساند، اما به دلیل برخورداری از فضای باز تجاری یکی از بهترین مناطق دنیا برای هر جوینده شغلی است. میانگین دستمزد 2 هزار و 902 دلار به اضافه در اختیار داشتن رتبه چهاردهم دنیا در زمینه کیفیت زندگی، از پاریس یک منطقه خاص ساخته است؛ جایی که 21.5 درصد جمعیتش، 25 تا 34 ساله هستند.

برلین (آلمان)

در آلمان، کمتر شهری به اندازه پایتخت تراکم جمعیت و البته فرصت شغلی دارد. یکی از موفق‌ترین شهرهای دنیا در زمینه بیکاری‌زدایی، به ازای هر 100 نفر، 5 موقعیت شغلی دارد و حداقل دستمزد یک کارگر از میانگین 2.672 هزار دلار کمتر نیست.

توکیو (ژاپن)

پایتخت کشور تکنولوژیک آسیا، رتبه بیست‌وسوم کیفیت زندگی در اروپا را دارد. سیستم حمل‌ونقل عمومی کم‌دردسر و ارزان، زندگی در این شهر را آسان کرده و اگر شما اولین تجربه کاری خودتان را در توکیو پشت سربگذارید، از میانگین 2.902 هزار دلار کمتر دریافت نمی‌کنید! برای زندگی آسان در توکیو، امکانات زیادی وجود دارد.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی