مرکزخرید پارسیان، روزآمدترین مجموعه تجاری شرق تهران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ --- کد خبر ۶۷۶

مرکزخرید پارسیان، روزآمدترین مجموعه تجاری شرق تهران

امروزه با بالارفتن سطح آگاهی اجتماعی افراد و گستردگی و تنوع نیازها، جذب مشتری و راضی نگهداشتن آن به ‌کاری بسیار دشوار مبدل شده است و به برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند نیاز دارد. در فضای شهری، مجتمع‌های تجاری تا حدودی این فرصت را برای مردم و‌ مشتریان فراهم می‌کنند تا زمانی را با خانواده خود برای خرید و تفریح بگذرانند، اما به دلیل وجود فضای رقابتی میان مراکزتجاری، زمانی انتخاب برای مردم دشوار می‌شود که نتوانند از بین چند ‌گزینه یک گزینه ‌را انتخاب کنند. مرکزخرید پارسیان واقع در فلکه دوم تهرانپارس از جمله مراکزخرید مدرن شهری است که همه نیازهای یک خانواده را به خوبی شناسایی کرده و در‌ جهت تامین آنها تلاش می‌کند. شاید هر فردی که ساکن شرق تهران باشد حداقل یک بار از این مجموعه بازدید کرده باشد. مجتمع پارسیان همواره سعی در به‌روز‌رسانی خدمات خود داشته است و همین امر باعث شده انتخاب اول ساکنان شرق تهران باشد. در همین خصوص به گفت‌وگو با آقای حمیدرضا خاکباز، مدیر مجموعه پارسیان پرداختیم و از آخرین تحولات در این مجموعه با خبر شدیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

1- بفرمایید از سال گذشته تاکنون چه تغییر و تحولاتی را در مجموعه پارسیان شاهد بودیم‌؟

      از آنجایی که این مجموعه خود را موظف می‌داند به صورت مستمر اقدام به به‌روزرسانی خود کرده و نیاز بازدید‌کنندگان را برطرف کند، برای رفاه حال بیشتر مشتریان اقدام به نصب تلویزیون شهری در ورودی مجتمع کردیم تا از این فرصت برای جذابیت بیشتر مجموعه و معرفی آن به کسانی که تا به حال به آنجا نیامده‌اند، استفاده کنیم. در بحث تبلیغات هم به شکلی گسترده اقدام کرده‌ایم، رسیدگی مستمر به مشاعات مرکزخرید اقدام دیگری بود که انجام شده است. همچنین در فروشگاه رفاه این مجموعه تغییرات بسیاری را شاهد هستیم که این بخش را به سمت‌ مدرن‌سازی سوق داده و‌آماده خدمت‌رسانی کرده است.

 

2- اساسا موفقیت‌های این مجموعه را مرهون چه چیزهایی می‌دانید‌؟

در ابتدا لطف خداوند شامل حال ما شده است و نکته دیگر حرکت در راه صحیح و درست است که خود برکت ایجاد می‌کند. هنگامی که در راه درست حرکت کنیم مسلما برکت ایجاد خواهد شد و تلاش مداوم، برنامه‌ریزی صحیح و تعامل با تمامی اقشار اعم از کسبه، فروشندگان‌، پرسنل و همه مجموعه‌هایی که در ارتباط با مرکزخرید هستند، موفقیت یک مجموعه را به همراه دارد.

 

3- بفرمایید چرا ساکنان شرق تهران مجموعه پارسیان را برای خرید خود انتخاب می‌کنند‌؟

مجموعه ما یک مجموعه خانوادگی است و سعی و تلاش زیادی کردیم تا با مشتری با کمال ادب و احترام برخورد شود، حتی اگر حق با مشتری نباشد. معتقد هستیم ساکنان شرق تهران این مجموعه را دوست دارند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند، زیرا مجموعه را متعلق به خود می‌دانند. بسیاری از مشتری‌ها با مجموعه ما بزرگ شدند، به طوری که زمانی با والدین خود به اینجا می‌آمدند، اما اکنون با خانواده کوچک خود به اینجا می‌آیند و خاطرات خوشی را در ذهن دارند.

4-آیا استفاده از شبکه‌های اجتماعی در شناساندن این مجموعه به مردم تاثیر داشته است‌؟(توضیح در مورد این‌که آیا این مجموعه در اینستاگرام فعال است یا کانال تلگرامی  دارد‌؟ یا خیر‌؟ و این‌که چگونه در این شبکه‌ها تبلیغات می‌کنید؟

ما از طریق تبادل لینک با کانال‌های پرجمعیت تلگرام و اینستاگرام وگرفتن کاربرهای مجازی بر تعداد کاربران خود می‌افزاییم. ساخت بنر که شامل آدرس تلگرام و اینستا‌گرام و وب‌سایت است و نصب آن به دیوار‌های مرکزخرید، برگزاری مسابقه آنلاین در کانال تلگرام با افرادی که آنلاین هستند به همراه تخفیف یا هدایایی نفیس‌، اهدای جوایز به کسانی که پست‌های اینستاگرام را به اشتراک می‌گذارند، ساخت بنر تبلیغات در سایت‌های رایگان و گرفتن شماره‌های مشتریان از طریق کسبه، از دیگر اقدامات مجموعه برای جذب مشتری و ایجاد مشتریان وفادار است.

 

5- با توجه به این‌که در مدتی کوتاه رقبای این مجموعه بیشتر خواهند شد (‌مانند مجموعه نارسیس در تهرانپارس یا یاس شرق ) چه برنامه‌هایی برای آینده این مجموعه دارید‌؟

           با برنامه‌ریزی‌های دقیق سعی در بالا بردن کیفیت خدمات به مشتریان خواهیم داشت و همچنین سعی خواهیم کرد کمبودهای این مجموعه را برطرف کنیم و با مجتمع‌های فوق هماهنگ شویم و رقیب خوبی برای هم باشیم. علاوه بر اینها تلاش می‌کنیم فلکه دوم تهرانپارس را به پایتخت تجاری شرق تهران تبدیل کنیم و با برنامه‌ریزی‌های مدون افراد را از اقصی‌نقاط تهران و شهر‌های اطراف به این مرکز فرا خواهیم خواند و بازار بزرگی را در شرق تهران ایجاد می‌کنیم.

 

6-بفرمایید مدیر خوب در یک مجموعه تجاری به چه کسی گفته می‌شود و شما به عنوان یک مدیر موفق پیشنهاد می‌دهید هم‌صنفان شما چه نکاتی را برای موفقیت یک مجموعه‌تجاری مد نظر داشته باشند‌؟

مدیر خوب شخصی است که از طریق مطالعات و تلفیق آن با تجربه، مجتمع را اداره کند و رسیدگی به تمامی ساختار مرکزخرید برایش مهم باشد و با تغییرات اساسی بتواند پویایی و زنده بودن یک مرکزخرید را به مراجعان نشان دهد.

در اداره مرکزخرید صداقت و حرکت در مسیر صحیح باید در اولویت قرار بگیرد. شرط انصاف، وجدان و کسب حلال است تا برکتی فزاینده را به ارمغان آورد‌، مشتری را خانواده خود بدانند و احساس کنند برادر و خواهر خود آنها هستند و اول و آخر به خداوند توکل کنند که رمز موفقیت، غیر از این  نیست.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی