بیگ شف در ایران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ --- کد خبر ۶۷۷

اولین قرارداد بین‌المللی صنف رستوران‌داران در پسابرجام امضا شد
ورود رسمی رستوران‌ زنجیره‌ای BIGCHEFS به ایران

 

اولین قرارداد بین‌المللی اتحادیه صنف رستوران‌ها در پسابرجام، برای 10 سال بین 2 برند از ایران و ترکیه به امضا رسید.
به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی گروه مانسون، تفاهمنامه همکاری مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای بیگ‌شفس(BIGCHEFS) با مجموعه رستوران‌های مانسون، به عنوان اولین قرارداد بین‌المللی اتحادیه صنف رستوران‌‌داران بعد از برجام امضا شد.
این قرارداد با بهبود روابط بین‌المللی ایران پس از برجام، در تاریخ 8 خرداد ماه 1395 بین نماینده ایرانی و همتای ترکی به امضا رسید تا گروه مانسون، نمایندگی نام تجاری بیگ‌شفس و تمام فعالیت‌های این برند را به صورت انحصاری و به مدت 10 سال در ایران بر عهده داشته باشد.
رستوران‌های زنجیره‌ای بیگ‌شفس درحال حاضر با 2 هزار کارمند، سالانه به 4 میلیون مشتری خدمات ارائه می‌دهند که با حضور در بازار ایران قطعا این رقم افزیش محسوسی خواهد یافت.

«گمزه شیزرلی»، مدیرعامل شرکت بیگ‌شفس در جلسه امضای این تفاهمنامه با اشاره به اهداف بلندمدت بیگ‌شفس برای  ورود به بازار ایران گفت: ایران به عنوان یک کشور در حال پیشرفت با جمعیتی جوان، بخصوص پس از اجرایی شدن برجام برای تمام برندهای جهانی جذاب است.
«امیر نبی»، مدیرعامل گروه مانسون نیز در این‌باره اظهارکرد: در راستای این همکاری طی 2 سال آینده 5 شعبه از رستوران‌های بیگ‌شفس توسط گروه مانسون در تهران تاسیس خواهد شد که این تعداد در 7 سال آینده به 20 شعبه خواهد رسید.
او افزود: در نتیجه این همکاری تا 4 سال آینده، برای 2 هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
گروه مانسون قصد دارد با بین‌المللی کردن فعالیت‌های خود در قالب رستوران‌های زنجیره‌ای و همچنین تاسیس یک آکادمی آشپزی‌، تحولی جدی در حوزه رستوران‌های  ایران ایجاد کند.
گفتنی است، مجموعه رستوران‌های مانسون، به عنوان طرف ایرانی این قرارداد با 20 سال سابقه فعالیت درحوزه تغذیه و رستوران‌های زنجیره‌ای در ایران بنیانگذار 6 برند مانسون‌لانژ، پریوه، دیوان، کوبابا، پارک‌وی و تراس است.
گروه مانسون فعالیت خود را در زمینه رستوران‌داری با ارائه منوی غذایی از آسیای شرقی در رستوران‌های مانسون‌لانژ آغاز کرد و در ادامه توانست بعد از 20 سال طمع غذاهای فرانسوی را به ایران بازگرداند. همچنین رستوران تراس با منوی غذای کالیفرنیایی و رستوران‌های دیوان با غذای اصیل ایرانی سرویس می دهند. یکی از آخرین فعالیت‌های‌ این گروه ارائه غذاهای لبنانی، ترکی و ارمنی به سبک جدید در رستوران‌های کوبابا است که در مدت کوتاهی توانسته به یکی از موفق‌ترین رستوران‌های کشور تبدیل شود.
 گروه مانسون قصد دارد در یک بازه 3 تا 5 ساله بیش از 20 شعبه به رستوران‌های کوبابا اضافه کند.
شایان ذکر است، شرکت بیگ‌شفس سال 2007 تاسیس شده و در سال‌های 2011 تا 2013 با 350 درصد رشد توانسته است به عنوان یکی از موفق‌ترین رستوران‌های کشور ترکیه شناخته و در سال 2016 به عنوان بهترین رستوران زنجیره‌ای این کشور انتخاب شود. این رستوران‌ها علاوه بر غذای ترکی انواع غذاهای بین‌المللی را با بومی‌سازی طعم آنها ارائه می‌دهند.
رستوران‌های زنجیره‌ای بیگ‌شفس با 29 شعبه در ترکیه، 3 شعبه در امارات، یک شعبه در عربستان و یک شعبه در بحرین یکی از بزرگ‌ترین نام‌های تجاری آسیایی در صنف رستوران‌ها هستند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی