افتتاح باشکوه مرکزخرید پارلین
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ --- کد خبر ۶۹۵

افتتاح باشکوه مرکزخرید پارلین

برگزاری مراسم افتتاحیه برای هر رویداد فرهنگی، ورزشی و یا هر اتفاق ماندگاری، معمولا موضوعی ا‌ست که مورد توجه ویژه متولیان آن قرار می‌گیرد. در یک نگاه کلی می‌توان ادعا کرد مراسم‌ مختلف افتتاحیه سبب رونق اقتصادی شهر در کوتاه‌مدت خواهد شد.

مردم در همه جای دنیا شروع اتفاقات جدید و خوشایند را جشن می‌گیرند، بنابراین از لحاظ فرهنگی نیز برگزاری مراسم افتتاحیه برای شروع به کار یک مرکزخرید، توجیه دارد.

هر چه مراسم افتتاحیه بی‌نقص‌تر باشد اثر مثبت‌تری در ذهن بازدیدکنندگان خواهد داشت، به‌‌ویژه این‌که اگر این مرکزخرید از امکانات خاص تفریحی و سرگرمی از قبیل سالن‌های سینما، شهربازی و ... برخوردار باشد پتانسیل آن را خواهد داشت که به قطب گردشگری شهر برای مسافران خارجی و داخلی مبدل شده و در درازمدت موفقیت اقتصادی آن تضمین شود.

24 تیرماه سال‌جاری ساکنان شهرستان ملارد کرج شاهد افتتاح باشکوه مرکزخریدی بودند که به راستی همانند نامش پارلین، نگین درخشانی در آن منطقه خواهد بود.

این مراسم که با حضور جمعی از کافرمایان و مالکان و استقبال چشمگیر ساکنان شهرستان ملارد در مرکزخرید پارلین برگزار شد، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و با اجرای موسیقی زنده پایان یافت.   

در ابتدای این مراسم مهندس حمدالله اکبری، یکی از کارفرمایان این مرکزخرید پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خوشامدگویی به حضار، گفت: افتتاح پارلین، پایان تعهد ما نیست، بلکه آغاز یک راه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش مراکزخرید در کارآفرینی و اشتغالزایی اشاره کرد و اظهار داشت: یک مرکزخرید از سنگ بنای اولیه‌اش تا زمانی که کالا را به دست مشتری می‌رساند، ایجاد اشتغال می‌کند. شاید مشتری تنها فروشنده و فروشگاه‌دار را ببیند، اما از سازندگان اولیه گرفته تا معمار، نقشه‌کش، برق‌کار، تولیدکننده آسانسور و پله‌برقی، دیزاینر فروشگاه‌ها، کادر مدیریت، حراست، تاسیسات، بهره‌بردار، پیمانکاران، پرسنل بخش اداری و روابط‌عمومی و چندین و چند شغل دیگر در مراکز ایجاد می‌شوند. امروزه در هر فروشگاهی حداقل  3نفر فروشندگی می‌کنند و مرکزخریدی با 200 فروشگاه، پارکینگ، فودکورت و سالن سینما یا فروشگاه زنجیره‌ای حداقل 1000 فرصت شغلی را ایجاد می‌کند و اگر مشاغلی نظیر  سیستم توزیع و حمل‌ونقل کالا، غرفه‌ها، برگزار‌کننده مراسم و جشنواره‌ها و پیمانکاران تبلیغاتی را هم در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد مراکزخرید چه نقش ویژه‌ای در اشتغال‌زایی دارند. پارلین نیز از این قاعده مستثنی نیست و تلاش خواهد شد علاوه بر ایجاد اشتغال، از نیروهای بومی برای انجام مشاغل مختلف در این مجموعه استفاده شود.

وی در پایان گفت: باید خوشحال باشیم که این مرکزخرید فراتر از استانداردهای شهری ملارد امروز به افتتاح رسیده است، چرا که این امر سبب رشد استانداردهای شهرسازی منطقه ملارد و اندیشه خواهد بود.

در ادامه مراسم مهندس رامین خانی، مدیر بهره‌برداری مرکزخرید پارلین در خصوص اهمیت بهره‌برداری مراکزخرید سخن گفت و اظهار داشت: این مجموعه با رویکرد برندینگ افتتاح شده و در آینده‌ای نه چندان دور کلکسیونی از برترین برندهای ایرانی و خارجی را در این مجموعه خواهیم داشت.

وی در ادامه به ویژگی‌های این مرکزخرید اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به منحصربه‌فرد بودن این مجموعه در منطقه ملارد و تراکم جمعیتی این شهرستان، سرمایه‌گذاری در مرکزخرید پارلین قطع به یقین سودده و پربازده خواهد بود.

مهندس شاهرخ کشاورز آخرین سخنران این مراسم بود و با تبریک به اهالی ملارد و اندیشه به ‌خاطر افتتاح یکی از زیباترین مراکزخرید کشور سخنان خود را آغاز کرد.

وی گفت: جمله‌ای معروف در بازاریابی وجود دارد با این مضمون که "اگر می‌خواهید نیازهای مشتریانتان را بشناسید باید با کفش‌های آنها قدم بردارید." از این‌رو بهره‌برداران پروژه پارلین با نیازسنجی و مطالعات در منطقه، اقدام به ایجاد ‌هایپرمارکت، مگااستور، فودکورت، شهربازی، پارکینگ و ... نموده‌اند.

مهندس کشاورز در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در اروپا و آمریکا از مراکزخرید به عنوان سومین مکان با اهمیت شهری پس از منزل، محل کار یا تحصیل نام برده شده است، زیرا این فضاها علاوه بر کارکردهای اقتصادی، دارای کارکردهای اجتماعی و فرهنگی نیز هستند.

وی در پایان ابراز خرسندی کرد یک نماد اقتصادی مدرن، یک هویت بصری زیبا و یک سایت شهری جدید در ملارد افتتاح شد تا خانواده‌ها علاوه بر خرید، تفریح را نیز در این منطقه تجربه کنند.

در ادامه اجرای برنامه توسط سامان گوران، طراحی مسابقه برای حضار و حضور گروه یاران جان با خواندن موسیقی‌های محلی، شور خاصی را در بین حاضران ایجاد کرد.

در بخش پایانی مراسم، مالکان مرکزخرید پارلین با برش ربان رسما فعالیت مجموعه را آغاز کردند و عکس‌های یادگاری گرفتند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی