«ژیوانشی» نامی به وسعت تاریخ
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ --- کد خبر ۷۰۱

«ژیوانشی» نامی به وسعت تاریخ

از پاریس به دنیا

معمولا دشواری تلفظ زبان فرانسوی موجب می‌شود یک اسم را به چند شکل مختلف بنویسیم. اما گاهی یک نام، یک برند آنقدر مطرح، بزرگ و بر زبان همه جاری است. در همین راستا شاید ‌"جیونچی" تلفظ شده از سوی انگلیسی‌‌زبان‌ها، شبیه «ژیوانچی» مورد نظر فرانسوی‌ها نباشد، اما همان «ژیوانشی» تلفظ شده توسط ما ایرانی‌ها است!

حیات باشکوه

این شرکت کالای لوکس فرانسوی در زمینه تولید پوشاک، عطر، لوازم آرایشی و بهداشتی تخصص و فعالیت دارد و عمده شهرت خود را مدیون تولیدات در این زمینه‌ها است.

خانه مد ژیوانشی که در سال ۱۹۵۲ توسط هوبرت دی‌ژیوانشی، طراح فرانسوی تاسیس شده، هم‌اکنون متعلق شرکت LVMH است و پس از «کریستین دیور» پرفروش‌ترین زیرمجموعه این کمپانی به حساب می‌آید. در واقع این عنوان هنگامی به دست آمد که ژیوانشی با فروشی معادل ۱۷۶ میلیون دلار در سال ۱۹۹۳، پس از دیور عنوان دومین شرکت پرفروش را برای مجموعه اصلی خودش به ارمغان آورد.

طراح مردمی

برای اطلاع یافتن از دلایل محبوبیت ژیوانشی باید اندکی از موسس این برند بدانیم؛ هوبرت دی‌ژیوانشی بیش از هر طراح دیگری با مشتریان خود در ارتباط بود تا بتواند طرح‌هایی خیره‌کننده خلق کند. در سال ۱۹۵۳ یکی از لباس‌های طراحی شده توسط او برای بانوان روی جلد مجله «لایف» چاپ شد و از آن به بعد این طراح شهرتی جهانی یافت و با گسترش دادن حوزه فعالیت برند خود، بیش از پیش نام ژیوانشی را بر سر زبان‌ها انداخت. ژیوانشی در سال ۱۹۹۵ میلادی خود را بازنشسته کرد، اما در مجموعه ماند و بعد از 2 سال تلاش و مطالعه برند دیور را هم ارتقا داد.

تحولات

  پس از این اتفاقات مثبت، سال ۲۰۰۱ میلادی «جولیان مک دونالد» به عنوان طراح خط تولید زنان این برند انتخاب شد. 4 سال بعد ریکاردوتسکی در نقش مدیر طراح لباس بانوان به او پیوست و  با طرح‌های مینی‌مالیستی و الهام گرفتن از پاییز به ارایه محصولات خود پرداخت، هرچند طرح‌هایش در طول سال‌های گذشته منتقدان زیادی هم داشته است.

 رکورد درآمد و چهره‌های مشهور

این برند که سال ۲۰۱۲ رکورد بیش از ۹۱۷ میلیون یورو درآمد را به نام خودش ثبت کرد، توسط افراد مشهور زیادی روی فرش قرمز ضیافت‌های سینمایی و حین تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته است.

نقش گالیانو

در طول سال‌ها، رابطه خوب برند با چهره‌های مشهور حفظ شد. ادری هیپورن، یکی از برجسته‌ترین بازیگران تاریخ هالیوود در شاهکار تاریخی «‌صبحانه در تیفانی» برای اولین بار از برند ژیوانشی استفاده کرد و  در ادامه هنرمندان دیگری هم کاری مشابه انجام دادند، اما هیچ یک از شخصیت‌های حقیقی به اندازه «جان گالیانو» به جهانی شدن برند ژیوانشی کمک نکردند. او بین سال‌های 1995 تا 1996 به عنوان مدیر قسمت طراحان، بخشی از بهترین‌های تاریخ ژیوانشی را رقم زد.

 انقلاب دهه 50

برند ژیوانشی با طراحی لباس‌های ساده و جذاب، انقلابی در زمینه مد زنانه به وجود آورد و ایده و شعار «هرخانم، یک دست لباس ژیوانشی» را به شکل واقعی عملی کرد. در روزهای بعد از جنگ جهانی دوم و در دنیای آشوب‌زده‌ای که مد و لباس در آن جایی نداشت، این مارک برتر فرانسوی ایده‌هایی متفاوت از معدود برندهای آن زمان داشت و با تولید اولین شومیز واقعی در اروپا، انقلابی اساسی به وجود آورد.

درآمد فعلی

برند ساکن خیابان جورج دوم پاریس  با بیش از 205 شعبه در 45 کشور دنیا، در حال حاضر سالی 917 میلیون یورو درآمد دارد و سود خالص از فروش محصولات این برند در سال گذشته میلادی 11 میلیون یورو اعلام شد. در حال حاضر عمده کارهای اجرایی ژیوانشی بر عهده فرد صاحب‌نفوذی به نام فیلیپه فورتوناتو است که با وجود مدیریت هوبرت دی‌ژیوانشی، صفر تا صد امور مالی موسسه را زیر نظر دارد و ریکاردو تیسچی به عنوان مدیراجرایی ارشد در حکم بازو و دست راست او عمل می‌کند. به هرحال برای نامی که در اعماق تاریخ جایگاهی تحسین‌برانگیز دارد و در طول سالیان دراز، مشهورترین افراد هر حوزه را مفتون خود کرده، کیفیت سرلوحه امور است، به همین دلیل روسا و افراد دارای نفوذ ژیوانشی، بی‌هیچ حرف و حدیثی از بهترین‌های قلمرو خود هستند؛ درست مانند این برند! 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی