دوازدهمین نمایشگاه تلفن‌همراه در تهران برگزار شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴ --- کد خبر ۷۰۵

دوازدهمین نمایشگاه تلفن‌همراه در تهران برگزار شد

دوازدهمین نمایشگاه تلفن‌‌همراه و ادوات موسیقی، 19 تیر‌ماه در سالن نمایشگاهی بازار موبایل ایران شماره2 آغاز به کار کرد و 25تیرماه به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه با ارایه انواع تلفن‌‌همراه از نشان‌های تجاری معتبر ایرانی و خارجی و نیز انواع ادوات موسیقی اعم از سازهای زهی، بادکوبه‌ای، الکترونیکی و ... در فضایی بسیار مدرن و حرفه‌ای برگزار شد.

در این نمایشگاه که همه نشان‌های معتبر تجاری حضوری پررنگ داشتند، تولیدکنندگان داخلی نیز آخرین توانمندی‌های خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

 رامین سمیع‌زاده، مدیر نمایشگاه میامکس 2016 گفت: در راستای حرکت به سمت جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، شرکت‌های اصلی و معتبر برای شرکت در نمایشگاه از فیلتر اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه‌ و لوازم جانبی عبور کرده و کلیه غرفه‌ها شناسنامه‌دار بوده و جواز و پروانه کار دارند، بنابراین مردم می‌توانند با خیالی آسوده از بخش‌های مختلف آن بازدید کرده و کالاهای موجود را از لحاظ کیفیت، امکانات، ویژگی‌ها و قیمت با یکدیگر مقایسه کنند.

وی  ابراز امیدواری کرد به موازات برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، هر چه که جلوتر می‌رویم تولیدات داخلی بیش از پیش با طراحی جدید، شرایط مناسب و کیفیتی رقابت‌پذیر با نمونه‌های مشابه خارجی عرضه شوند.

از طرف دیگر،  غرفه‌داران این نمایشگاه با ارایه قابلیت‌های انواع گوشی‌های تلفن‌همراه‌ و ادوات موسیقی که عمدتا با تخفیف‌های نمایشگاهی عرضه می‌شوند، مشاوره و آموزش‌های اولیه را نیز به شکل رایگان برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌اند که این نیز به عنوان گامی در مسیر استفاده صحیح و هدفمند از این محصولات تلقی می‌شود.

طبق آمار رسمی، 80 درصد کاربران ایرانی از قابلیت‌های پیشرفته تلفن‌همراهشان آگاهی ندارند و اغلب کاربران تنها از 10 درصد قابلیت‌های گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند.

نایب‌رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه‌ و لوازم جانبی با اشاره به کاهش تعرفه تلفن‌همراه‌ به 5 درصد در سال 95، اظهار کرد: این تعرفه با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ حدود 14 درصد است که این رقم در سال گذشته حدود 7 درصد تعرفه بوده است و تلاش می‌کنیم با کاهش تعرفه انگیزه‌های قاچاق تلفن‌همراه‌ را کاهش دهیم.

نصرالله اورانی‌پور، نایب‌رییس اتحادیه تلفن‌همراه در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه تلفن‌همراه‌ و ادوات موسیقی با اعلام این‌که کف تعرفه برای واردات تلفن‌همراه‌ مصوب شده است، بیان کرد: اتحادیه تلاش کرده با نظارت بر خدمات پس از فروش مناسب، انگیزه‌های لازم را برای تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش افزایش دهد.

نایب‌رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه‌ و لوازم جانبی  در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تمامی تدابیر، آمار واردات گوشی‌های قاچاق در کشور قابل توجه است‌، اظهار کرد: ایران کشوری است که 8 هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد و کنترل آن کار چندان ساده‌ای نیست، ضمن آن‌که تلفن‌همراه کالایی است که به راحتی قابل حمل است و می‌توان تعداد زیادی از آن را در یک کیف‌دستی جای داد.

اورانی‌پور در پاسخ به این پرسش که شکایت‌های زیادی از کیفیت نامناسب خدمات پس از فروش تلفن‌همراه‌ دریافت شده است‌، اظهار کرد: گارانتی کالا به آن معناست که خدمات پس از فروش باید بدون چون و چرا ارایه شود و مردم نیز می‌توانند شکایت‌های خود را در این زمینه به اتحادیه ارایه دهند.

وی هدف از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه تلفن‌همراه‌، لوازم‌جانبی و ادوات موسیقی را ارایه اجناس و تولیدات جدید به مصرف‌کنندگان اعلام کرد و افزود: همچنین در این نمایشگاه ادوات و آلات موسیقی نیز عرضه می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند از نزدیک با تولیدات شرکت‌ها و برندهای مطرح در این زمینه آشنا شوند.

 

اورانی‌پور ضمن حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان ادوات موسیقی، اظهار کرد: در این نمایشگاه‌ها آخرین تولیدات و دستاوردها در زمینه تلفن‌همراه‌ با قیمت‌های اصولی و تخفیف‌های نمایشگاهی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

نایب‌رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه‌ و لوازم جانبی با اشاره به این‌که اتحادیه تلفن‌همراه از تمامی واحدهای دارای پروانه کسب تعهد گرفته که کالای بدون فاکتور به مجوز فروش عرضه نکنند، عنوان کرد: شرکت‌ها به عنوان معارض می‌توانند فروشگاه‌هایی را که به فروش کالای قاچاق وارداتی اقدام می‌کنند معرفی کنند و مراجع ذی‌صلاحی مانند سازمان تعزیرات حکومتی و دادسراهای عمومی به تخلفات آنها رسیدگی خواهند کرد.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی