تیپاکس: سرعت، دقت و امانتداری
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ --- کد خبر ۷۲۸

تیپاکس: سرعت، دقت و امانتداری


برند تیپاکس از آن نام‌هایی است که به علت قدمت و کیفیت عالی خدمات به ‌قدری در بین مردم جا باز کرده که به هرگونه ارسال و مراسلات، تیپاکس می‌گویند. شرکت تیپاکس در حال حاضر با 160 شعبه در سراسر کشور و با ناوگان مجهز حمل‌ونقل و بکارگیری 3000 نفر پرسنل مجرب و امین به عنوان مبتکر و بنیانگذار صنعت «courier service» در ایران، پرچمدار ارسال سریع محمولات «به صورت درب به درب» است.
به همین منظور با مدیرعامل هلدینگ تیپاکس، آقای دکتر مهرداد فاخر در خصوص قدمت این شرکت و خدماتی که به مردم ارائه می‌دهد به گفت‌وگو نشستیم:

1- لطفا بیوگرافی کوتاهی از خودتان ارائه دهید و بفرمایید که به چه دلیل تصمیم گرفتید قدم در راه پدر بگذارید؟
من در سال 1362 در تهران متولد شدم. تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مدیریت بازرگانی ادامه دادم و مدرک کارشناسی خود را در انگلستان گرفتم، پس از آن موفق شدم مدارک MBA و DBA خود را از دانشگاه‌های ایران اخذ کنم.
به دلیل این‌که از زمان کودکی همواره در فضای تیپاکس حضور داشتم، علاقه زیادی به این حوزه از کسب‌وکار در من به‌ وجود آمد و به واسطه احترام به پدر و ارج نهادن بر نیم ‌قرن تلاش او برای ارتقای تیپاکس، این مسئولیت را بر عهده گرفتم و امیدوارم جانشین شایسته‌ای برای پیشبرد اهداف شرکت بوده باشم.

2- آغاز فعالیت‌های این شرکت چگونه و توسط چه کسی بود و اساسا انگیزه تاسیس تیپاکس چه بوده است؟
55 سال پیش پدرم، دکتر محمدعلی فاخر «آژانس پارت» را با انگیزه خدمت به هموطنان با ایجاد 6 شعبه تاسیس کرد. در آن زمان دفتر مرکزی در خیابان ناصرخسرو تهران قرار داشت. پدرم با معرفی شرکت به بانک‌های معتبر  آن زمان و عقد چندین قرارداد، کار خود را آغاز کرد و به زودی شعب دیگری در نقاطی از ایران افتتاح شدند و به این ترتیب مجموعه تیپاکس کم‌کم رشد کرد. در دهه 50 همزمان با بزرگ‌ترشدن شرکت و اضافه شدن خدمات جدید، آژانس پارت به «تیپاکس» تغییر نام داد.
تیپاکس دستخوش فرازونشیب‌های زیادی بوده و با مشکلات بسیاری در طول این دوران روبه‌رو شده‌، اما در نهایت به دلیل این‌که نگاه خانواده من به این حرفه هرگز انتفاعی نبوده است، تیپاکس توانست از میان بحران‌ها و ناملایمات، سربلند بیرون آمده و به برندی معتبر در کشور بدل شود.

3- دلیل انتخاب نام تیپاکس برای این شرکت چیست؟
در عهد هخامنشیان و پادشاهی داریوش بزرگ، ایرانیان برای نخستین بار انجام امور پستی را به صورت منظم سامان دادند. در آن زمان پیک‌های سریع‌السیر برای ارسال احکام و فرامین حکومتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما با گذشت زمان به‌ غیر از پادشاهان و امرا، تجار و پیشه‌وران و مردم عادی نیز از این خدمات استفاده کردند. نام سرداری که هدایت و رهبری این سیستم یکپارچه را بر عهده داشت «تیپاکس» بود.

4-  در حال حاضر شرکت تیپاکس چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهد؟
تیپاکس کلیه خدمات مربوط به حمل‌و‌نقل شامل ترخیص کالا، انبارداری لجستیک، بسته‌بندی، ارسال کالا به صورت عادی و اکسپرس و ... را انجام می‌دهد. از آنجایی که استراتژی اصلی شرکت بر مبنای «مشتری‌مداری» است، خدمات ویژه‌ای را نیز برای مشتریان در نظر گرفته‌ایم؛ به این ترتیب که برای سیستم حمل‌ونقل و توزیع کالاهای فروشگاه‌های اینترنتی COD خاص آن فروشگاه را طراحی می‌کنیم. این خدمت می‌تواند به سیستم حمل‌و‌نقل کلیه شرکت‌ها تعمیم پیدا کند و سبب رونق هرچه بیشتر کسب‌وکار فروشگاه‌های اینترنتی شود.

5-  آیا تیپاکس رقیبی در این سطح خدمات در داخل کشور دارد؟ بفرمایید مزیت رقابتی این شرکت چیست؟
واقعیت این است که بخش خصوصی چندان به این حوزه ورود پیدا نکرده است و رقبای جدی نداریم که البته این موضوع به هیچ وجه باعث خوشحالی ما نیست، چراکه وجود رقبای همطراز سبب رشد و تعالی شرکت‌ها خواهد شد.
عمده‌ترین مزیت تیپاکس نیز گستردگی انواع خدمات، تحویل کالا به صورت «درب‌به‌درب»، کیفیت و سرعت و همچنین مقرون‌به‌صرفه بودن آن است.

6- شرکت‌های بین‌المللی بزرگی چون دی‌اچ‌ال، فدکس، یوکی‌میل، آرامکس و ... که مشابه تیپاکس فعالیت می‌کنند، وجود دارند. بفرمایید در نحوه خدمات‌رسانی چه میزان الگوبرداری از این شرکت‌ها داشته‌اید و توضیح دهید اکنون که شرایط تازه‌ای در کشور به ‌وجود آمده، چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟
با توجه به این‌که بسیاری از این شرکت‌ها، در زمان تاسیس تیپاکس حضور نداشتند و یا همزمان با تیپاکس متولد شده‌اند، بنابراین موضوع الگوبرداری منتفی است. به جرأت می‌توانم بگویم، در دورانی تیپاکس از برخی از این شرکت‌ها بزرگ‌تر بود، اما در کشور ما رویدادهایی به وقوع پیوست که مجبور شدیم بسیاری از شعب بین‌المللی خود را تعطیل کنیم و متاسفانه دولت نیز در آن شرایط به ما کمکی نکرد. البته این را نیز اضافه کنم که اساسا با الگوبرداری مخالف نیستیم، چرا که الگوبرداری از یک حرکت خوب و درست می‌تواند مفید باشد.
اساسا شرکت‌های خصوصی بدون حمایت تا یک مقطعی قادر به رشد هستند و مرحله‌ای می‌رسد که پس از آن حمایت‌های دولتی لازم است، چه بسا این حمایت‌ها جنبه مالی نداشته باشند و فقط ارائه راهکارهایی باشند که به بزرگ شدن نام برندها کمک می‌کنند.
البته رشد برندها برای دولت نیز مفید است، زیرا هر برند و هر خدمتی که بین‌المللی شود، پس از نام خود، نام کشورش را نیز به دنبال خواهد داشت، بنابراین معتقدم اگر این نام‌هایی که به آنها اشاره کردید، رشد کرده‌اند بی‌تردید از حمایت‌های دولتی نیز بهره‌ برده‌اند، در حالی که تیپاکس تاکنون هیچ‌گونه حمایتی از دولت دریافت نکرده است.
در خصوص بین‌المللی شدن لازم است بگویم برخی دفاتر ما در حال حاضر در نقاطی از جهان مانند دوبی، لندن و ... فعال هستند و ما مذاکرات بسیاری در خصوص انتخاب شرکا پس از بررسی وضعیت آنها داشته‌ایم که در آینده نزدیک همکاری خواهیم کرد. ما در انتخاب این شرکا بسیار دقت کرده‌ایم، چرا که بیش از هرچیز اعتبار تیپاکس برای ما اهمیت دارد و نباید به‌ گونه‌ای عمل کنیم که به نام برند ما خدشه‌ای وارد شود.

7- برنامه‌های آتی جنابعالی برای رشد و توسعه این برند چیست؟
ما همواره تلاش خواهیم کرد که با کیفیت‌ترین خدمات را به مشتریان ارائه دهیم و به همین منظور تصمیم داریم تا پایان سال تعداد شعب خود را از 160 شعبه به 200 شعبه در کشور برسانیم. هدف این افزایش شعب به هیچ‌وجه انتفاعی نیست، چرا که هزینه‌ها و مشکلات خاص خود را دارد، اما اطمینان داریم افزایش شعب سبب ارائه خدمات بهتر و رضایتمندی بیشتر مشتریان خواهد بود.
همچنین به زودی مراسمی به مناسبت پنجاه‌وپنجمین سالگرد تاسیس تیپاکس برگزار خواهیم کرد که با معرفی خدمات جدید و ارائه تخفیف‌های ویژه برای مشتریان همراه خواهد بود.
آنچه که به عنوان چشم‌انداز در نظر گرفته‌ایم به طور کلی کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل، افزایش سرعت و خدمات، ارتقای کمی و کیفی حفاظت از کالا، گسترش پوششی، ایجاد شبکه‌های توزیع و جمع‌آوری بین‌المللی و ... است.

8- آیا این برند در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعالیت دارد؟
مسائل اجتماعی از دغدغه‌های اصلی ما است و همیشه برای حمایت از امور فرهنگی و اجتماعی، آماده و فعال بوده‌ایم. در بسیاری از خیریه‌ها به عنوان حامی عمل کرده‌ایم، به عنوان مثال در حوادث زلزله ورزقان و رودبار با اخذ موافقتنامه از هلال‌احمر، تمام محموله‌ها به صورت رایگان به مناطق زلزله‌زده ارسال و توزیع شد.

9- موفقیت برند خود را مرهون چه چیزی می‌دانید؟
موفقیت این برند در ابتدا مرهون سختکوشی همه کارکنان از ابتدا تا کنون بوده است. تیپاکس برای من در گرانبهایی است که به صورت امانت در اختیارم است، چراکه این برند حاصل زحمت افراد بسیاری است که خیلی از آنها امروز در قید حیات نیستند و عامل دیگری که موفقیت تیپاکس را مرهون آن می‌دانم درستکاری در کنار سختکوشی است، که همیشه سرلوحه افکار و فعالیت‌هایمان است.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 1 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی