برپایی جشن های ایران باستان در مرکز خرید مدرن الهیه
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ --- کد خبر ۷۳۰

برپایی جشن های ایران باستان در مرکز خرید مدرن الهیه

مجتمع تجاری- اداری مدرن الهیه مجموعه است که با رویکردی متفاوت از سایر مجتمع های تجاری فعال در پایتخت از سال 1389 شروع به کار نموده است . این مجموعه با گرد هم آوردن برند های برتر مد، فضایی را ایجاد نموده که در کنار نگاه فرهنگی متولیان آن امکانی را برای تجربه ی تازه ای از خرید در ایران فراهم نماید.


با توجه به همین تفکر و رویکرد، مدرن الهیه همت به برگزاری مجموعه ای از رویداد های مرتبط به فرهنگ اصیل ایرانی گمارده است. موضوع اصلی این برنامه ها که هر دوماه یکبار در محل مجتمع برگزار خواهد شد، گرامیداشت جشن های باستانی ایران زمین است که اولین آن در روز پنج شنبه گذشته، 14 اَمرداد ماه، به عنوان گرامیداشت آیین اَمردادگان و با حضور جمع کثیری از علاقمندان برگزار گردید. 


جشن اَمردادگان در ایران باستان از آیین هایی است که با محوریت جاودانگی و حیات برگزار می شده است. بر همین اساس مراسمی در مجموعه مدرن الهیه برپا گردید که توسط گروه هنری سرمستان درخت سروی به صورت نمادین کاشته شد.
در کنار این برنامه با توجه به همزمانی این رویداد با روز دختر، مدرن الهیه از شش بانوی جوان نام آور ایرانی که نام ایران را در جهان جاودانه نموده اند ، دعوت و از آنها با هدایای ارزشمندی تقدیر نمود . 


این مراسم با حضور لیلا اوتادی به عنوان سفیر بهزیستی و صلح و عشق ایران، فرشته کریمی به عنوان دختر افتخار آفرین فوتسال کشور و بهترین بازیکن فوتسال آسیا در سال گذشته، فرزانه توسلی دختر افتخار آفرین دیگر فوتسالی به عنوان بهترین دروازه بان آسیا در سال گذشته، خانم نسیمه غلامی کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان ایران، مونا کاکاوند بانوی افتخار آفرین ایران که دارای 18 مدال جهانی در رشته ی کاراته می باشد، مریم طوسی به عنوان سریع ترین دونده دختر ایران که چندین مدال طلا در مسابقات آسیایی کسب کرده است و همچنین هما دلورای طراح و گرافیست که عضو هئیت داوران چندین جشنواره ی معتبر داخلی و بین المللی بوده و دارنده ی چندین جایزه ی بین المللی است ، برگزار شد .
امید است که دیگر مدیران و شرکت های فعال اقتصادی و تجاری نیز برای احیای فرهنگ باستانی ایران زمین، قدم بردارند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی