بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل برگزار شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ --- کد خبر ۷۳۱

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل برگزار شد 

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل (HOFEX ۲۰۱۶ - Home Section) از تاریخ 13 تا 16مرداد ۱۳۹۵ به شکلی متفاوت‌تر از سال‌های قبل در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد تا در دوران جدید اقتصاد ایران پس از رفع تدریجی تحریم‌های بین‌المللی، نوآوری‌ها و تازه‌های این بخش از صنعت ثروت‌ساز و کارآفرین کشور را در معرض دید و قضاوت فعالان تولید و تجارت و مصرف‌کنندگان محصولات این صنعت بگذارد.

به گزارش خبرنگار ماهنامه تجارت‌طلایی، بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل (HOFEX 2016 - Home Section) با حضور حسین اسفهبدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری‌اسلامی‌ایران و با حضور 404 تولیدکننده مبلمان در فضایی به وسعت 43 هزار متر برگزار شد.
در این نمایشگاه 6 مشارکت‌کننده از کشورهای ترکیه و لبنان نیز حضور داشتند و سطح استقبال عمومی هم بسیار رضایت‌بخش توصیف شد.


صنعت مبلمان از مهم‌ترین شاخه‌های صنایع کوچک و متوسط دنیا با قدرت اشتغالزایی، ایجاد ارزش‌افروده و سرعت بازدهی اقتصادی خیلی بالا است. ارزش تولیدات جهانی این صنعت در سال 2015 بالغ بر 437 میلیارد دلار بوده و ارزش تجارت بین‌المللی محصولات این صنعت در همین سال به 147 میلیارد دلار رسیده است.
صنعت مبلمان ایران با حدود 30هزار واحد تولیدی و فروشگاهی، حدود 8‌ ‍‌درصد از اشتغال بخش تولید کشور را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری گسترده در 2 بخش تولید و عرضه طی 2 دهه گذشته، قدرت و مهارت‌های تولید صنعت مبلمان ایران و همچنین حمایت‌های دولت در سالیان اخیر باعث شده رقبای خارجی این صنعت حرف زیادی برای گفتن در بازار ایران که ارزش سالیانه آن بالغ بر6 میلیارد دلار برآورد شده، نداشته باشند.
مسئولان تشکل‌های صنعت چوب و مبلمان، بویژه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران به عنوان متولی بخش صنعت و صادرات مبلمان کشور، تاکید زیادی بر مزیت‌های کیفی و قیمتی محصولات صنعت مبلمان ایران برای صادرات دارند، اما موفقیت در این زمینه را مشروط به حمایت قاطع دولت از برنامه‌های این اتحادیه می‌دانند. آنها تاکید می‌کنند در تمامی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه بحث صادرات صنایع کوچک و متوسط، تحت برنامه‌های حمایتی خاص دولت‌ها قرار دارد، اما تا‌کنون در کشور ما هیچ برنامه‌ای در این زمینه اجرا نشده است.


بر همین اساس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران همزمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل، نشستی با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی ایران و مسئولان تشکل‌ها و اصحاب صنعت مبلمان برگزار کرد و از برنامه 5ساله توسعه صادرات مبلمان ایران که با هدف دستیابی به صادرات به ارزش 200 میلیون دلار مبلمان در سال تدارک دیده، رونمایی کرد.
از برنامه‌های بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل، میزبانی کاملا رایگان این نمایشگاه از 13 تاجر خارجی مبلمان از کشورهای هلند، مالزی، عمان، قزاقستان، ارمنستان و افغانستان بود. این تجار ضمن بازدید از نمایشگاه و مذاکره با تولیدکنندگان مبلمان حاضر از شهرک بهسازی صنایع چوب ایران به‌ عنوان یکی از قطب‌های نمونه واحدهای صنعتی تولید مبلمان کشور بازدید کردند.
از سویی دیگر، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران همزمان با آغاز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل، اولین دوره از مسابقات سالیانه مبلمان صادراتی ایران را برای تولیدکنندگان مبلمان تدارک دیده که پس از طی دوره 5 ماهه برگزاری این مسابقه به برندگان جوایز نقدی و تندیس اهدا می‌کند. 
از غرفه‌های موفق و پربازدید این نمایشگاه می‌توان به ‌غرفه برندهایی همچون گالری مبل پارسا، خانه مبل وستا، بویتک و کمجا اشاره کرد.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی