گشایش اولین مجتمع‌تجاری حامی محیط‌زیست در تهران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ --- کد خبر ۷۳۲

گشایش اولین مجتمع‌تجاری حامی محیط‌زیست در تهران

مجتمع‌تجاری آرتمیس فرمانیه هفتم مردادماه سال‌جاری با حضور جمعی از هنرمندان، طی مراسمی رسما آغاز به‌کار کرد.

اجرای کارزار تبلیغاتی معرفی این مجموعه مدرن با شعار+حیوانات را شکار نکنیم+ برای اولین بار در کشور، پیونددهنده آموزه‌های زیست‌محیطی با فضای کسب‌وکار و مرکزخرید است که در نوع خود یک ابتکار در این رسته به شمارمی‌رود و با استقبال گسترده فعالان و سازمان‌های حامی محیط‌زیست روبه‌رو شد و بازتاب قابل‌توجهی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

آقای مهندس حاجی حسینی، مدیرعامل این مجموعه در تبیین انگیزه این فعالیت، گفت: هدف ما برداشتن گامی در راستای فرهنگ‌سازی است، چراکه امروز رسانه‌ها و ابزار‌های مختلفی به طور مستقیم در حال آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه فرهنگ، هنر و محیط‌زیست هستند. ما بر این باور هستیم که می‌توان از هر فرصتی برای تاثیرگذاری بر مخاطب استفاده کرد و این رسالت اجتماعی بر عهده همگان، حتی یک مرکزخرید که فرصتی برای تفریح و گذراندن وقت را برای مردم فراهم می‌آورد نیز است.

همزمان با مراسم گشایش، فستیوال خرید ویژه‌ای به همراه تخفیفات ارزنده به مدت یک هفته در این مجموعه برپا بود. گفتنی است، این مجتمع‌تجاری در زمینی به مساحت بیش از ۳۰هزار مترمربع بنای مفید با کاربری‌های اداری و تجاری در 25 طبقه در منطقه پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه تهران احداث شده است. این مجتمع‌تجاری در طول 3 سال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی طراحی و اجرا شده است.

مجتمع‌ تجاری اداری آرتمیس مجموعه‌ متناسبی از برند‌ها و محصولات را در فضایی آرام در کنار هم گرد آورده است که تجربه‌ای از یک خرید و تفریح فرح‎انگیز را برای همه اعضای خانواده فراهم می‌آورد.

ایده طراحی نمای پروژه آرتمیس بر اساس 2 دیدگاه کلی که مدنظر کارفرمای پروژه بوده، شکل گرفته است؛ دیدگاه اول تاکید کارفرما بر اصالت نما بوده و این‌که ظاهری گیرا داشته باشد و دیدگاه دوم این‌که در اجرای نما از سیستم‌های ساختـمانی جدید و آخرین تکنولوژی نماسازی که در کشور داریم، استفاده ‌شود. بر اساس این 2 دیدگاه کلی، فرآیند طراحی نمای پروژه آرتمیس با آلترناتیوهای مختلف دنبال شد. پس از بررسی آلترناتیوهای طراحی، قالب کلی کار مشخص شد و ایده طراحی با شفافیت مطرح در طبقات اداری هر گونه‌ای که از خطوط آشنای معماری ایرانی –اسلامی به صورت سمبلیک در پرداختن به آن استفاده شده است، شکل گرفت. همچنین کیفیت نما در طبقات پایین که شامل تجار، شهربازی و رستوران است، متمایز گردید، به گونه‌ای که شکل نما بازتاب فعالیت‌های داخلی آن باشد. در 2 طبقه پایین، نما به دلیل ارتباط نزدیک‌تر و پویاتر در نظر افراد که شامل پیاده‌رو و سواره‌رو است، نمایگردد تا از نظر نیروهای جانبی (باد و زلزله) و جزییات اجرایی، استانداردهای قابل قبولی داشته باشد. نمای فاخر سنگی با جزییات اجرایی بیشتر شکل گرفت تا به عنوان مرکزتجاری برای رهگذر، جاذبه خرید و گذراندن اوقات فراغت را ایجاد کند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی