نگاهی به برترین مرکزخرید آلمان و مونیخ
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ --- کد خبر ۷۳۴

 نگاهی به برترین مرکزخرید آلمان و مونیخ

بهترین و اولین

 آلمان کشور اولین‌ها و البته بهترین‌هاست؛ بهترین‌هایی که گاهی اولین نیستند، اما ظرف مدت کوتاهی با شکوه و محبوبیت فراوان، همه عناوین نخست را به خود اختصاص دادند؛ رده اول در زیبایی، کیفیت، جاذبه و ... .

نمونه بارز این تعریف، مرکزخریدی به نام «فونت‌هوف» در مونیخ است. برخلاف تصور، این مرکزخرید اصلا قدمت ندارد؛ سال 2001 بازگشایی شد و 2 سال بعد فاز دوم مجموعه هم در دسترس عموم قرار گرفت.

 درست مانند مرکزخرید «بوگی» در میلان، فونت‌هوف معدنی از البسه و بخصوص لباس‌های مجلسی مردانه است. بی‌دلیل نیست این مرکز را زیباترین «مال» شهر مونیخ و استان باواریا می‌نامند!

معماری جذاب

مد، هنر، سبک زندگی و لذت، واژه‌هایی هستند که با دیدن معماری این مرکزخرید، تلفیقی ناگسستنی در اذهان می‌یابند. 64 فروشگاه شیک و استثنایی برندهای مختلف را در خود جای داده‌اند و سالانه 7 میلیون نفر را به مرکزخرید فونت‌هوف می‌کشانند. از لوازم آرایشی گرفته تا لباس‌های مد روز و صنایع‌دستی، هر آنچه بخواهید در این مرکز فراهم است. نمایندگان برندهای مطرح جهان شخصا از جهانگردان خواهش می‌کنند هنگام سفر به آلمان حتما این مرکزخرید استثنایی را ببینند. طبق آمار موجود، توریست‌ها بیش از هر مرکزخرید دیگری از فونت‌هوف دیدن می‌کنند و  در مجموع، این نام مشهور در زمره 5 اولویت گردشگران برای پرسه زدن و لذت بردن از فضای کشور منظمی مانند آلمان است. به بیان بهتر، فونت‌هوف به مونیخ روح ماجراجویانه‌ای می‌بخشد.

رفت‌وآمد آسان

 قرار داشتن در مرکز مونیخ، رفت‌وآمد به این مرکزخرید را آسان کرده است، زیرا با وجود انواع ترموا، مترو، تاکسی و ... دیگر دغدغه‌ای بابت رفت‌وآمد وجود ندارد. علاوه بر برخورداری این مرکز از یک پارکینگ زیرزمینی که نگرانی بابت پیدا نشدن جای پارک را به حداقل می‌رساند، وجود رستوران‌های مطرح به شما این اجازه را می‌دهد در صورت به طول انجامیدن خرید، شام یا ناهار را هم در رستوران‌های شیک و مجلل صرف کنید. این مرکزخرید برخلاف همتایان خود در مونیخ و ایالت باواریا، محصول فرهنگی عرضه نمی‌کند و به کار و مرکزخرید به دیدی صرفا کاری و بدون هیچ اضافه‌کاری غیراقتصادی می‌نگرد.

سود مالی

بدون تردید هیچ مرکزخریدی به اندازه فونت‌هوف در آلمان فروش ندارد. روزانه بیش از 450 هزار نفر به هر دلیلی در این مرکزخرید رفت‌وآمد می‌کنند و این رقم در طول سال، درآمد مرکزخرید فونت‌هوف را به رقمی حدود 700 میلیون مارک می‌رساند، هرچند عده‌ای از کارشناسان مرکزخرید اعتقاد دارند حتی این رقم هم صحیح نیست و مرکزخرید برتر مونیخ به لطف جاذبه‌های فراوان، فروش سالانه حدود یک میلیارد را هم تجربه کرده است.

 توصیه به همگان

  یکی از اولین مکان‌های توصیه شده به توریست‌ها در مونیخ، این مرکزخرید است. معماری مکان مورد اشاره تلفیقی از سبک مدرن معماری آلمان و شکل نوین این صنعت در جایی خارج از دیار ژرمن‌ها است. شما می‌توانید روی در و دیوارهای فونت‌هوف رگه‌هایی از گذشته پردرد آلمانی‌ها را بیابید؛ همان دوران سیاه که آلمان به عنوان مغلوب بزرگ جنگ‌جهانی دوم، مجبور به پرداخت غرامت سنگین معاهده ورسای شد. با گذر از آن روزها هر چقدر رنگ آلمان زیبا شد، پس از گذشتن از المان‌های خاص معماری دوران گذشته هم گویی رنگ مرکزخرید زیباتر می‌شود. تضادهای موجود در بخش‌های مختلف فونت‌هوف هر چند در نگاه اول اندکی به هماهنگی نما ضربه وارد کرده، اما سبک جدیدی از معماری را به نمایش می‌گذارد.

ابداعات جدید

 برگزاری همایش‌های متنوع و اهدای جوایز ویژه به صورت ماهانه و به بهانه‌های مختلف، آوازه فونت‎‌هوف را بیش از پیش جهانی کرده است. علاوه بر این موضوع، در حراج سالانه و ماهانه حداکثر میزان تخفیف در بین تمام مراکزخرید به فونت‌هوف تعلق دارد که تضادی با بی‌رحمی اقتصادی ذکر شده ندارد، زیرا این حراج طبق تعرفه‌ای سودآور به تصویب رسیده است. در این مرکز برخلاف بسیاری دیگر از مال‌ها، فضای زیادی برای بازی کودکان وجود ندارد که این شاید نتیجه جدی گرفتن بیش از حد تجارت و عمل با شعار «مرکزخرید، صرفا برای خرید» باشد!

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی