ارکستراسیون صنوف در مجتمع‌های چندمنظوره
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳ --- کد خبر ۷۳۷

ارکستراسیون صنوف در مجتمع‌های چندمنظوره


یک مرکزخرید صرف‌نظر از تنوع ماهیت و سایز آن یک بازار بزرگ است که واحدهای صنفی مختلف با ماموریت‌های گوناگون در آن گرد هم می‌آیند. از ابتدای توسعه مراکزخرید در اوایل قرن بیستم سوالی منطقی و مهم با مفهومی وسیع تکرار می‌شد، که برای بقا و سودآوری بیشتر باید در این بازار چه صنوفی را برای عرضه به مشتریان گرد هم آورد تا به بهترین وجه ممکن نیازمندی‌های ذی‌نفعان آن بازار تامین و تضمین شود.
به اعتراف مشاوران، خبرگان و کارشناسان صنعت خرده‌فروشی موضوع اختلاط صنوف از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین وظایف مدیران ارشد مراکزخرید محسوب می‌شود که متاسفانه به دلایل عدیده انجام آن امکانپذیر نبوده و همواره بی‌سرو‌صدا از کنار آن عبور می‌کنند.
کتاب ارکستراسیون صنوف در مجتمع‌های چند‌منظوره به قلم مهندس طایفه مرسل به منظور نشر اصولی و تجربی این فرآیند مهم تدوین شده است.


بازار یعنی همنوازی. در بازار همکاران، هم‌پیشه‌گان و به طور کلی پیشه‌وران متنوعی گرد هم می‌آیند، به همین دلیل پدیده بازار ماهیتا 3 نوع همجواری را برای صنوف به ‌وجود می‌آورد؛ همجواری همکاران، همجواری هم‌پیشه‌گان و همجواری پیشه‌وران. همانطور که می‌دانید در تکنوازی، یک نوازنده به تنهایی ساز تخصصی خود را برای نواختن به ‌کار گرفته و نوای موزون آن را به گوش مشتاقان محدود خود عرضه می‌کند، اما در ارکسترها برای افزایش حوزه نفوذ صدا، از چند ساز همسان (به عنوان مثال 8 ویولون اول) و به همان تعداد نوازنده استفاده می‌شود. در خصوص صنوف نیز به همین شکل است صنوف یکسان برای عرضه یک کالا حوزه نفوذ تجاری آن کالا را افزایش می‌دهند و همان‌گونه که در ارکستر، سازهای مکمل باعث افزایش کیفیت آهنگ می‌شوند، همجواری صنوف مکمل نیز در افزایش کیفیت صنفی موثر است.


این کتاب در 4 فصل تدوین شده که فصول آن به ترتیب 1- همنوازی در تالارهای موسیقی و مراکزخرید 2- فاکتورهای بنیادین خرده‌فروشی 3- سازبندی و سازماندهی ارکستر 4- فرآیند اجرای ارکستراسیون،  نامگذاری شده‌اند.
در این فصول مفاهیمی چون پیشینه تاریخی صنوف مختلف، خواص و تاثیرات همجواری صنوف، تعریف خرده‌فروشی، پتانسیل خرده‌فروشی در هر منطقه، پاخور مراکزخرید، سهم بازر یک کسب‌وکار، تعریف انواع مراکزخرید،  دسته‌بندی صنوف مختلف، مبانی جانمایی صنوف در مراکزخرید‌، فرآیند تحقیق و شناخت بازار، نظریه‌ها و روش‌های تعیین حوزه نفوذ تجاری یک مرکزخرید و .... مبسوط توضیح داده شده است.


مولف کتاب حاضر در سال 1355 از دانشگاه مازندران (دانشگاه فنی نوشیروانی) در مقطع کارشناسی مکانیک فارغ‌التحصیل شده و تا سال 1368 در شرکت‌های صنعتی و مراکز علمی کشور اشتغال داشته است. وی از سال 1369 پس از طی دوره‌های تخصصی زیر نظر اساتید دانشگاه مانیل در مرکز مطالعات و بهره‌وری سازمان گسترش به عنوان مشاور توسعه و برنامه‌ریزی منابع انسانی به کار مشغول شد و مسئولیت پروژه‌های چند شرکت بزرگ را در زمینه سازماندهی و برنامه‌ریزی منابع انسانی بر عهده گرفت. در سال 1372 به پیشنهاد مرکز مطالعات و علاقه شخصی به مشاوره مدیریت پرداخته و پس از اخذ گواهینامه ممیزی از آکادمی توف مونیخ و سرممیزی از موسسه IRCA انگلستان و طی دوره مشاوره مدیریت در سازمان بهره‌وری هند، به مدت 12 سال در زمینه ارایه خدمات مشاوره‌ای در مورد سیستم‌های مدیریت کیفیت و زیست‌محیطی در 18 پروژه مختلف اشتغال داشته است.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی