اولین اجلاس و نمایشگاه برترین سازندگان و طراحان پروژه‌های لوکس ساختمانی برگزار شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ --- کد خبر ۷۳۸

اولین اجلاس و نمایشگاه برترین سازندگان و طراحان پروژه‌های لوکس ساختمانی برگزار شد

تقدیر از بانوان صنعت ساخت‌وساز!
 

رشد روزافزون پروژه‌های ساختمانی در کشور و علاقه ایرانیان به استفاده از واژه لوکس در خصوص هر نوع کالایی سبب شده خواه ناخواه این واژه مورد سوءاستفاده یا دستبرد افراد سودجو قرار بگیرد و برای فروش بیشتر روی همه کالاها برچسب لوکس بودن بچسبانند.


حوزه ساخت‌وساز نیز از این سودجویی در امان نبوده و بخصوص در مناطق شمالی پایتخت پروژه‌های لوکس بسیاری وجود دارند که به زعم بسیاری از طراحان و معماران برجسته کشور به جز تعداد معدودی سازه، بقیه شامل واژه لوکس نخواهند شد.
به همین منظور اولین اجلاس و نمایشگاه برترین سازندگان و طراحان پروژه‌های لوکس ساختمانی به همت شرکت نگین همایش پارسیان به عنوان مجری و برگزارکننده و حمایت انجمن صنفی کارفرمایی طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان شهر تهران، انجمن صنفی تولیدکنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران، انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی استان تهران، انجمن مهندسی سازه ایران و دیگر انجمن‌های مرتبط با صنعت ساخت‌وساز 7 مردادماه در تهران برگزار شد تا بتواند ضمن تشکر و تقدیر از سازه‌های لوکس کشور و طراحان برتر در این حوزه، تعریف درست و جامعی از واژه لوکس در حوزه ساخت‌وساز ارایه دهد.
در این مراسم برای اولین بار از بانوان هنرمندی که با ذهن خلاق خود توانسته‌اند سازه‌های شگفت‌انگیز و فاخری طراحی کنند نیز تقدیر به عمل آمد.


اولین اجلاس و نمایشگاه برترین سازندگان و طراحان پروژه‌های لوکس ساختمانی با تلاوت آیاتی از قرآن و سخنرانی مهندس مهرانی، مدیرعامل شرکت سازه و سوله ماموت آغاز شد.
مهرانی در ابتدای سخنان خود به معرفی شرکت تابعه خود پرداخت و گفت: شرکت سازه و سوله ماموت در سال 1382 با هدف برآوردن نیازهای مشتریان داخلی و خارجی در حوزه ساخت سازه‌های سنگین فلزی و استراکچرهای صنعتی آغاز به کار کرد و اکنون پس از 13 سال در جایگاه یکی از فعال‌ترین شرکت‌های اسکلت فلزی در ایران و خاورمیانه خودنمایی می‌کند.
وی در خصوص ارتباط این شرکت با سازه‌های لوکس، گفت: این شرکت تاکنون سازه‌های لوکس بسیاری را در ایران و کشورهای اطراف اجرا کرده و به دلیل نوآوری در ساخت سازه‌های فلزی پیچ و مهره‌ای همواره می‌تواند به عنوان اولین بخش اجرایی در هر پروژه در کنار کارفرمایان باشد تا اولین گام هر پروژه که ساخت اسکلت فلزی است به بهترین شکل ممکن اجرا شود.
مهندس پویا سیدین نور، مدیر توسعه بازاریابی انجمن صنفی کارفرمایی طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان شهر تهران سخنران بعدی این مراسم بود. وی گفت: در خصوص کلمه لوکس در صنعت ساختمان با سوءتفاهمی روبه‌رو هستیم که اساسا هر کالای جذابی را لوکس می‌نامند در حالی که جذابیت اگر با کیفیت همراه نباشد در قالب لوکس نمی‌گنجد.
سیدین نور ادامه داد: به عقیده من در فرآیند لوکس بودن باید بیش از نیاز مشتری به او خدمت بدهیم و درک فراتر از نیاز دیدن یک محصول است که باعث ایجاد پیش‌نیازهای تولید یک محصول لوکس می‌شود.
برند لوکس مخاطب خاص دارد و باید به صورت خیلی محدود عرضه شود، بنابراین در محصولات و تولیدات ساختمانی که به وفور تولید می‌شوند و نام لوکس را یدک می‌کشند باید کمی محتاطانه عمل کرد، چرا که مخاطب کالای لوکس برای تک بودن و منحصربه‌فرد بودن هزینه می‌کند.
وی در پایان گفت: سازه‌ای لوکس تلقی می‌شود که تمام اجزای آن لوکس باشد و در عین جذاب بودن فراتر از نیاز مشتری به او خدمات بدهد.
مهندس شاهرخ کشاورز، سردبیر ماهنامه تجارت‌طلایی که حامی رسانه‌ای این اجلاس بود نیز به عنوان سخنران بعدی این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و در خصوص ویژگی‌های یک سازه لوکس به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی گفت: در عرصه ساخت‌وساز، مرکزخرید لوکس به مرکزخرید صرفا مجلل اطلاق نمی‌شود، بلکه مرکزخریدی لوکس است که مخاطبان لوکس داشته باشد، بر اساس استانداردها ساخته شده و از منظر کسبه و عوام موفق نیز باشد.
مهندس کشاورز اظهار داشت: برای ساخت مرکزخرید لوکس مهم‌ترین موضوع موقعیت جغرافیایی است‌. اساسا رمز موفقیت هر مرکزخریدی در وهله اول انتخاب یک مکان مناسب با دسترسی‌های عالی است و در خصوص پروژه‌های لوکس،  موقعیتی مناسب است که علاوه بر دسترسی‌های عالی و ایجاد سازه‌ای مجلل و جذاب، بتواند مشتریان لوکس را به سمت خود بکشاند.
وی در ادامه مفهوم توسعه را برای تولیدات لوکس، مهم برشمرد و اذعان داشت: در مفهوم توسعه با 3 مدل توسعه مواجه هستیم؛ توسعه سنتی یعنی همین بسازبفروش‌ها و چیزی که تاکنون با آن موجه بوده‌ایم، توسعه آرمان‌گرایانه که کشور خیلی به آن نیاز دارد و بدین معناست که متناسب با نیازهای هر بخشی از مشتریان و در همان کیفیت فعالیت انجام شود و توسعه عمل‌گرایانه که بدان معناست که فعالیت‌های در حال انجام انطباق با شرایط موجود و ضوابط شهرداریها و محدودیتهای شهری داشته باشد، اما متاسفانه اجرای همه موارد و ملزومات موفقیت اجرای یک پروژه لوکس در عمده موارد همزمان میسر نمی‌شود مانند مرکزخرید بسیار مدرن و لوکسی که در یک مکان پر ترافیک ساخته می‌شود.
ایجاد سازه‌ها و مراکزخرید لوکس دقیقا در تعریف توسعه آرمان‌گرایانه می‌گنجد، یعنی اگر مخاطبانی داریم که از برندهای لوکس استفاده می‌کنند سازه‌ای مجلل با برندهای لوکس برایشان داشته باشیم و اگر مخاطبانی داریم که از قشر متوسط جامعه هستند مراکزخریدی بسازیم که این افراد در آن مراکز احساس راحتی کنند. 
مهندس کشاورز در پایان گفت: در حوزه مراکزخرید لوکس علاوه بر آنچه گفته شد بهره‌برداری صحیح نیز نقش بسزایی دارد و به همین دلیل است که با وجود تعدد مراکزخریدی که نام لوکس را یدک می‌کشند، تعداد آنها از انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند. 
در پایان این مراسم علاوه بر تقدیر از بانوان هنرمند طراح و آرشیتکت از سازه‌های لوکسی چون مرکزخرید پالادیوم، مدرن الهیه، پروژه قو الماس خاورمیانه، مجموعه تجاری البرز بل‌سنتر و تعدادی شرکت‌های سازنده پروژه‌های عظیم لوکس به عنوان برترین‌ها در حوزه پروژه‌های لاکچری تقدیر شد.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی