بهار سامانه شرق، بی‌رقیب در ارایه خدمات هوشمندسازی
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ --- کد خبر ۷۵۱

بهار سامانه شرق، بی‌رقیب در ارایه خدمات هوشمندسازی

هوشمندسازی مراکز‌تجاری مقوله‌ای جدید در صنعت ساختمان‌سازی است و به علت امکانات خاصی که به این مکان‌ها می‌دهد امروزه طرفداران بسیاری به آن تمایل پیدا کرده‌اند.
در دنیای مدرن که هر لحظه وسیله جدیدی اختراع می‌شود بی‌تردید مراکزتجاری هوشمند می‌توانند رفاه بیشتری برای مشتریان و در نتیجه افزایش فروش به همراه داشته باشند و از سویی با هوشمندسازی این اماکن می‌توان به بهینه مصرف کردن انرژی نیز توجه خاصی داشت.
شرکت بهار سامانه شرق از فعالان بنام در حوزه هوشمندسازی مراکزخرید می‌باشد که می‌توان گفت در ارایه خدمات مربوط به هوشمندسازی بی‌رقیب است، بر همین اساس با امیرحسین خرمیان، مدیرعامل جوان و خوش‌آتیه این مجموعه در خصوص خدماتی که شرکت متبوعش ارایه می‌دهد به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در زیر آمده است.


1-    لطفا شرکت بهار سامانه شرق را معرفی کنید و بفرمایید این شرکت چه خدماتی به مشتریان ارایه می‌دهد‌؟
شرکت بهار سامانه شرق در سال 1386 و با هدف فعالیت در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاسیس شد و با بهره‌گیری از دانش فنی نیروی مجرب و متخصص، کار خود را در زمینه مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات و راه‌اندازی و نگهداری شبکه‌های رایانه‌ای محلی و گسترده آغاز کرد. پس از آن در راستای گسترش فعالیت‌های خود و به منظور فعالیت در زمینه توزیع پهنای باند اینترنت از طریق امواج وایرلس، اقدام به راه‌اندازی سایت‌های مختلف در اقصی‌نقاط شهر تهران و حومه نمود که به لطف پوشش، سرعت وکیفیت بالای سرویس‌های اینترنت بهارسامانه و پشتیبانی پاسخگو و شبانه‌روزی، شرکت توانست در مدت زمان کوتاهی به موفقیت نایل آید که نمود آن در رضایتمندی 95 درصدی مشتریان در نظرسنجی‌های صورت گرفته، می‌باشد. علاوه بر این شرکت بهار سامانه ‌شرق با ارایه خدمات متنوعی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات از قبیل طراحی و راه‌اندازی شبکه‌های گوناگون، خدمات مشاوره‌ای و تامین تجهیزات و خدمات پشتیبانی سعی در ارتقا و به‌روزرسانی سبد خدمات خود و ایجاد حس رضایتمندی در مشتریان دارد. بنابراین با توجه به برخورداری از دانش فنی، تجهیزات کارآمد و به‌روزرسانی شده، نیروی انسانی کارآزموده و سامانه‌های پشتیبانی و پاسخگویی به مشترکان در کنار تجربه چندین ساله در عرصه شبکه‌های رایانه‌ای و اینترنت، این شرکت اقدام به اخذ مجوز تامین و توزیع پهنای باند اینترنتی(ISDP) از سازمان محترم تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کرده ‌است.

2-    عموما مشتریان شما چه افرادی هستند و چند مشتری مهم خود را نام ببرید.
معمولا مشتریان ما را سازمان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های بزرگ و کوچک و مجتمع‌های بزرگ و کوچک اداری تجاری و مسکونی تشکیل می‌دهند.

3-    مهم‌ترین مزیت رقابتی بهار سامانه شرق نسبت به سایر رقبا چیست؟
کیفیت و کارایی بهار سامانه شرق، آن را از سایر رقبا متمایز می‌کند. شعار شرکت تلاش برای همیشه برقرار بودن است که خود این امر نیاز به یک بستر امن و وضعیت پایدار دارد که این بستر و زیرساخت با توجه به استفاده از تجهیزات microvave در سایت‌های اصلی در این شرکت موجود است.

4-    زمانی که پای اینترنت در میان باشد مهم‌ترین ضعفی که از آن یاد می‌شود پشتیبانی نامناسب است. در این خصوص چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟
این شرکت همیشه در تلاش بوده با تکمیل کادر پشتیبانی پاسخگوی نیاز همه مشترکان باشد، هرچند اعتقاد و سیاست کلان این است که با توجه به شبکه همیشه برقرار، مشترک نیازی به پشتیبانی نداشته باشد.

5-    شما چه خدماتی از  قبیل لیز لاین(LIS LINE) ، بک دور (BACK DOOR)، وی پی ان (VPN)، وی او ای پی یا تلفن اینترنتی(VOIP)، وب‌هاستینگ(WEB HOSTING) را ارایه می‌دهید؟
این شرکت تابع قوانین سازمان تنظیم مقررات، هر خدمت یا سرویس در حوزه ICT را در خود قابل ارایه می‌بیند و با توجه به شبکه خود قابلیت‌های خاصی دارد که او را نسبت به سایرین متمایز می‌سازد.

6-    شما جزو معدود شرکت‌هایی هستید که اینترنت وای فای را ارایه می‌کنید. لطفا بفرمایید چند شرکت در کشور این خدمات را ارایه می‌کنند و میزان پوشش‌دهی شما در چه سطحی است و کدام شرکت پوشش‌دهی بهتری دارد؟
ما تنها نیستیم، اما بهترین هستیم‌. این بهترین بودن هم به پشتوانه سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و دانش آی‌تی است که در این مجموعه موجود است.
با توجه به تجهیزات خاصی که در مراکز استفاده می‌شود این شرکت قابلیت‌های متمایزی ارایه می‌کند که شرکت را نسبت به سایرین متمایز می‌کند. از جمله این خدمات قابلیت ارایه خطوط اپراتورها روی بستر وایرلس خود و همچنین قابلیت‌های تبلیغاتی که در مجتمع‌های تجاری بسیار کاربرد دارد، است.
در رابطه با نحوه پوشش‌دهی نیز باید بگویم با توجه به تجهیزات خاص استفاده شده، این شرکت ظرفیت پوشش‌دهی با قابلیت کارکرد همزمان 1500 مشترک روی تنها یک دستگاه را دارد که این قابلیت در مقیاس اپراتورهای تلفن‌همراه اجرا می‌شود و گستره قابل‌توجهی را به خود اختصاص می‌دهد.

7-    تقریبا عموم مردم در خصوص ارایه اینترنت از طریق DSL اطلاعات و آگاهی دارند، اما از طریق وای‌فای و چگونگی سرویس‌دهی آن، آنگونه که باید اطلاع‌رسانی نشده است. شما در این زمینه چه اقداماتی را انجام داده‌اید و لطفا بفرمایید چه بسترسازی‌هایی جهت مصارف خانگی و صنعتی و شرکتی از این سرویس باید صورت بگیرد؟
نکته همین‌جاست که تنها‍‌ DSL نیست؛ تکنولوژی‌های بالاتر در مجتمع‌های متمرکز از جمله تجاری و مسکونی قابل پیاده‌سازی هستند، ازجمله VDSL که روی این پروتکل می‌توان بسیاری از خدمات از جمله تلفن و شبکه داخلی را پیاده‌سازی کرد.
اما به هرحال وارد عصر بی‌سیم شده‌ایم، بنابراین باید به سمت این مسیر حرکت کرد. نکته بسیار مهم در این عصر این است که از تجهیزات به طور صحیح و بجا استفاده کرد. ما بستر را به شکلی پیاده‌سازی می‌کنیم که قابلیت ارایه هرگونه سرویس روی این بستر وجود داشته باشد، حتی خط تلفن.

8-    با توجه به افزایش روزافزون  مجتمع‌ها‌، مراکزتجاری و مراکزخرید، آیا شما از تکنولوژی (SHARE POINT) یا استفاده از یک مودم برای کل واحدهای مجتمع  برای مجتمع‌ها و مراکز تجاری در سرویس‌دهی‌های خودتان بهره می‌گیرید و بفرمایید به طور کلی این تکنولوژی چه کاربرد‌ها و مزایایی دارد؟
بیایید در مورد تکنولوژی‌های بهتر و قوی‌تر صحبت کنیم. ما ایجادکننده بستر متقارن هستیم که بتوان هر سرویسی را روی آن پیاده کرد، زیرساخت باید طوری اجرا شود که محدودیت در ارایه تکنولوژی وجود نداشته باشد.
                                                                                                                                                                                                                                                                         

9-    لطفا در مورد پروتکل‌های IPV4 و IPV6  توضیحاتی را ارایه بفرمایید و این‌که چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟ همچنین با توجه به این‌که طبق استاندارد جدید، شرکت‌ها باید از پروتکل IPV6  استفاده کنند، آیا شما هم به پروتکل پیوستید یا خیر؟
کدام شرکت از این پروتکل استفاده می‌کند؟!

شرکت بهار سامانه شرق با توجه به توانمندی خود و تجهیزاتی که این قابلیت را داشته باشند، آماده بهره‌برداری از این پروتکل است. باید بگویم به لحاظ سطح مقطع بستر این 2 هیچ تفاوتی با هم ندارد، اما به لحاظ گستره تعداد IP بسیار متفاوت است.
در رابطه با این موضوع باید بگویم در کل دنیا این ارتقا به ‌صورت مقطعی در حال انجام است، حتی شرکت گوگل در رابطه با این تغییر حدود یک سال به طور آزمایشی جلو رفت تا به مرحله نهایی رسید، اما این امر در کشور ما با توجه به عدم استفاده از تجهیزات مدرن با این قابلیت، اجرایی نیست و تحقق این امر به زمان زیادی نیاز دارد.

10-     در رابطه با تامین اینترنت و ارایه آن با چه مشکلات و موانعی مواجه هستید و اصولا در این زمینه چه پروسه‌ای باید طی شود؟
موانع همیشه وجود دارد؛ مهم این است که چگونه مهندسی کرد و موانع را از سر راه برداشت. شرکت بهار سامانه شرق پهنای باند خود را از مجرای ورودی اینترنت به کشور، یعنی (شرکت ارتباطات زیرساخت) تامین  می‌کند و در این میان هیچ واسطه‌ای وجود ندارد. ارتباطات موثر و بجا و ایجاد رابطه با مدیران کاربردی، مسیری است که ما را به هدف همیشه برقرار بودن، می‌رساند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 1
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی