مرکزخرید ستاره، سورپرایزی در خیابان خیام پایتخت
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ --- کد خبر ۷۵۲

مرکزخرید ستاره، سورپرایزی در خیابان خیام پایتخت


امروزه در تهران و کلانشهرها مراکزتجاری بسیاری ساخته شده و به بهره‌برداری می‌رسند که بسیاری از آنها نه پاخور مناسبی دارند و نه استانداردهای لازم را برای کسب موفقیت، اما تجربه این سال‌ها نشان داده ساخت مجموعه‌های تجاری تخصصی در مکان و زمان مناسب، قطع به یقین یکی از آیتم‌های موفقیت آن مرکزخرید خواهد بود، زیرا در این بازارها مصرف‌کنندگان علاوه بر خرید تخصصی و با اطمینان کالا، در نمایشگاه‌های دایمی نیز مشارکت می‌کنند و از تخفیفات ویژه کالا بهره‌مند می‌شوند. 
مرکزخرید ستاره واقع در خیابان خیام پایتخت از جمله مراکزخریدی است که فقط در صنفی خاص و به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. در خصوص ویژگی‌های این مرکزخرید با مهندس حمید تاجیک، کارفرمای این مجموعه به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در نوشتار زیر آمده است:

1-    لطفا بفرمایید انگیزه کارفرمایان از ساخت مجموعه ستاره در این منطقه چه بوده و اگر تمایل دارید کمی راجع به سوابق فعالیت سازندگان این مجموعه توضیحاتی ارایه نمایید.
هدف گروه تجاری ستاره از ابتدا این بود که یک مجموعه تخصصی از عمده‌فروشان کالاهای لوکس صنف لباس زیر و جوراب ساخته شود تا  بتواند در قالب یک مجتمع‌تجاری خدمات ویژه‌ای را با توجه به محدودیت‌هایی که  این صنف دارد به بازیگران این صنف ارایه دهد‌. در واقع هدف ستاره تنها ایجاد یک پروژه تجاری و ساختمانی صرف نبوده و اکو‌سیستم‌سازی صنف مذکور اعم تولیدکننده، وارد‌کننده، عمده‌فروش، تک‌فروش و برند‌های برتر بین‌المللی را مسئولیت خود می‌داند. هدف دیگر ستاره این بوده که بازار هدف مصرف‌کنندگان کالاهای لوکس صنف را سازماندهی کند‌. ستاره در فضای سنتی بازار سعی کرده، اقدامات مدرنی را انجام دهد و برنامه‌ریزی 3 ساله تیم مدیریتی ستاره برای بهره‌برداری مناسب و رونق‌بخشی مرکزخرید از جمله این اقدامات است.
 از دیگر اقدامات این مجموعه می‌توان به حضور 70 برند برتر، ویزیت تخصصی 2500 مغازه خرده‌فروشی (‌تک فروشی‌) و ارتباط عمده‌فروشان ستاره با تک‌فروشان کشور برای جذب پاخور مناسب اشاره کرد. 
اطلاعات و ارتباطات، مزیت مهم ستاره است که تا به حال این مهم، در این صنف توسط اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی پوشاک نادیده گرفته شده است، به طوری که‌ توجه به آن فضا را برای کسبه، سرمایه‌گذاران و هر فردی که قصد ورود به این صنف را داشته باشد، مهیا می‌کند‌. 

2-    این پروژه در چه تاریخی کلید خورده و چه زمانی به پایان رسیده است؟ 
این پروژه در سال 1391 کلید خورد و در ابتدای سال 1393 بهره‌برداری آن آغاز شد‌. 

3-    مزیت رقابتی بازار ستاره نسبت به سایر رقبا چیست؟
تقریبا می‌توانیم با قاطعیت بگوییم در بازار سنتی تهران مجموعه عمده‌فروشی در صنف مذکور به این صورت فعالیت اختصاصی ندارد و ستاره در این زمینه منحصر‌به‌فرد کار کرده و مدل جدیدی را برای مجتمع‌های عمده‌فروشی پدید آورده است‌. 
ستاره برای گزینش برند‌ها،کسبه، بازرگانان و تولیدکنندگان شرایط ارزیابی ویژه‌ای دارد و قرار نیست هر برند و شخصیتی  وارد مجموعه ستاره شود‌. 
ما برای افرادی که از فیلتر ستاره عبور می‌کنند برنامه‌ریزی ویژه‌ای داریم. به صورت خاص مهم‌ترین کاری که برای ستاره انجام می‌شود این است که بانک اطلاعاتی از مشتریان بالقوه را که خرده‌فروشان سطح کشور هستند در اختیار مجموعه قرار می‌دهیم و رسانه تبلیغاتی آنها هستیم‌. 

4-    استراتژی مدیران مجموعه برای جذب مشتری چیست؟
برای پاسخ به این سوال مهم که به پاخور و رونق‌بخشی ستاره منتج می‌شود، اول باید بگوییم مشتری‌های ستاره چه افرادی هستند؛ 
مشتری‌های ستاره عمدتا تک‌فروشان و خرده‌فروشان سطح کشور هستند‌. ما تیم پخش ویژه‌ای را ایجاد کرده و سعی کردیم مهم‌ترین خرده‌فروشان شهر‌های کشور را برای کسبه ستاره ویزیت کنیم‌. در بانک اطلاعاتی مشتریان ستاره حدود 1500 مغازه تک‌فروشی از استان‌های تهران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، قزوین، گلستان، مازندران و گیلان وجود دارند‌. این مغازه‌ها مورد ارزیابی تخصصی تیم پخش ستاره قرار گرفته‌اند و این مشتریان به صورت اختصاصی به مغازه‌های ستاره معرفی می‌شوند‌. به نوعی باید بگویم هر فردی که وارد ستاره می‌شود‌، مشتری‌اش را تضمین می‌کنیم‌. 

5-    در خصوص جشنواره‌ها و حراج‌های فصلی، چگونگی ایجاد امنیت در مجموعه، خدمات پس از فروش به مشتریان یا بخش نظرسنجی از مشتریان، نوع تبلیغات و ... توضیحاتی ارایه نمایید. 
با توجه به اقتضای فعالیت عمده‌فروشی، خرید‌های عمده بیشتر به صورت فصلی صورت می‌گیرد و ما برای هر فصل برای مشتریان کشور و با هماهنگی کسبه ستاره جشنواره فصلی برگزار می‌کنیم. 

6-    سخن پایانی
ستاره آمادگی دارد با مجتمع‌های تجاری سطح کشور همکاری مناسبی را در صنف مذکور آغاز کند و مشاوره‌های لازم برای ارزیابی فروشگاه‌های لباس زیر و جوراب را در فضای تجاری آنها در اختیارشان قرار دهد‌. در واقع گروه تجاری ستاره می‌تواند به عنوان مشاور مجتمع‌های تجاری، جهت ارزیابی فروشگاه‌های این صنف کمک کند و با توجه به این‌که اکثر برند‌های لوکس در یک مکان گردآوری شده‌اند، می‌تواند این برند‌ها را به مجتمع‌های تجاری وارد کند‌. 
گروه تجاری ستاره برنامه ویژه‌ای را برای ورود به مجتمع‌های تجاری سراسر کشور دارد‌.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی