«گرندکانال» عجیب‌ترین مرکزخرید جهان
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ --- کد خبر ۷۵۹

 «گرندکانال» عجیب‌ترین مرکزخرید جهان
دنیای محکم روی آب

 

معمولا یک مرکزخرید حتی مشهور را هم با منطقه‌ای که در آن واقع شده، می‌شناسند، اما جایی در آن سوی آتلانتیک، اتفاقی متفاوت رخ داده و یک منطقه خاص به خاطر مرکزخرید عجیبش شناخته‌شده است.
ونیز مراکزخرید
مرکزخرید «گرندکانال» واقع در کالیفرنیا بدون تردید برازنده نامیده شدن به عنوان عجیب‌ترین مرکزخرید دنیا است. درست مانند شهر آبی ونیز، این مرکزخرید در محاصره دریاچه قرار دارد و شما برای رسیدن به آن باید قایق‌ها را پارو بزنید! بنای 46 هزار مترمربعی این مرکزخرید قدمت چندانی ندارد و در سال 1999 در مجاورت هتل معروف «ونیزی» آغاز به کار کرد.
داستان گوندلا 
برای رسیدن به این مرکزخرید باید سوار بر قایق خاصی به نام «گوندلا» شوید که هیچ‌گونه تفاوتی با انواع معمولی کرجی‌ها و قایق‌ها ندارد و برای بازشناسی بومی‌ها و توریست‌ها به این نام خوانده می‌شود.
بازار جذاب 
مرکزخرید گرندکانال تنها به دلیل قرار گرفتن در مجاورت آب جذاب نشده است. اگر به عنوان یک توریست منطقه جغرافیایی مرکزخرید را نمی‌شناسید، به محض به زبان آوردن نام مرکزخرید برای افراد بومی به سرراست‌ترین آدرس برای رسیدن به گرندکانال هدایت می‌شوید، زیرا در واقع یک منطقه را به نام این مرکزخرید می‌شناسند! در این شرایط بخشی از شهرت منطقه به خاطر بازار معروفش است؛ بازاری که به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را به معرض فروش می‌گذارد! علاوه بر بوتیک‌های زیبا و شیک، اجرای موسیقی زنده در حال و هوای خاص منطقه، جذابیتی بی‌مثال به بازار قرارگرفته در حوالی عجیب‌ترین مرکزخرید دنیا بخشیده است.

مدل خاص معماری 
در معماری این مرکزخرید از شیوه مدرن و «آبسورد» معماری استفاده شده و درعین حال سنت کابویی آمریکا که بخش جدایی‌ناپذیری از فرهنگ این کشور است، روی در و دیوار دیده می‌شود. در طراحی گرندکانال از تیمی 30 نفره متشکل از بهترین معماران آمریکا و ایتالیا استفاده شده و 900 میلیون هزینه برای برپایی این بنا صورت گرفته است.
استقبال 20 میلیونی 
 طبق آماری که در سال 2008 منتشر شد، این مرکزخرید جذاب سالانه 20 میلیون بازدیدکننده دارد که در بین تمام مراکزخرید کشور و قاره آمریکا در زمره‌ترین محبوب‌ترین مراکزخرید نام گرفته است.
جزییات 
 گرندکانال از 91 واحد تجاری و تفریحی تشکیل شده است. در سال 2005 ، 50 واحد دیگر و همچنین یک سالن تئاتر به این مرکزخرید اضافه شد. انجام  اصلاحات در نهایت 2 سال طول کشید و سرانجام شکل جدید این مرکزخرید عجیب، سال 2007 در معرض دید عموم قرار گرفت. از آن زمان به خاطر قرار داشتن گرندکانال در دل هتل معروف «پلازو»، مرکز به نام این هتل تغییر یافت، هر چند هنوز همه بیشتر آن را به نام  «گرندکانال» را  می‌شناسند تا نام جدیدش!

تحولات مدیریتی 
 در ماه می سال 2013 شرکت General Growth Properties تصمیم به سرمایه‌گذاری در بدنه مدیریتی این مرکزخرید گرفت و در نهایت 410 میلیون پول تزریق کرد تا از این طریق هم خود سود کافی نصیب ببرد و هم در نونوار کردن گرندکانال نقش ایفا کند.
امتیاز ویژه
در طول سال‌ها این مرکزخرید از مکانی صرفا تجاری به جایگاهی برای تفریح و تفرج هم تبدیل شد و امتیازی یافت که دیگر مراکزخرید هنوز از آن بی‌بهره هستند؛ تبدیل شدن به اولین مرکزخرید تفریحی دنیا. به این معنا که در این مرکزخرید هم امکان بالای کار تجاری وجود دارد و هم به دلیل وجود جاذبه‌های فراوانی مانند سطح پوشیده شده از آب، تلالو قایق‌ها در آب، مناظر زیبای اطراف، بازار جذاب، گل‌های رنگارنگ و البته معماری خاص مرکزخرید، بساط تفریح شما به عنوان یک توریست کاملا به راه است. گرندکانال تقریبا هر سال در زمره بهترین و پردرآمدترین مراکزخرید قاره آمریکا و دنیا قرار می‌گیرد. اگر هم یک سال به شکل اتفاقی چنین افتخاری برایش ثبت نشود، عنوان عجیب‌ترین همیشه به نامش گره خورده و جدانشدنی به نظر می‌رسد؛ از زمان تاسیس تا زمانی نامعلوم ... .

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی