آیریک‌سنتر، سرباز آریایی غرب تهران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ --- کد خبر ۷۷۷

آیریک‌سنتر، سرباز آریایی غرب تهران


مرکزخرید آیریک‌سنتر واقع در بلوار فردوس پایتخت نیز از آن دست مراکزخرید موفقی است که در طول یک سال فعالیت خود توانسته مخاطبان بسیاری را از اقشار مختلف جامعه با رنج سنی متفاوت جذب کند و به دلیل مراسم‌های مختلفی که برگزار می‌کند همیشه شور و حال زندگی در آن جاری است.
به بهانه تولد کارفرمایان این مجموعه و تقدیر از آیریک‌سنتر، در سومین همایش تقدیر و تجلیل از برترین برندهای مراکزخرید با مهندس محمد رضایی یکی از کارفرمایان این مجموعه به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در زیر آمده است.

1-    مجموعه آیریک‌سنتر مجموعه تجاری موفقی قلمداد می‌شود این موفقیت را مرهون چه چیزی می‌دانید؟
موفقیت مجموعه آیریک‌سنتر پس از لطف خدا مرهون مردمی است که هویت این مرکزخرید را شناختند و از آن استقبال کردند. این مردم هستند که نشان دادند ارزش چیزهای خوب را می‌دانند و اگر همه اجزای یک مجموعه یا سیستم به طور صحیح در کنار هم کار کنند حتما آن مجموعه سیر صعودی خواهد داشت. 
تفکر مدیران مجموعه آیریک‌سنتر ایجاد رضایت توأمان برای مشتری و کسبه است و همین امر رونق پروژه و موفقیت مجموعه را رقم زده است.

2-    اساسا آیا این مجموعه رویکرد استفاده از برندها را در برنامه‌های خود داشته یا خیر و به عبارت بهتر، استراتژی و دغدغه مدیران بهره‌بردار برای فعال کردن فروشگاه‌ها چه بوده است؟
به دلیل موقعیت جغرافیایی که آیریک‌سنتر در آن واقع شده از همان ابتدا دغدغه مدیران ایجاد مرکزخرید منطقه‌ای بود نه فرامنطقه‌ای، بنابراین اساس ساخت‌و‌ساز و بهره‌برداری نیز بر همین مبنا شکل گرفت، اما با این حال برندهای بسیار خوبی مانند سامسونگ، کافه‌ویونا، گلدکیش، مجموعه گالری ساعت‌های رادو و تیسوت و ... نیز به این مجموعه ورود پیدا کردند. اما نگاه ما به‌طور ویژه با توجه به کشش منطقه، جذب برندهای داخلی است نه خارجی.

3-    ابزارهای تبلیغاتی این مجموعه چیست و اساسا برای تبلیغات و جذب مشتری چه استراتژی‌هایی دارید؟
اساسا این‌گونه است که وقتی یک مجموعه تجاری ساخته می‌شود هویت بصری و هویت درونی مجتمع، بزرگ‌ترین ابزار تبلیغاتی برای آن مجموعه است. ما هم از همین ابزار استفاده کردیم و انتخاب نام آیریک که به معنای سرباز آریایی است، لوگو، رنگ و سبک ساخت‌وساز و بهره‌برداری، همه و همه در راستای نمایش هویت بصری و درونی مجموعه بوده است.
اعتقاد ما در آیریک‌سنتر تبلیغات دهان‌به‌دهان و گفت‌وشنودی است و این امر هم محقق نخواهد شد، مگر با این نگاه که مرکزخرید دائما در حال نوآوری و پوست‌اندازی باشد. برای همین ما در مناسبت‌های آیینی و دینی حتما مراسم ویژه‌ای در این مجموعه داشته و خواهیم داشت. 
چندی پیش نیز در آستانه یک ‌سالگی این مجموعه جشنواره باشکوهی به کوشش ماهنامه تجارت‌طلایی و حمایت کارفرمایان مجموعه آیریک‌سنتر برگزار شد و جوایز ارزنده‌ای از جمله یک خودرو به قید قرعه به مشتریانی که در طول زمان جشنواره، این مجموعه را برای تامین نیازهای خود انتخاب کرده‌بودند، تعلق گرفت.
من فکر می‌کنم مهم‌ترین بخش تبلیغاتی مجموعه در زمان افتتاحیه که مرداد‌ماه 94 برگزار شد، اتفاق افتاد، زیرا اولا مراسم افتتاحیه بسیار باشکوه و درخور شأن مردم منطقه برگزار شد، ثانیا در روز افتتاحیه تمام ظرفیت این مجموعه راه‌اندازی شده و آماده خدمت‌رسانی به مشتریان بود.
در فضای مجازی هنوز به سطح دلخواه خود نرسیده‌ایم و تلاش داریم گروه‌های حرفه‌ای در زمینه تبلیغات در فضای مجازی را رصد کنیم و با همکاری آنها در فضای مجازی که پربیننده و پرمخاطب است نیز حضوری مطلوب داشته باشیم.

4-    برنامه‌های آتی مجموعه برای ایجاد رونق مستمر در این مرکزخرید چیست؟
برگزاری جشنواره و مراسم در مناسبت‌های مختلف اتفاقی است که همواره در این مجموعه رخ خواهد داد، چرا که وقتی مجموعه آیریک‌سنتر به بهره‌برداری رسید مجموعه گرات که سرمایه‌گذار این مرکزخرید بود بودجه‌ای از سوی خود جهت تبلیغات و برگزاری مناسبت‌های مختلف در نظر گرفت و این نشان از اندیشه والای کارفرمایان و مدیران این مجموعه دارد. آنها از ابتدا می‌دانستند مرکزخرید پس از مدتی از شروع فعالیت، دچار فرسودگی می‌شود و باید به طریقی از این اتفاق جلوگیری کرد.
مرکزخرید برای ما یک کالبد شهری یا یک ساختمان صرف نیست، بلکه به مثابه یک موجود زنده است که برای ادامه حیات نیازمند ملزوماتی است که باید برایش فراهم شود.
در این خصوص از مشتریان نیز کمک می‌گیریم؛ مشتریان ما فرم‌هایی پر می‌کنند و در آنها نقاط ضعف و قدرت مجموعه را به ما می‌شناسانند و این تبادل لینک بین کسبه، مشتریان و مدیران سبب ایجاد رونق مستمر خواهد شد.

5-    مجموعه آیریک‌سنتر تنها مجموعه‌ای بود که در سومین همایش تقدیر و تجلیل از برترین برندهای مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری در 2 آیتم مدیریت مرکزخرید و مدیریت بهره‌برداری مورد تقدیر قرار گرفت. بفرمایید این همایش را چطور دیدید و این تقدیر چه تاثیری در روند فعالیت‌های آیریک‌سنتر خواهد داشت‌؟
مدیریت شایسته جناب آقای مقدم و تجربه و فعال بودن ایشان و پس از آن حمایت‌های همه‌جانبه هیات‌مدیره و گروه سرمایه‌گذاری گرات از ایشان و تدوین آیین‌نامه اجرایی در مجموعه، سبب شد هم رضایت مشتریان و هم رضایت کسبه در مجموعه جلب شود و همیشه آرامشی در این مجموعه جاری باشد.
موفقیت دوم هم در بحث بهره‌برداری بود که باید از آقای حاج‌علیان به عنوان مدیر بهره‌برداری و مدیر فروش که نقش بسزایی در بهره‌برداری صحیح از مجموعه داشتند، تشکر و قدردانی کنم.
شرکای بنده، جناب آقای تمیمی و آقای سربازی نیز با حمایت‌های بی‌دریغ خود سبب ایجاد همدلی در بین تمام اجزای مجموعه شدند و من فکر می‌کنم این همدلی سبب انتخاب آیریک‌سنتر شده است.
همایش در سطح بسیار خوبی برگزار شد و بیش از 300 مرکزخرید در این همایش مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و تعدادی از این مجموعه‌ها به عناوین مختلف معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند که این اتفاق سبب دلگرمی مجموعه‌های تجاری و برندها خواهد بود، چرا که آنها می‌دانند تلاش‌هایشان دیده شده و مورد تقدیر و معرفی قرار خواهد گرفت.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی