بزرگترین خرده فروشی جهان را بیشتر بشناسید
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ --- کد خبر ۷۷۸

بزرگترین خرده فروشی جهان را بیشتر بشناسید 

بیش از ۵ دهه از تأسیس یکی از بزرگ ترین خرده فروشی های جهان، یعنی وال مارت، توسط سام والتون آمریکایی می گذرد؛ این شرکت که در سال ۱۹۶۲ به عنوان یک فروشگاه تخفیف دار تأسیس شده بود، هم اکنون یکی از بزرگ ترین شرکت های خرده فروشی جهان به شمار می رود و دارای بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها در سراسر جهان است.
 
این شرکت که در حال حاضر چندین فروشگاه داخلی و بین المللی را در سطح جهان پوشش می دهد، طیف متنوعی از مواد غذایی تا پوشاک را ارائه می کند. یافتن جایگاهی جهانی برای یک شرکت خرده فروشی، نشان دهنده روش های درست بازاریابی و نحوه فروش صحیح محصولات در طی سال ها است و بر همین اساس نیز در این گزارش به روند بازاریابی این شرکت و استراتژی های کاربردی آن برای نفوذ بر مشتریان و فروش بیشتر محصولات می پردازیم.
 
 تربیت کارکنان مشتری مدار

 شرکت خرده فروشی وال مارت به خوبی آگاه است که جذب مشتریان، مهم ترین عامل فروش بیشتر و در نتیجه سوددهی بیشتر خواهد بود، بنابراین اقداماتی را برای خدمت رسانی بیشتر به مشتریان خود پی ریزی کرده است که در رأس آن ها، تربیت درست کارمندان قرار دارد.
 
از آنجایی که برخورد مناسب کارکنان می تواند تأثیر مثبتی روی مشتریان گذاشته و خاطره خوبی از وال مارت را در ذهن آن ها باقی بگذارد، این شرکت در سال گذشته میزان حقوق کارکنان خود را به ازای هر ساعت، ۹ دلار افزایش داده و با برنامه ریزی برای یک دوره آموزشی ۶ ماهه، سعی در آشنا کردن کارکنان خود با نحوه رفتار درست با مشتریان و جذب مشتری داشته است. دست اندرکاران این شرکت معتقدند که هر چقدر کارکنان آموزش دیده، در سمت های فروش قرار بگیرند، امکان تکریم مشتری و خدمت رسانی به وی بالاتر رفته و پروسه جذب مشتری، به صورت بهتری پیگیری می شود.

قیمت پایین و جذب مشتری وفادار

عموما همه مردم در هنگام خرید به دنبال قیمت های پایین هستند و این ویژگی مشتریان زیادی را جذب خواهد کرد، بر همین اساس نیز یکی از ویژگی های بارز فروشگاه های وال مارت و قیمت های پایین محصولات آن است، به طوری که هر فردی با دیدن آگهی های این شرکت در رابطه با قیمت های پایین محصولات آن و رفتن به فروشگاه ها و یا وب سایت های فروش آن، تبدیل به یک مصرف کننده وفادار خواهد شد و وال مارت را به عنوان یکی از مراکز محبوب خود برای خرید انتخاب خواهد کرد؛ شایان ذکر است که قیمت پایین محصولات وقتی در حجم بالایی فروش برود، نه تنها زیان آور نخواهد بود، بلکه سود قابل توجهی را نیز به دنبال خواهد داشت و خصوصا با جذب مشتریان وفاداری که به طور ثابت خرید خود را از این فروشگاه انجام خواهند داد، یکی از اهداف مهم این شرکت، یعنی جذب طیف بیشتری از مشتریان، تحقق خواهد یافت.

هر کجا و هر لحظه می توانید از وال مارت خرید کنید

روش های بازاریابی تنها به تهیه پیام های تبلیغاتی، ساختن کلیپ ها و عکس های تأثیرگذار، طراحی پلتفرم های تبلیغاتی و... محدود نمی شود، بلکه روش های غیرمستقیمی نیز وجود دارد که با در نظر گرفتن رفاه مشتریان، به طور غیرمستقیم، آن ها را به شرکت مذکور متمایل می کنند؛ در همین راستا، خدمات آنلاین و در دسترس بودن همیشگی وب سایت های وال مارت، یکی از راهکارهای بازاریابی موفق این شرکت به شمار می رود.
 
دنیای الکترونیک، خدمات زیادی را برای فعالیت های بازاریابی در اختیار شرکت ها و برندهای مختلف قرار داده است که یکی از ساده ترین  و در عین حال مهم ترین آن ها، در دسترس بودن برای مشتریان است؛ به این معنا که یک مشتری وال مارت، حتما نباید در یکی از فروشگاه های آن حضور فیزیکی داشته باشد، بلکه وب سایت های فروش این کمپانی، به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته در خدمت مشتریان بوده و آن ها می توانند یک خرید آسان را بدون زحمت رفتن به فروشگاه، انجام دهند.

کمپین های متعدد در رسانه های اجتماعی

خرده فروشی بزرگ وال مارت، به درستی اهمیت رسانه های اجتماعی را در برنامه های بازاریابی خود دریافته است و استفاده قابل توجهی از فضاهای مذکور برای فعالیت های تبلیغاتی خود دارد؛ همچنین با توجه به اهمیتی که روند اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی دارد، کمپانی وال مارت با یافتن کاربران فعال و برنامه ریزی دقیق، بسیاری از آگهی ها، عکس ها، پیام ها و ویدئوهای خود را در این فضاها به اشتراک گذاشته و از این منظر نیز با طیف گسترده ای از مخاطبان خود ارتباط برقرار می کند، ضمن اینکه امکان خرید آنلاین در وب سایت های فروش این کمپانی نیز باعث می شود کاربران رسانه های اجتماعی، به آسانی در فروشگاه های مجازی این شرکت حضور پیدا کنند و با توجه به تخفیف های ارائه شده و محصولات متنوعی که این فروشگاه عرضه می کند، جزو گروه خریداران این کمپانی قرار بگیرند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی