بادی اسپینر، انتخاب جوانان شیک‌پوش ایرانی
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ --- کد خبر ۷۷۹

بادی اسپینر، انتخاب جوانان شیک‌پوش ایرانی

ماهنامه تجارت طلایی در اقدامی جذاب و متفاوت تصمیم دارد هر ماه در سالروز تولد صاحبان برند و کارفرمایان مراکزخرید به سراغ آنها رفته و با برگزاری جشنی هرچند کوچک از این عزیزان به پاس تلاش برای ساختن ایرانی آباد و آزاد و سربلند تقدیر و تشکر نماید. رامین جوانرود، مدیرعامل هلدینگ تن‌ریس و صاحب برند بادی‌اسپینریکی از مدیران مهرماهی است که  در سالروز تولدش پاسخگوی سوالات ما در خصوص برند بادی‌اسپینر بود. متن این مصاحبه در زیر آمده است: 

1-     تولیدات شما ابتدا به نام تن‌ریس و بعد بادی‌اسپینرتغییر نام داد. لطفا در خصوص این تغییر توضیحاتی ارایه دهید ؟
در ابتدا زمانی که نام تن‌ریس به عنوان نامی ایرانی برای این گروه تولیدی در نظرگرفته شد گرچه پاسخگوی نیازهای ابتدایی ما به شمار می رفت، اما با گسترش مجموعه و نیاز به طراحی ساختاری برتر و جهانی‌تر‌، تصمیم گرفتیم تحولی در نام این برند ایجاد کنیم. با توجه به این‌که برخی نام‌ها قابلیت تلفظ دقیق و راحت برای دیگر زبان‌ها را ندارند‌، نام تن‌ریس طی یک ترجمه تقریبی تحت‌الفظی به بادی‌اسپینرتغییر یافت. اگرچه این تغییر نام تا حدود زیادی گویش برند را اصلاح کرد، اما تن‌ریس به عنوان نامی اصیل به عنوان نام هلدینگ برگزیده شد.

2-    محصولات شما در چه آیتم‌هایی تولید می‌شوند و عمدتا بازار هدف شما چه قشری از جامعه هستند‌؟
اساس تولید بادی‌اسپینر، تهیه مجموعه‌ای کامل از محصولاتی شامل پیراهن‌، شلوار‌های جین و کتان‌، انواع تی‌شرت و ... است. در این راستا تصمیم به تولید کالاهایی در قالب سبکی تحت عنوان اسمارت‌کژوال (روزمره‌های با هوش‌) گرفته شد. market    Target یا بازار هدف این برند طی سال‌های اخیر بخصوص در حال حاضر، در حال تغییر است، اگرچه در ابتدا تمرکز ما بر محصولات مردانه بود، اما اکنون با گسترش segment فروش محصولات زنانه را نیز در در برنامه‌هایمان گنجانده‌ایم. قشر اصلی مخاطبان ما در طبقه‌بندی بین Niche market و Mass Market  قرار دارند و به صورت دقیق‌تر، محصولات بادی‌اسپینر اکنون در حرکت بین سبک      Progressiveو contemporary  هستند.

3-    مهم‌ترین دغدغه شما در طراحی محصولات چیست و از چه برندهایی الگوبرداری می‌کنید؟
به نظر ما مد و فشن در قالب هنر نسبت به بسیاری از مسایل پاسخگو و مسئول هستند، اکنون زبان مد زبانی است فرا گیر و ما نیز با چرخش از دیدگاهی محصول‌گرایانه اکنون
در ابتدای تفکری مخاطب‌گرا      centric   customerهستیم. اصولا رسیدن به یک برند، نیازمند حرکت در این مسیر است. الگوبرداری از برندهای مختلف در زمینه‌های گوناگون معنی دارد، به عنوان مثال برخی، محصولاتی را از برندها کپی و یا گرته‌برداری می‌کنند و برخی، پروسه‌های اجرایی را. در بادی‌اسپینر اکنون حرکت به سمت پیشرو بودن حداقل در بازار ایران است، اما تا کنون توانسته‌ایم تنها به 20 درصد non conformist   بودن برسیم‌ که این موضوع خود شاید در بازار ایران تحولی مهم ایجاد کند. به طور کلی بازار  style در دنیای مد چرخشی بوده و ما در ادوار مختلف شاهد تغییر و جابه‌جایی هستیم.

4-     لوگوی شما بز ایلامی است که توجه شما را به مسئولیت‌های اجتماعی نشان می‌دهد. لطفا در خصوص انتخاب این لوگو توضیح دهید؟
بز ایلامی یا  lbex یکی از سمبل‌های شناخته شده بشریت در دنیای کهن است. انتخاب یک نمایه همانند چیزی که ما برگزیده‌ایم، مسئولیت ما را در قبال پاره‌ای از تاریخ کهن سرزمینمان دو چندان کرده است. هویت برند بادی‌اسپینر اکنون برگرفته از این هنر پیش از تاریخ و بیانگر لوگوی بز ایلامی است. پس دور از ذهن نبود که نخستین کمپین increase brand awareness در بادی‌اسپینر به معرفی لوگو و معرفی بز ایلامی اختصاص یافت.

5-    شما محصولات را چگونه عرضه می‌کنید‌؟ به صورت عمده یا به صورت فروشگاه‌ها در مرکز‌خرید یا بر خیابان‌؟
آغاز به کار تن‌ریس در ابتدا با توجه به نوع BP انتخابی حضور در بازارهای Whole sale یا عمده‌فروشی بود، اما تغییر ساختار برند در بادی‌اسپینر ما را به سمت retail  و خرده‌فروشی هدایت کرد. 2 فروشگاه در تجریش و منطقه رودکی با ابعادی کوچک که در ابتدا به عنوان فروشگاه‌های شخصی و اولیه صاحبان برند بودند مبنای ساخت و شکل‌گیری فروشگاه‌ها‌ی استاندارد آینده شدند. اکنون بادی‌اسپینر با 25 فروشگاه در استان‌های تهران، خراسان‌رضوی، البرز، اصفهان، شیراز، خوزستان، کاشان، گیلان، کرمان و همدان حضوری مستقل دارد.

6-     در راه تولید محصولات ایرانی چه چالش‌هایی را پشت سر گذاشته اید‌؟
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود در راه تولید محصول ایرانی، عدم دسترسی مناسب به مواد اولیه و اکسسوار بود؛ نبود کارخانجات تولید اکسسوار و پارچه باعث شد برای تامین منابع مورد نیاز با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شویم که امروزه با بستن قراردادهای تجاری با شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی مطرح در بازار روز دنیا و کمک گرفتن از تولید‌کنندگان و کارخانجات خوب ایرانی به این مهم دست پیدا کردیم.

7-    ترجیح می‌دهید در مرکز‌خرید حضور داشته باشید یا فروشگاه‌های بر خیابان‌؟ و چرا‌؟
مراکز‌خرید ذاتا برای جذب مخاطب بیشتر و ایجاد یک فضای کامل شامل سینما و شهربازی و ... ایجاد شده‌اند که حضوردر مراکزخرید استانداردی که دارای شرایط فوق بوده و در جذب مخاطب بیشتر تاثیرگذار باشد، برای بادی‌اسپینر نیز جذاب است، اما اساسا به دلیل تفاوت موجود در فروشگاه‌های بر خیابان و فروشگاه‌های داخل مراکزخرید این مقایسه منطقا درست نیست. در تمام دنیا برندهای مطرح دارای فروشگاه‌های بر خیابان هستند که به آنها فلگ شیپ‌استور می‌گویند. حضور این فروشگاه‌ها در خیابان‌های پرتردد عملا نوعی فعالیت تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدن است.


8-    در سومین همایش برند‌های برتر مراکزخرید از برند بادی‌اسپینر تقدیر شد. این مراسم را چگونه دیدید و فکر می‌کنید چه تاثیری در فرهنگ اقتصادی برند‌ها و مراکزخرید دارند‌؟
رسانه‌ها یکی از مهم‌ترین بازیگران حاضر در این عرصه هستند. در تمام دنیا همپای برند‌های معروف مجله‌های معروف هم حضور دارند. با توجه به اتفاقات افتاده در همایش برند‌های برتر، خانواده این صنعت به هم نزدیک‌تر می‌شوند، به گونه‌ای که اساسا این نوع تقدیرها نوعی تبلیغ برای برند‌هاست که موجب اعتمادسازی بین سازندگان مراکزخرید و تولیدکنندگان می‌شود.

9-  برنامه‌های آتی برند شما چیست‌؟
رساندن سرعت حرکت برند به سرعتی قابل قبول در سطح دنیا و همچنین تقسیم‌بندی متفاوتی از فصل‌ها‌ی فروش در ایران از برنامه‌های پیش روی ما است. در کشور‌های اروپایی به دلیل شرایط خاص آب‌و‌هوایی فروش محصولات دارای 2 فصل بهار - تابستان و پاییز – زمستان است، اما در ایران به دلیل شرایط آب‌و‌هوایی 4 فصل‌، سعی داریم محصولات را فصل به فصل ارایه کنیم و تا سر حد امکان تقسیم‌بندی‌های جزیی‌تر و دقیق‌تری داشته باشیم. به زودی این تغییر را در ابتدای بهار سال 96 در بادی‌اسپینر خواهید دید.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی