مارال‌چرم، ترجمان دقیق تفاوت!
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ --- کد خبر ۸۱۰

مارال‌چرم، ترجمان دقیق تفاوت!


اگر بخواهیم از برندی پیشتاز و نوآور در صنعت چرم ایران نام ببریم بی‌شک مارال‌چرم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده محصولات چرمی در ایران است. نام مارال‌چرم از آن جهت حایزاهمیت است که محصول فکر و تلاش 2جوان ایرانی است که از قضا برادر نیز هستند و حاصل تلاششان برندی است که علاوه بر کیفیت تولید، سبب کارآفرینی برای تعداد زیادی از دیگر جوانان این مرز و بوم شده است و حال در راستای تحقق گسترش این برند، احداث بزرگ‌ترین کارخانه تولید محصولات چرمی را نیز کلید زده‌اند. 
به همین بهانه با جلال حسینی‌خواه، مدیر موفق مجموعه مارال‌چرم به گفت‌و‌گو نشستیم.

1-    جناب آقای حسینی‌خواه لطفا در خصوص عملکرد مارال‌چرم در سنوات گذشته توضیحاتی ارایه نمایید.
در طول 2 سال گذشته تمرکز ما روی اصلاح و گسترش شعب مارال‌چرم بود و تغییرات عمده‌ای در شعب ایجاد کردیم؛ ابعاد و سبک فروشگاه‌هایمان را بر اساس استانداردی خاص تغییر دادیم و فروشگاه‎های کوچک را تعطیل کردیم. در شهرهایی مانند بابلسر و کرمانشاه فروشگاه‎های جدید دایر کردیم و در لاهیجان ابعاد فروشگاه را بزرگ کردیم. حدود 5 فروشگاه جدید را نیز به صورت همزمان افتتاح خواهیم کرد.
واحد تولید کفش مارال‌چرم بسیار قوی‌تر از گذشته عمل می‌کند و سعی کرده‌ایم محصولاتی را تولید کنیم که مشابه آن در تولیدات داخلی نباشد. در واقع عقیده ما این است که همواره کاری کنیم که رقبای ما نکرده‌اند و جایی باشیم که رقبایمان حضور نداشته باشند،  زیرا تمایل داریم بازار جدید ایجاد کنیم نه این‌که سهم بازار رقبا را کم کنیم.
بالطبع رسیدگی به امور شعب و تمرکز روی بهبود کیفیت و دغدغه ساخت کارخانه بزرگ مارال‌چرم سبب شد ما نتوانیم خیلی روی صادرات تمرکز کنیم، اما در همین راستا نیز به زودی شعبه بزرگ مارال‌چرم در مگامال روسیه افتتاح خواهد شد.

2-    آیا به لحاظ دکوراسیون فروشگاهی‌، قیمت محصولات و نوع محصول در همه فروشگاه‌ها یکسان عمل می‌کنید؟
دکوراسیون و طراحی فروشگاه‌هایمان در سراسر کشور یکسان است و در دکوراسیون داخلی از 3 رنگ نارنجی (رنگ سازمانی)، سفید و مشکی استفاده کرده‌ایم. به لحاظ قیمت نیز همه محصولات در سراسر کشور یکسان عرضه می‌شوند، اما توزیع محصولات بسته به شرایط فروشگاه‌های هر شهر و میزان علاقه مشتریان به طرح‌ها و رنگ‌ها تغییر می‌کند.

3-    مهم‌ترین دغدغه شما در طراحی محصولات چیست و پروسه طراحی تا تولید چگونه طی می‌شود؟
ساختار مجموعه مارال‌چرم یک ساختار تولیدمحور است و به هیچ عنوان سعی نکرده‌ایم محصولات تولیدی دیگران را به نام مارال‌چرم به دست مشتری بدهیم و در واقع اولین دغدغه ما این است که همه محصولات در مجموعه مارال‌چرم تولید شود، بر همین اساس علاوه بر این‌که در حوزه‌های مختلف مانند طراحی لباس و دوخت و ... از طراحان زبده داخلی استفاده کرده‌ایم از طراحان خارجی نیز استفاده می‌کنیم و بخشی از طراحی ما توسط نیروهای خارجی انجام می‌شود. طراحی کفش و پوشاک مجموعه مارال‌چرم تماما توسط طراحان خارجی انجام می‌شود و از نرم‌افزارهای ایتالیایی برای طراحی استفاده می‌شود. 

4-    ترجیح می‌دهید در مراکزخرید حضور داشته باشید یا فروشگاه‌های بر خیابان؟
عملکرد ما تا به امروز چنین بوده که ترجیح داده‌ایم در فروشگاه‌های بر خیابان حضور داشته باشیم تا مراکزخرید، زیرا متاسفانه هزینه‌های حضور در مراکزخرید در ایران بسیار بالا است. ما در بهترین مرکزخرید روسیه سرمایه‌گذاری کردیم و اعداد و ارقام اجاره فروشگاه‌ها بسیار منطقی بود، در حالی که اگر در مرکزخریدی در ایران و در همان سطح می‌خواستیم سرمایه‌گذاری کنیم باید بیش از 2 برابر مگامال روسیه متحمل هزینه می‌شدیم، علاوه بر این‌که رقم مالیات و هزینه شارژی که در مراکزخرید ایران وجود دارد، برای برندها بخصوص برندهای داخلی دافعه ایجاد می‌کند. البته ناگفته نماند تعامل خوبی میان صاحبان برند و کارفرمایان و مدیران مراکزخرید در حال شکل‌گیری است که منجر به حضور برندها در مراکزخرید خواهد شد و اگر این اتفاق بیفتد ما هم از این قاعده مستثنی نخواهیم بود.

5-    برای تولید در کشور با چه چالش‌هایی مواجه هستید؟
رسالت مجموعه مارال‌چرم تولید محصول با کیفیت است و هر چه پیش می‌رویم علاوه بر این‌که دانش مجموعه بالا می‌رود انتظار مشتریان نیز بیشتر می‌شود. مشتریان ما محصولات با‌کیفیت می‌خواهند، به همین دلیل ماشین‌آلات جدیدی وارد کرده و از طراحان زبده خارجی برای تولید و طراحی محصولات استفاده کرده‌ایم. نگاه ما فقط مصرف‌کننده داخلی نیست و نگاه بین‌المللی داریم، به همین دلیل نمی‌توان مشابه محصولات مارال‌چرم را در جای دیگری یافت، اما متاسفانه نگاه تولید در کشور نگاه خوشایندی نیست و قیمت‌گذاری بر اساس قیمت تمام شده کالا برای تولیدکننده محاسبه می‌شود، در حالی که در تمام دنیا این قیمت‌گذاری و تجارت آزاد است. این امر باعث می‌شود در کشور ما برندها رشد نکنند و اگر بخواهند رشد کنند به دلیل عدم حمایت با چالش‌های زیادی مواجه باشند. به عنوان مثال حضور نیروهای خارجی در مارال‌چرم هزینه‌های زیادی را به مجموعه تحمیل می‌کند، اما در مقابل کالای تولید شده قابل رقابت با مشابه خارجی خود است، اما قیمت کالای ایرانی 500 هزار تومان است و آن یکی 2 میلیون تومان، در حالی که کسی فکر نمی‌کند آن کالای ارزان‌تر حاصل تفکر افراد بسیاری است که برای این تفکرات قیمت نمی‌توان تعیین کرد. حال اگر بازار آزاد باشد مشتری حاضر است برای کالای ایرانی که مشابه همان خارجی است یک میلیون تومان هم هزینه کند. این نوع قیمت‌گذاری سبب می‌شود اگر صاحب برند در جایی تمایل داشته باشد نوآوری کند، انگیزه‌ای برای این کار نداشته باشد.

6-    مارال‌چرم چگونه خود را تبلیغ می‌کند؟ آنطور که به ‌نظر می‌رسد زیاد روی تبلیغات مانور نمی‌دهید؟
تبلیغ ما محصول ما است. اکثر مشتریان ما با توجه به نرم‌افزارهایی که داریم بعد از یک ‌بار خرید برای دفعات بعد هم به ما مراجعه می‌کنند و کیفیت محصول، مشتریان وفادار ایجاد کرده است. مارال‌چرم به دلیل گستردگی شعب در کل کشور، ناگزیر است بودجه تبلیغاتی خود را تقسیم کند و همین امر سبب شده در تهران این تبلیغات خیلی نمود نداشته باشد، ضمن این‌که در حال حاضر و تا پیش از راه‌اندازی کارخانه، ظرفیت تولید ما تکمیل است و همه آنچه که تولید می‌شود فروخته می‌شود، بنابراین در این بخش نیازی به تبلیغ نداریم، اما برای زنده نگه‌ داشتن نام برند حتما تبلیغات خواهیم داشت.

7-    اگر تمایل دارید در خصوص تاسیس کارخانه و تحولاتی که با راه‌اندازی این کارخانه در صنعت چرم به وجود خواهد آمد توضیح دهید.

2 سال پیش برای احداث بزرگ‌ترین کارخانه صنعتی کشور اقدام کردیم و به دلیل بوروکراسی اداری آغاز به ساخت مجموعه تا امروز طول کشیده، اما بحمدالله موانع رفع شده و ظرف 15 ماه آینده کارخانه ساخته شده و به بهره‌برداری می‌رسد. این کارخانه با زیربنای 10543 مترمربع و در 4 طبقه بیش از 2500 متری و با نمایی بسیار لاکچری ساخته و به امپراطوری چرم ایران در تولید محصولات تبدیل خواهد شد. پس از احداث کارخانه قطعا تصویر دیگری از مارال‌چرم دیده خواهد شد و به دلیل افزایش تولیدات، قطعا به افزایش شعب و جذب مشتریان بیشتر فکر خواهیم کرد.

8-    شما یکی از برگزیدگان سومین همایش برترین برندهای مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری کشور بودید. در خصوص کم و کیف برگزاری این همایش توضیح دهید و بفرمایید این انتخاب چه تاثیری در روند کاری برند مارال‌چرم خواهد داشت؟ 
بدون شک برگزاری چنین همایشی در کشور اگر نگوییم بی‌سابقه، کم‌سابقه است، بنابراین آرزو داریم دست‌اندرکاران مربوطه با توجه به هدفی متعالی که از برگزاری این همایش دارند خستگی‌ناپذیر برای برگزاری دوره‌های بعد هم تلاش کنند. 
این همایش برای برندها و مراکزخریدی که در آن برگزیده می‌شوند نیز بسیار تاثیرگذار است، زیرا همواره با این انگیزه که نگاهی خاص آنها را رصد خواهد کرد با حساسیت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی