پانوراما، لوکس‌ترین مرکزخرید شمال کشور
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ --- کد خبر ۸۲۳

پانوراما، لوکس‌ترین مرکزخرید شمال کشور 


در حالی که طی سالیان گذشته سرمایه‌گذاری روی ساخت‌وساز مراکزتجاری در کلانشهرها قوت گرفته و سرمایه‌گذاران با هدف بازگشت چند برابری سرمایه اقدام به ساخت‌وساز مراکزتجاری در شهرهای بزرگ نموده‌اند، هستند افرادی که به امید ایجاد یک بنای فاخر و ماندگار فارغ از هرگونه سود و زیان و منافع تجاری، در مناطقی ساخت‌وساز می‌کنند که کمتر سرمایه‌گذاری به آنجا ورود می‌کند.
مرکزخرید پانوراما واقع در کلارآباد چالوس از ذهن زیبای یک ورزشکار ایرانی ملی‌گرا متولد شده و امروز بنایی فاخر از تلفیق هنر معماری ایران و ژاپن است.
استاد محسن منافی که دانشجوی رشته جودو در مهد جودوی جهان کودوکان و تنها ایرانی است که توانسته به داون 7 این رشته ورزشی دست یابد، پس از 27 سال با بازگشت به ایران وارد عرصه ساخت و ساز مجتمع‌های تجاری شد.

با استاد محسن منافی، مالک و بنیانگذار مرکزتجاری بین‌المللی پانوراما در خصوص معرفی مزایا و امکانات این مجموعه تجاری به گفت‌وگو نشستیم:

تاریخچه
ساخت این مجموعه در سال 1388 کلید خورد و در مهرماه سال 92 توسط مسئولان عالی‌رتبه لشگری و کشوری افتتاح شد.
محسن منافی، مالک این مرکزتجاری که به تنهایی و برای اولین بار به کار ساخت‌وساز مبادرت ورزیده در خصوص انگیزه‎‌های ساخت این مجموعه فاخر و عظیم گفت: 27 سال پیش که با هدف دانش‌اندوزی و علاقه به رشته ورزشی جودو ناچار به ترک وطن شدم‌، لحظه‌شماری می‌کردم که روزی باز به ایران بازگشته و ماحصل تجربه و توان خود را در ایران به کار گیرم تا بلکه بتوانم گامی کوچک در تعالی نام ایران برداشته باشم.
قریب به 7 سال است که از ایده ساخت یک مرکزتجاری لوکس و قابل نمایش به ملل مختلف که بتواند فرهنگ ایران را معرفی کند، می‌گذرد‌ و امروز با یاری خدا مرکزتجاری بین‌المللی پانوراما بنا شده تا سرلوحه آن در آمیختن 2 فرهنگ اصیل ایرانی - ژاپنی باشد و به جایی رسیده‌ایم که موازی با اهداف اقتصادی می‌توانیم معماری‌، مدیریت‌، میهمان‌نوازی و در آخر احترام به مشتری را آن‌گونه که در شأن نام ایران و ایرانی باشد نیز به عرصه نمایش و اجرا بگذاریم.
ویژگی‌های ممتاز معماری
معماری و طراحی مرکزتجاری بین‌المللی پانوراما توسط خانم kori، مهندس و آرشیتکت ژاپنی و یک تیم مشاور از مهندسان ایرانی صورت گرفت و هدف این بوده که علاوه بر مقاوم‌سازی و زیرساخت مستحکم سازگار با شرایط جوی شمال کشور بتوان نمادی ماندگار از تاریخ تمدن ایران در آمیخته با فرهنگ ژاپن به جای گذاشت.
نقاشی‌های اجرا شده سقف و دیوارهای مجموعه برگرفته از آثار تاریخی بوده که به دست هنرمندان ایتالیایی و ایرانی به اجرا در آمده است‌.
این امر در حین بازدید از فروشگاه‌ها به لحاظ روانی به مشتری انرژی مثبت بصری می‌دهد و مشتریان احساس قدم زدن در یک موزه را خواهند داشت.
نورپردازی نمای بیرونی و داخلی مجموعه توسط آقای Norbert Chmel از کشور اتریش و نماینده شرکت Selux Germany اجرا شده است‌، انتخاب نوع رنگ‌ها و تلفیق آن با سنگ تراورتن باعث شده پانوراما در دل شب همچون ستاره درخشیده و نمایی لذت‌بخش به وجود آورد.
آفتاب تابان سمبل کشور ژاپن است، به همین منظور در مرکزیت سقف مجموعه یک خورشید طراحی شده است که با جای دادن یک لوستر کریستال ۱۸ متری با وزن یک تن در دل خود‌، نماد یک قطره مذاب از نور خورشید را به وجود آورده و نور اصلی مرکزتجاری را تامین می‌کند‌.
مزایا، امکانات و محاسن
این مرکزتجاری در زمینی به مساحت 8000 مترمربع و در 6 طبقه بنا شده است. طبقه منفی 2 به پارکینگ مجموعه اختصاص دارد و طبقه منفی یک ‌هایپرمارکت با برند‌ هایپرمی را در خود جای داده است.
در طبقه همکف، اول و دوم 60 واحد تجاری با متراژهای مختلف از 50 متر تا 600 متر و فودکورت مجموعه قرار دارند.
به گفته منافی، مالک مرکزتجاری پانوراما تمامی 60 فروشگاه این مجموعه برندهای معتبری را در خود جای داده‌اند که برخی از آنها مانند ورساچه 1969، روبرتو بته‌چلی‌، ماکس مارا و ... هنوز در پایتخت دیده نشده‌اند.
در این مجموعه صنوف مختلفی مانند پوشاک، کیف و کفش، فرش، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب‌بازی و ... از برترین برندهای ایران و جهان مانند کلارکس، پوشاک سارک، عطر سفیر، روسری تی‌تی، ماکس مارا، بالدینی نی، اسپیدو و ... در حال فعالیت هستند.

استراتژی‌های جذب مشتری
منافی معتقد است تبلیغات دهان‌به‌دهان موثرترین روش تبلیغاتی در دنیای امروز است و به همین دلیل وی نیز از همین روش برای جذب مشتریان بیشتر در مجموعه پانوراما استفاده می‌کند.
وی می‌گوید بنا نداریم مدام نام پانوراما را به گوش مردم زمزمه کنیم و یا آنها را با هر روشی که امروز مرسوم و متداول است به مرکزخرید خود بکشانیم، بلکه امنیت در مجموعه و رفتار توأم با ادب و احترامی که بسیاری از ما آن را در فرهنگ ژاپنی دیده‌ایم، مشتریان را به این مجموعه خواهد کشاند.
منافی در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: رضایت مردم از مجموعه سبب شد پانوراما برگزیده همایش تقدیر و تجلیل از برندهای برتر مراکز‌خرید و مجتمع‌های ‌تجاری باشد و استفاده از رویکردهای مدرن و نوین صنعت ساخت و بهره‌برداری از مراکزخرید و الگوبرداری صحیح از استانداردهای روز جهان از جمله معیارهای انتخاب برندهای برتر مراکز‌خرید و مجتمع‌های ‌تجاری است.
به منظور شاداب نگه داشتن مجموعه، تاکنون ایونت‌های بسیاری در مجموعه پانوراما برگزار شده که همه آنها جنبه فرهنگی داشته و در جهت آشنایی مردم با فرهنگ اصیل ایرانی بوده است.
در این مجموعه نیز همانند رسم متداول همه مراکزتجاری دنیا در پایان هر فصل فروش فوق‌العاده برگزار می‌شود.
دسترسی
مرکزتجاری بین‌المللی پانوراما در مجاورت شهرک فاخر امیردشت ما بین رشته‌کوه‌های البرز و دریای خزر در منطقه آرام شهر کلارآباد واقع شده است که از کمترین فاصله میان جنگل و دریا در بین شهر‌های مازندران برخوردار است‌، از این رو دید همزمان جنگل و دریا موجب آرامش‌خاطر و انرژی مثبت این مرکز‌تجاری لوکس و فاخر شده است.
نحوه واگذاری‌ها
تمام فروشگاه‌های این مجموعه به منظور مدیریت بهتر مرکزخرید و رعایت بهتر آیین‌نامه و ضوابطی که مدیریت برای این مجموعه در نظر گرفته به صورت اجاره واگذار شده و این امر که یک امتیاز ویژه برای پانوراما محسوب می‌شود تاکنون در کمتر مرکزخریدی اجرایی شده است.
مالک این مرکزخرید می‌گوید: ما به منظور رفاه حال مشتریان و بهره‌برداران مجموعه، خطوط قرمزی را معین کرده‌ایم که عدول از این خطوط قرمز منجر به برخورد با فروشگاه‌داران خواهد شد.
برنامه‌های آتی
منافی در خصوص برنامه‌های آتی این مجموعه گفت: این پروژه در 3 فاز طراحی شده که فاز اول آن با موفقیت و طبق زمانبندی به پایان رسیده است. در فاز دوم که تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته پارکینگ طبقاتی، سالن سینما و زمین بازی در نظر گرفته شده است و در فاز سوم و بام این مجموعه  7000 متر باغچه ژاپنی را احداث خواهیم کرد.
ساعت کار
در 6 ماهه اول سال مجموعه از ساعت 10 صبح تا 12 شب و در نیمه دوم سال از ساعت 10 صبح تا 11 شب آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خواهد بود.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی