زندگی مالی و تجاری «رابرت دنیرو» زیر ذره‌بین
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ --- کد خبر ۸۵۵

زندگی مالی و تجاری «رابرت دنیرو» زیر ذره‌بین

بازی، پول و کمی شکست

گفته می‌شود رابرت دنیرو، نقطه اشتراک تمام علاقه‌مندان به سینما است، یعنی تقریبا هیچ یک از دوستداران سینما و حتی افرادی که به شکل تفریحی چند اثر او را دیده‌اند را نمی‌یابید که بتوانند از دنیرو بزرگ ایراد بگیرند و او را دوست نداشته باشند.

 بله، محبوبیت این بازیگر برجسته به خاطر نقش‌های تحسین‌برانگیرش است، اما شاید ندانید که بخشی از اشتهارش نیز به خاطر انجام موفق امور اقتصادی است.

دست خیر

این بازیگر ‌هالیوودی هر چند طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد که او را برای خوش‌تیپ بودن تحسین می‌کنند، اما همواره یکی از خیرترین سلبریتی‌ها بوده است. او عضویت در سازمان‌های خیریه مربوط به کمک به بی‌خانمان‌ها، گرسنه‌ها و نیازمندان را پذیرفته و به گفته خودش بزرگ‌ترین اشتیاقش کمک به کودکان ناتوان و رنج‌دیده از آزار و اذیت بزرگسالان است. حتی به این منظور بنیادی به نام «نه از زاویه دید ما» را با همکاری برد پیت، دون چیدل، جری وینتراب و مت دیمون تاسیس کرده که ماموریتش حمایت از افراد جامعه است. او تلاش زیادی برای ایجاد توجه به جنایت‌های حقوق بشری در سودان، سودان جنوبی، کنگو، سومالی و ... انجام داده و  پول و زمان زیادی را صرف کمک به سازمان‌هایی چون کمک به گرسنگان آمریکا، نجات کودکان و مبارزه با سرطان کرده است.

 هتلدار ناموفق

رابرت دنیرو یکی از بنیانگذاران مجموعه رستوران‌های «نوبو» با ۲۶ شعبه در ۵ قاره جهان است. او اولین هتل نوبو را در لاس وگاس دایر کرد و پیش از این یک هتل به نام گرینویچ با ۸۸ اتاق در محله ترایبکای نیویورک تاسیس کرده بود. رابرت دنیرو ممکن است یکی از بهترین بازیگران نسل خود باشد، اما وقتی بحث صنعت میهمان‌نوازی می‌شود ظاهرا باید خیلی چیزها یاد بگیرد. هتل «نوبو» مانیل که این بازیگر، «نوبو ماتشوهیسا»ی سرآشپز و «میر تپر» تهیه‌کننده فیلم، صاحبان آن هستند در اطلاعات سفر لوکس (LTI) به عنوان بدترین هتل لوکس سال ۲۰۱۵ معرفی شد. این گروه فهرستی از بهترین و بدترین هتل‌های جدید افراد ثروتمند و مشهور را تهیه می‌کند. دنیرو با وجود همکاری با سرآشپز محبوب ژاپنی در امپراتوری رستورانی خود، نتوانست تجربه غذا خوردن درجه یک را به جدیدترین هتلش در مانیل فیلیپین‌، منتقل کند. قیمت‌ اتاق‌های این هتل ۵ ستاره از ۱۶۴ دلار برای یک اتاق لوکس معمولی آغاز می‌شود و تا ۴۰۰ دلار برای یک سوییت با دید شهری ادامه دارد.

درآمدهای خاص دنیرو از فیلم‌هایش

 دنیرو معمولا از فیلم‌هایش خوب پول در می‌آورد. «تحلیلش کن» ساخته سال 2002‌، برای او 20  میلیون دلار دستمزد داشت و بابت بازی در «زمان نمایش» 15.7 میلیون دلار دستمزد گرفت. یک سال قبل‌تر، 15 میلیون دلار بابت ایفای نقش در «هدف» گرفت و «ملاقات با والدین» برایش 13.5 میلیون دلار عایدی داشت. فیلم «رانین» درسال 1998 برایش 4 میلیون دلار پول به همراه داشت و «آخرین پیشوای سیاسی» علاوه بر 200 هزار دلار، پورسانت سود فیلم را هم از آن این چهره خاص کرد. اگر کمی به عقب‌تر برگردیم متوجه می‌شویم فیلم معروف «راننده تاکسی»ساخته شده در سال 1976‌، 35 هزار دلار نصیب آقای خاص صنعت سینما کرده است. همچنین اولین دستمزد دنیرو از بازیگری، با نقش‌آفرینی در فیلم جشن عروسی در سال 1969 رقم خورد؛ آن هم به مبلغ خوب آن زمان و نازل اکنون، 50 دلار!

 روزهای فعلی

 دنیرو در حال حاضر به عنوان یک بازیگر معروف روی بورس است و البته فعالیت تجاری خودش در زمینه رستوران‌داری را دنبال می‌کند. علاوه بر رستوران‌داری او در زمینه فروش املاک هم شرکتی به نام خود دارد و گفته می‌شود تاکنون از این 2 فعالیت تجاری حدود 200 میلیون دلار سرمایه به دست آورده؛ آنچه در واقع 95 درصد کل سرمایه‌اش در طول 73 سال زندگی پربار هنری و البته تجاری‌اش محسوب می‌شود. دنیرو اخیرا در مظان اتهام نپرداختن مالیات قرار گرفته، هر چند این اتهام ثابت نشده و بعید به نظر می‌رسد مردی به اشتهار و البته خوشنامی و درستکاری رابرت بزرگ از زیر بار پرداخت مالیات شانه خالی کرده باشد. این نمونه خاص هنوز برای خیلی‌ها یک اسطوره هنر است، اما اگر کمی دقیق‌تر درباره زندگی‌اش مطالعه کنیم، درمی‌یابیم با وجود شکست‌های تجاری یک الگوی موفق نیکوکاری و درآمدزایی خلاقانه هم به حساب می‌آید.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی