مدیران موفق باسرعت و عاقلانه تصمیم‌گیری می‌کنند
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ --- کد خبر ۸۶۲

در سال‌های اخیر شاهد رشد بیش از پیش ساخت و راه‌اندازی مجتمع‌های تجاری در سراسر کشور بوده‌ایم، اما به ‌رغم رشد روزافزون این مجتمع‌ها، فقط برخی از آنها موفق شده و تعداد زیادی بازدیدکننده را در خود جای می‌دهند و بقیه یا دایم در حال تغییر و تحول واحدهای تجاری هستند یا بی‌رونق خاصی فقط حیات دارند.

بخش عمده‌ای از عدم موفقیت مراکزتجاری به عدم بهره‌برداری صحیح بازمی‌گردد و بخشی دیگر  به دلیل ناکارآمدی مدیران این مجموعه‌ها است.

تاثیر مدیریت کارآمد مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری به حدی است که کاردانی و ذکاوت یک مدیر خوب می‌تواند مجموعه تجاری را از سقوط نجات دهد.

مرکزخرید تیراژه از آن دست مراکزخریدی است که با مدیریت صحیح آقای مسعود امیدی بعد از 15 سال هنوز پررونق، به‌روز و پویا است.

با مسعود امیدی به دلیل مدیریت موفق مرکزخرید تیراژه که برای دومین سال پیاپی عنوان مدیر برتری را در همایش تقدیر و تجلیل از برندهای برتر مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری برای وی به ارمغان آورده است به گفت‌و‌گو نشستیم.

 

اساسا مدیریت مراکزخرید به چه معناست و یک مدیر چه وظایفی بر عهده دارد؟

مدیریت همه سازمان‌ها اعم از دولتی و غیردولتی به معنای واقعی تنظیم‌کننده و نظم‌دهنده کلیه امور واحدهای داخلی و خارجی و ارایه‌دهنده راهکارهایی جهت بهبود و ارتقای سطح کیفی خدمات است.

مدیر یک مرکزخرید باید دارای چه ویژگی‌های ذاتی و اکتسابی باشد؟

مدیریت موفق اصولا دارای نگاهی از دید سازمانی و مدیریتی پایین به بالا است. علم مدیریتی اکتسابی و دریافتنی است، اما بکارگیری علم و رفتار در مدیریت و بحران‌ها یک ویژگی ذاتی است.

مدیران موفق توانایی پیش‌بینی، تحلیل و عکس‌العمل نسبت به شرایط و مشکلات را دارند. آنها به جزییات کاری که انجام می‌دهند دقت می‌کنند و سریع اما عاقلانه عکس‌العمل نشان می‌دهند و می‌توانند روش‌ها یا خط مشی‍‌‌ها را در صورت لزوم تغییر دهند.

 

به عقیده شما در یک مجموعه تجاری مدیر موفق به چه کسی اطلاق می‌شود یا به عبارت بهتر، با بررسی چه آیتم‌هایی می‌توان موفقیت یک مدیر را ارزیابی کرد؟

مدیریت موفق مدیریتی است که بتواند پیوند منطقی بین بازدیدکنندگان، غرفه‌داران، پرسنل و سازمان‌های درگیر امور مراکزخرید برقرار کند، به راهکارهای مناسب جهت از بین بردن آسیب‌ها دست یابد و در نهایت رضایتمندی ایجاد کند.

 

مدیر اجرایی مرکزخرید چه زمانی باید به تیم‌ورک پروژه ملحق شود؟

وظیفه مدیر اجرایی در هر کاری باید از نظارت و پشتیبانی اولیه آغاز شود و تا زمان بهره‌برداری ادامه یابد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

 

پس از چه مدتی از شروع به کار یک مدیر در مرکزخرید، باید عملکرد او را بررسی کرد و او را موفق یا ناموفق نامید و این‌که شما ترجیح می‌دهید مدیریت مراکزخریدی را که چند سال از عمر آنها گذشته بر عهده بگیرید یا از همان ابتدای اصطلاحا خاک‌خوری مرکزخرید، مدیریت آن را بر عهده داشته باشید؟

معمولا می‌توان عملکرد مدیران مجموعه‌های تجاری را  پس از 3 ماه و حتی کمتر از آن برای مراکزخرید نوپا بررسی کرد و تقریبا از همان ماه‌های ابتدایی می‌توان پیش‌بینی کرد مدیر مربوطه به موفقیت دست می‌یابد یا خیر. اما در خصوص بخش دوم سوال باید بگویم برای فردی که تجربه مدیریت مراکزخرید را دارد خیلی تفاوت نمی‌کند مدیریت کدام دسته را بر عهده بگیرد، اما یعنی مدیریت مرکزخریدی که چندسال از عمر آن گذشته، مهم این است که مدیریت قبلی چه عملکردی داشته و مجموعه چه زمانی به مدیر جدید تحویل داده می‌شود.

انتظارات شما از مستاجران، مغازه‌داران و بهره‌برداران چیست؟

تجارت قوی و موفق در تمامی بخش‌های مرکزخرید، پرداخت به موقع تمامی هزینه‌های اجاره و شارژ مجموعه، تزیین فروشگاه به شکلی قابل‌توجه، جذاب و منظم، انباری کامل و منظم، فروشندگان آموزش‌دیده و با شخصیت، تبلیغات قوی بر اساس کیفیت کالا در فروشگاه، حجم فروش بالا، مشارکت و همکاری در حل مسایل مربوط به مرکزخرید و مشارکت فعالانه در برنامه‌ها و رویدادهای مربوط به حمایت‌های مالی و برنامه‌های مشترک مرکزخرید.

 

یک مدیر چگونه می‌تواند بر رونق یا عدم رونق یک مرکزخرید تاثیر داشته باشد؟

با آسیب‌شناسی و دارا بودن اطلاعات به‌روز از انتظارات بازدیدکنندگان و غرفه‌داران، تعامل با سازمان‌های مرتبط با مراکزخرید، ارایه راهکارهای اجرایی جهت برطرف کردن مشکلات و بالا بردن میزان تسهیلات بازدیدکنندگان، چرا که رضایت آنها مهم‌ترین عامل رونق مراکزخرید است.

مدیریت خوب مانند پله‌های نردبان باعث پیشرفت یک مرکزخرید می‌شود و این پله‌ها ارزش‌افزوده، اجاره‌دهی و واگذاری مناسب، بازاریابی، مدیریت بحران، روابط عمومی فعال، مراقبت از فضاهای داخلی، نمای ظاهری مرکزخرید، روابط مناسب با مردم و ... است.

شما در سومین همایش تقدیر از برندهای برتر مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری به دلیل مدیریت موفق مرکزخرید تیراژه برای دومین سال پیاپی به عنوان مدیر برتر شناخته شدید. بفرمایید فکر می‌کنید به چه دلیل یا دلایلی این انتخاب صورت گرفته است و چه تاثیری بر عملکرد شما در آینده خواهد داشت؟

 

مرکزخرید تیراژه جزو اولین مراکزخریدی است که توانست تا حدود زیادی با استانداردهای روز دنیا همگام شود و موفقیت این مرکزخرید به دلیل این است که همواره تلاش کرده مطابق با آن استانداردها پیش رود.

مدیریت مجموعه تیراژه همواره پویایی مجموعه را با برگزاری جشنواره‌ها و جشن‌های متعدد حفظ کرده و نوسازی مداوم ساختمان این مجموعه سبب شده زمانی که بازدیدکننده‌ای به داخل مجموعه می‌آید کاملا آن را به‌روز حس کند و گمان نکند این بنا 15 سال پیش ساخته شده است. آرامش و امنیت همواره در مجموعه جاری است و همگام با مراکزخرید موفق دنیا پیش رفته است.

به نظر می‌رسد این دلایل برای انتخاب برتر بودن کافی باشد، اما در خصوص این‌که این انتخاب چه تاثیری بر عملکرد ما دارد، باید بگویم این‌که تلاش‌های پرسنل و مجموعه دیده شده و مورد ارزیابی قرار گرفته باعث می‌شود همواره هم تیراژه و هم همه مجموعه‌های تجاری انگیزه داشته باشند و برای برترین بودن تلاش کنند و قطعا این تلاش صنعت مراکزخرید کشور را به جلو می‌راند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی