میلاد نور، موفق‌ترین مرکزخرید منطقه 2
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ --- کد خبر ۸۹۳

هنگامی که در سال  1378 سازه سبزرنگ عظیم‌الجثه‌ای در منطقه شهرک‌غرب پدیدار شد کمتر کسی فکر می‌کرد که این بنای عظیم، مرکزخریدی در حد استانداردهای جهانی (متناسب با زمان خود) است و قرار است به قطب جذب جمعیت در آن منطقه بدل شود.

آن روزها نه صحبت از شاپینگ‌سنترهای متعدد بود و نه مال‌های بزرگ و نه اشباع شدن مناطق از مراکزخرید، به همین دلیل تولد مرکزخرید میلاد نور، تیراژه و مجتمع‌تجاری گلستان، نقطه عطفی در صنعت مراکزخرید کشور به ‌شمار می‌رفت.

مجتمع میلاد نور از آن جهت قابل تأمل است که شاید در زمان خودش اولین مرکزخریدی بود که كلیه فعالیت‌های داخلی آن از طرف هیات‌مدیره برنامه‌ریزی شده و توسط نیروهای خاص اطلاع‌رسانی می‌شد، بنابراین به دلیل تنوع خدمات و صنوفی که در این مجتمع تجاری وجود دارد به سرعت توانست نه تنها بازار منطقه‌ای، بلکه مشتریان بالقوه را از تمامی نقاط پایتخت به سمت خود بکشاند و به این نیز بسنده نکرد و با طرح حراج‌ هماهنگ میلاد نور در 2 فصل تابستان و زمستان که برای اولین بار حدود 10 سال پیش در این مرکزخرید اجرا شد، مشتریان پروپاقرصی از اقصی‌نقاط کشور را به سمت خود جذب کرد.

کم‌کم صنعت مراکزخرید رشد کرد و مراکزخرید متعددی قارچ‌گونه پدیدار شدند، بنابراین رقابت میان مراکزخرید شدت گرفت و در این میان مراکزخرید کم‌رونق و بسیاری از پاساژها از رده خارج شدند، اما مرکزخرید میلادنور به دلیل مدیریت صحیح، در این بازار پررقیب، هنوز بی‌رقیب به فعالیت خود ادامه می‌دهد، خاطره‌ساز می‌شود و قطعا روزی همچون پاساژ صفویه، بازار بزرگ تهران و ... به یکی از نوستالژی‌های ما بدل خواهد شد.

در آستانه حراج هماهنگ زمستانی میلاد نور و تحولات داخلی صورت گرفته در این مرکزخرید، با مهندس غلی احمدی رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل مجتمع‌تجاری میلادنور به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در زیر آمده است:

جناب آقای احمدی، میلاد نور به خاطرحراج‌های هماهنگش بسیار شهرت دارد، لطفا کمی در این خصوص توضیح دهید و اگر تمایل دارید بفرمایید برای خرید شب عید چه برنامه‌هایی دارید؟

مرکزخرید میلاد نور یکی از اولین حراج‌های هماهنگ را از حدود 10 سال پیش تاکنون 2 بار در هر سال برگزار کرده است. حراج تابستانی که شهریورماه آغاز می‌شود و حراج زمستانی که از 15 دی‌ماه آغاز و تا پایان بهمن ادامه دارد. امسال نیز مانند سال‌های پیشین حراج زمستانی میلاد نور 15 دی‌ماه آغاز شده و تا پایان بهمن ادامه خواهد داشت‌. در این حراج هماهنگ تمامی فروشگاه‌ها کالاهای خود را با تخفیف واقعی عرضه می‌کنند و قدمت این حراج سبب شده در بهمن‌ماه مشتریان زیادی از مناطق و شهرهای مختلف به این مرکزخرید مراجعه کرده و کالاهای باکیفیت را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنند، زیرا معتقدند در این حراج هماهنگ حداکثر تخفیفات را در فروشگاه‌ها مشاهده خواهند کرد.

بعد از حراج هماهنگ نیز قرار است با همکاری یکی از بانک‌ها جشنواره‌ای برگزار کنیم و جوایز متعدد و نفیسی را به مشتریان اهدا کنیم.

 

با وجود مراکزخرید متعددی که در منطقه 2 پدید آمده‌اند، میلادنور هنوز یکی از موفق‌ترین مراکزخرید محسوب می‌شود. بفرمایید اولا مرکزخرید موفق به چه مرکزخریدی اطلاق می‌شود و ثانیا دلایل موفقیت میلادنور چیست؟

مسلما مرکزخریدی موفق تلقی می‌شود که تجارت یا خرید و فروش در آن خوب انجام ‌شود و این امر مستلزم رعایت موارد متعددی از جمله تنوع کالایی، رضایت مشتریان، برخورد محترمانه با مشتری، قیمت مناسب و ... است.

اشباع شدن مناطق از مراکزخرید واقعیتی است که متاسفانه اتفاق افتاده و از آن گریزی نیست. تعدد مراکزخرید زمانی مفید است که آنها به شکل استاندارد ساخته شوند و به صورت استاندارد پراکندگی داشته باشند تا همه مناطق کشور از وجود مراکزخرید مدرن منتفع شوند، اما اشباع مراکزخرید در پایتخت به گونه‌ای است که قطعا در آینده‌ای نه چندان دور تبعات ناشی از آن گریبانگیر خواهد شد.

در همسایگی میلاد نور 5 مرکزتجاری جدید داریم، اما به زعم همگان میلاد نور هنوز پربازدیدترین مرکزخرید این منطقه است. این مرکزخرید با توجه به خود در منطقه توانسته در طول این سال‌ها مشتریان ثابتی داشته باشد و آنها را برای خود حفظ کند، اما به هرحال گرایش به مراکزخرید جدید با توجه به تنوع امکانات اجتناب‌ناپذیر است و ممکن است درصدی از مشتریان را نیز از دست داده باشیم.

برای این‌که در این کارزار رقابت پیروز میدان باشیم باید به‌روز باشیم و تغییر و تحولات اساسی در مجموعه به وجود آوریم، بنابراین از 4 سال گذشته میلادنور شب‌ها نیز زنده است و افراد در این مجموعه مشغول تلاش و تکاپو هستند.

اکیپ‌های کاری در طول این 4 سال تغییر و تحول اساسی در سقف‌ها، کف‌ها، دیواره‌ها، سیستم‌های تاسیسات و چیلر، سیستم‌های بهداشتی و نما به وجود آورده‌اند و 70 درصد این به‌روزرسانی تاکنون انجام شده است. 30 درصد دیگر مربوط به ایجاد تحول در محوطه ورودی و کف مجتمع است که تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید.

مهم‌ترین رقیب شما در منطقه 2 (سعادت‌آباد و شهرک غرب) کدام مجموعه است؟

من فکر می‌کنم میلادنور در منطقه 2 رقب جدی نداشته باشد، اما در منطقه غرب تهران مجتمع‌های تجاری تیراژه و کورش از مراکزخرید خوب هستند  و امکانات قابل‌توجهی نیز دارند.   

 

در حال حاضر چه برندهایی در میلاد نور فعالیت می‌کنند؟

برندهای زیادی در این مجموعه فعالیت می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به برندهای ورزشی آدیداس‌، نایکی، ریباک، پوما‌، اسکیچرز، نیو بالانس‌، دی‌سی‌، برندهای پوشاک جین وست، ماکسیم، جوردانو، چرم مشهد، کیف و کفش دنیلی‌، کالای خواب تاچ، سارو و مبلمان تن‌آسای، پانه و بالسا‌، عینک زایس‌ و ایکیا، برندهای خانه و آشپزخانه و برندهای آرایشی و بهداشتی رژا‌، هیوا و وجوه و بانک‌های صادرات، سپه، تجارت و سامان  اشاره کرد.

همچنین برندهای ساعت این مجموعه کامل است، زیرا یک طبقه از این مجموعه فقط به صنف طلا و جواهر و ساعت اختصاص دارد.

صدها واحد تجاری این مجموعه نیز در زمینه پوشاک و کیف و کفش فعالیت دارند و در زمینه کارهای تزیینی و لوازم دکوری منزل، میلاد نور یکی از کامل‌ترین مراکزخرید است.

برندهای زیادی خواهان فعالیت در مجموعه میلاد نور هستند، اما در این مجموعه متراژ فروشگاه‌ها به گونه‌ای است که برندهایی که برای فعالیت به فروشگاه‌های متراژ بالا نیاز دارند، نمی‌توانند در مجموعه حضور پیدا کنند‌، زیرا متوسط متراژ واحدها 40متر است. با این حال  در فکر تجمیع تعدادی از واحدها برای این موضوع هستیم.

مدیریت مراکزخرید چه تاثیری بر روند موفقیت این مراکز دارد و یک مدیر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اساسا مدیریت به طور عام در موفقیت هر سازمان، ارگان و نهادی تاثیر بسزا دارد و بالطبع مراکزخرید نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مدیریت مراکزخرید با افراد و نهادهای مختلف جامعه سروکار دارد و باید بتواند با همه این افراد ارتباط موثر داشته باشد، بنابراین لازم است حتما تخصصی به حوزه مراکزخرید ورود پیدا کرد.

مدیریت مراکزخرید می‌تواند بسیار متفاوت اجرا شود و هر مدیری می‌تواند روش‌های متفاوتی برای اجرایی شدن برنامه‌هایش داشته باشد. آنچه از سوی مدیریت سبب موفقیت یک مرکزخرید می‌شود تدوین برنامه‌‌های مثمرثمر برای رسیدن به اهداف تعیین شده برای مرکزخرید و اجرایی کردن آن برنامه‌ها است. استفاده از نظرات مشاوران در زمینه‌های مختلف و حضور مستمر در مجتمع بسیار کارگشا است.

بنده در میلاد نور به مدیریت باز اعتقاد دارم و ترجیح می‌دهم همواره در مجتمع حضور و با پرسنل و فروشندگان ارتباط داشته باشم و به‌ طور کلی سعی می‌کنم جزو اولین افرادی باشم که از اشکالات پیش‌آمده در مرکزخرید مطلع می‌شوم، زیرا این امر رسیدگی به مشکلات را تسهیل می‌کند.

همواره سعی کرده‌ام با مطالعه کتاب‌ها و مقالات متعدد و آشنایی با مراکزخرید معتبر و استاندارد دنیا در مدیریت مرکزخرید میلاد نور به‌روز باشم.

 

برنامه‌های آتی حضرتعالی برای مجموعه میلاد نور چیست؟

تکمیل پروژه بازسازی مجتمع‌تجاری میلاد نور مهم‌ترین برنامه حال حاضر است که حداقل یک سال طول می‌کشد و بعد از اتمام این کار، با تبلیغات گسترده از مردم می‌خواهیم برای بازدید از شکل و شمایل جدید میلاد نور به این مجموعه مراجعه کنند.

برگزاری جشنواره نوروزی همراه با برگزاری مراسم قرعه‌کشی برای اهدای جایزه نفیس خودرو نیز از برنامه‌های آتی این مجموعه است.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی