مرکزخرید پارسیان، موفق‌ترین در شرق تهران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ --- کد خبر ۹۱۰

امروزه دیدگاه‌ها به سمتی رفته است که مجتمع‌های تجاری و مراکزخرید را صرفا به دید یک بنای بی‌روح از خاک، سنگ و گل نمی‌نگرند، بلکه با آن مانند یک موجود زنده رفتار می‌کنند؛ موجود زنده‌ای که به مراقبت احتیاج دارد و با گذر زمان به رشد و پویایی می‌رسد.

پویایی مراکزخرید از تحولات مثبتی نشأت می‌گیرد که هر ماه و چه بسا هر روز مشتری یا بازدیدکننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مراکزخرید برای ماندن در صحنه رقابت امروز باید زنده و پویا باشند و این پویایی است که رونق را به دنبال دارد؛ رونقی که هم بهره‌برداران را منتفع می‌کند و هم مشتریان را.

مرکزخرید پارسیان واقع در فلکه دوم تهرانپارس و درست در شرق پایتخت، توانسته با رویکردهای نوین، نیازهای مردم منطقه را تامین کرده و به نوعی آنها را از مراجعه به سایر مراکزخرید بی‌نیاز کند.

این مجتمع‌تجاری در سال 1386 توسط شرکت تولید مسکن خاور در زمینی به مساحت تقریبی 3955 مترمربع و با زیربنای کل 32000  مترمربع ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه در 11 طبقه احداث شده که از این 11 طبقه، 5 طبقه تجاری شامل 213 واحد تجاری و 2 طبقه اداری شامل 50 واحد اداری است و 4 طبقه پارکینگ ظرفیت 400 خودرو را داراست. همچنین وجود یک شعبه از فروشگاه­های زنجیره­ای رفاه که به تازگی به‌روزرسانی نیز شده است با وسعت 3600 مترمربع از دیگر ویژگی‌های این مرکزخرید است.

بی‌شک موفقیت هر مجموعه‌ای مرهون زحمات مدیر آن مجموعه است که در زمان‌های مقتضی توانسته با اجرای برنامه‌هایی هدفمند مجموعه را از بحران و رکود خارج سازد. مجموعه پارسیان نیز مدیر لایقی چون حمیدرضا خاکباز را 3 سال پیش در رأس هرم خود جای داده و امروز از تلاش‌های وی بهره‌مند می‌شود. بر همین اساس با حمیدرضا خاکباز در خصوص برنامه‌هایی که برای این مجموعه دارد به گفت‌وگو نشستیم.

جناب خاکباز به منظور ایجاد رونق پایدار و مستمر در مرکزخرید پارسیان، طی یک سال گذشته چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

با یاری خداوند بزرگ در یک سال گذشته سعی کرده‌ایم ضعف‌های مرکزخرید را برطرف و نقاط قوت آن را تقویت کنیم. غرفه‌های ورودی مجتمع را به‌روزرسانی کرده و در زیبا‌سازی آن اقدامات سازنده‌ای انجام داده‌ایم. واحدهای تجاری اقدام به اخذ مجوز برای حراج فصلی کرده‌اند. بازسازی طبقات، سرویس‌های بهداشتی، موتورخانه و پارکینگ‌ها را اجرایی کرده‌ایم‌. جهت رفاه حال مشتریان پارکینگ عمومی و کارواش بدون آب را راه‌اندازی کردیم و در مراسم‌های مختلف مذهبی و در شهادت یا ولادت ائمه، ارادت خود را به این بزرگواران با نصب بنر در نمای مجتمع نشان داده‌ایم، همچنین هرسال در شب یلدا بادکنک آرایی انجام می‌شود.

علاوه بر اینها فروشگاه زنجیره‌ای رفاه که در  طبقه 1- مجتمع پارسیان واقع شده است پس از بازسازی و نوسازی اقدام به ایجاد fresh market  و عرضه غذای گرم، قهوه فله، روغن کنجد تازه، خشکبار و حبوبات، قصابی و نانوایی کرده است که بازدید از این فروشگاه خالی از لطف نیست.

به هر حال همیشه تلاش کرده‌ایم در لحظات خوب یا بد کنار مشتریان خود باشیم و به آنها اطمینان بدهیم وجود فرد فردشان برای این مجموعه ارزشمند است و این ارزش را با توجه کردن به خواسته‌هایشان ارج نهاده‌ایم.

برای سال نو و خرید شب عید چه برنامه‌هایی را در مجموعه پارسیان تدارک دیده‌اید؟

برای شب عید برنامه‌های مختلفی را در نظر داریم؛ هدیه به مشتریان با نمای مرکزخرید پارسیان، چیدن سفره هفت‌سین‌، گل‌آرایی و بادکنک‌آرایی و جشنواره در روزهای پایانی سال، از جمله این برنامه‌ها است.

 

بفرمایید با توجه به این‌که مرکزخرید پارسیان به دلیل مدیریت صحیح، مرکزخریدی موفق اطلاق می‌شود انتظار حضرتعالی از مستاجران و فروشگاه‌داران چیست؟

 از کسبه و فروشندگان احترام به مشتری، رعایت انصاف، ظاهر مناسب و رفتاری شایسته را انتظار داریم تا هر کدام بتوانند نماینده خوبی برای مرکزخرید پارسیان باشند و انتظار داریم با پرداخت به موقع شارژ ما را در ارایه خدمات به مجتمع یاری کنند.

 

مجموعه پارسیان به منظور ایفای وظیفه‌ای تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی، تاکنون چه اقداماتی انجام داده است؟

 مرکزخرید پارسیان از ابتدا تاکنون حامی بیماران لاعلاج و سرطانی بوده و ماهیانه با کمک به مراکز درمانی و انجمن خیریه توانسته‌ایم تا حد توان کمک کنیم. خوشبختانه کلیه کسبه ملزم به رعایت رفتار و کرداری صحیح هستند و عدم رعایت شئونات اسلامی و انسانی در اینجا جایگاهی ندارد.

 

در این مجموعه میزان رضایت مشتریان چگونه ارزیابی می‌شود و با توجه به بازخوردهایی که از مشتریان می‌گیرید فکر می‌کنید باید در کدام بخش‌ها تغییراتی اعمال کنید؟

در هر مرکزخریدی وقتی به طور مستمر در شرایط رکود، تجارت به خوبی صورت پذیرد، یعنی مجموعه رونق دارد و رضایت مشتریان یکی از ارکان این رونق محسوب می‌شود. خوشبختانه داد‌وستد در این مجموعه خوب است و کسبه از پاخور مجموعه رضایت دارند. در طول این سال‌ها توانسته‌ایم مشتریان ثابتی داشته باشیم که به این مرکزخرید اعتماد دارند. مجموعه پارسیان نیز مدام در حال نظرسنجی و ارزیابی مشتریان است و این نظرسنجی‌ها بیشتر در خصوص حمایت از تولیدات داخلی و اجناس باکیفیت ایرانی صورت می‌گیرد.

تا یکی دو سال آینده مراکزخرید دیگری نیز در این منطقه متولد خواهند شد و ریزش مشتریان در یک بازه زمانی، امری طبیعی است. برای رویارویی با این چالش چه برنامه‌هایی دارید؟

در دنیای امروز، رقابت امری اجتناب‌ناپذیر است‌. مجموعه پارسیان به علت قدمتی که دارد مشتریان ثابت خود را دارد و باید تلاش کند آنها را برای خود نگه دارد. با تولد هر مجموعه جدید، هیجان ناشی از تولد، مردم را به سمت آن مرکزخرید سوق می‌دهد، اما آنچه مهم است ایجاد اعتماد در مشتریان است که شامل مرور زمان می‌شود و خوشبختانه پارسیان آن زمان را گذرانده است‌. تبلیغات وسیعی در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم مشتریانی از حاشیه شرق تهران، حومه، پردیس، دماوند، رودهن و حتی شهرهای شمالی کشور داشته باشیم و در برنامه‌های آتی ما ایجاد سینما و شهربازی در دستور کار قرار دارد که جهت مشارکت و اخذ مجوز از شهرداری در حال رایزنی و برنامه‌ریزی هستیم.

با اضافه شدن این 2 آیتم قطعا مرکزخرید پارسیان مجموعه کاملی است که همه کاربری‌ها را در خود جای داده و کمتر مجموعه‌ای به این تکامل‌یافتگی در شرق تهران وجود خواهد داشت.

 

شما میهمان سومین همایش برندهای برتر مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری بوده‌اید. بفرمایید همایش را چطور دیدید و این‌گونه مراسم چه تاثیری بر روند رشد صنعت خرده‌فروشی و مراکزخرید خواهند داشت؟

 بسیار عالی بود. از جناب مهندس کشاورز که در برپایی این همایش زحمات زیادی را کشیده‌اند، قدردانی می‌کنیم. اکثر مراکزخرید در شرایط رکود، نبود حمایت از تولیدات داخلی و عدم کیفیت برخی کالاها، روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند که امیدواریم در همایش‌های بعدی با کمک بزرگان این صنعت اقدامی جهت رفع مشکل این مراکزخرید انجام شود.

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو‌ها را نماند قرار

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی