جشنواره باران سکه کوروش
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ --- کد خبر ۹۱۶

10 خودروی متفاوت در جشنواره سکه کورش!

به جرات میتوان گفت مجتمع تجاری فرهنگی کورش که حدود 3 سال از افتتاح آن می‌گذرد، تا به این لحظه تنها مجتمع‌تجاری افتتاح شده در پایتخت است که به لحاظ ایجاد امکانات رفاهی برای بازدیدکنندگان و بهرهبرداران بسیار منحصربه‌فرد و نزدیک به استانداردهای جهانی ساخته شده است.

این مجموعه یکی از مهم‌ترین پروژههای فرهنگی وتجاری در شمال غرب کلانشهر تهران است که نقش عمدهای را در تامین رفاه شهروندان و تسهیل دسترسی به امکانات و خدمات فرهنگی در این منطقه داشته است.

در آستانه فرا رسیدن سال نو، در خصوص برنامه‌های این مجتمع برای پایان سال و ارایه گزارش عملکرد یک‌ساله این مجموعه  با مهندس علی میرعالی، مدیرعامل این مجموعه به گفت‌وگو نشستیم.

آقای میرعالی در طول یک سال گذشته چه تغییرات و تحولاتی را در کورش‌مال شاهد بودیم؟

در حوزه مدیریتی از ابتدا روش کار به این صورت بود که هر بخش مدیریت جداگانه‌ای داشته و هماهنگی بین این مدیران بر عهده بنده بوده است. طبیعی است به واسطه این نوع مدیریت افرادی به این مجموعه جذب خواهند شد و افرادی نیز جدا می‌شوند، اما در کل به لحاظ مشی مدیریتی تغییری نداشته‌ایم‌. به هر حال بر خلاف مراکز دیگر ما 2 رسالت مهم داریم؛ یکی در بخش فرهنگی و دیگری مشابه مراکزتجاری دیگر بهره‌برداران را عهده‌دار هستیم.

جدیدترین خبری که می‌توانم به آن اشاره کنم، افتتاح نمازخانه جدید کورش‌مال است که در این راستا تمام دغدغه ما ایجاد مکانی در خور شأن مراجعه‌کنندگان و کسبه محترم است. این نمازخانه با دستان مبارک جناب آقای دکتر صالح‌نیا، امام جماعت محترم کن افتتاح شد. علاوه بر آن در مراسم افتتاحیه، مدیران ستادی، و پرسنل کورش‌مال، بهره‌برداران و عموم مراجعان مجموعه حضور داشتند. نمازخانه جدید در شمال شرق طبقه پنجم کورش‌مال واقع شده است و هر روز نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشا در آن برگزار می‌شود.

کورش مجموعه‌ای است که استقبال خوبی از آن شده و امکانات مناسبی که در اختیار مشتریان قرار می‌دهد آن را به مجموعه‌ای پرمخاطب تبدیل کرده است، به‌ گونه‌ای که در روزهای پایانی هفته بسیار بیشتر از ظرفیت خود مراجعه‌کننده دارد، بنابراین یکی از مهم‌ترین اقدامات ما برطرف کردن دغدغه مردمی است که بسیار در ترافیک این محدوده وقت می‌گذارند تا در مجموعه حاضر باشند، اما متاسفانه گاهی با مشکل جای پارک مواجه می‌شوند. بر همین اساس جلسات مختلفی با پلیس راهور، شهردار منطقه و معاونت حمل‌و‌نقل شهرداری داشته‌ایم که اتفاقات خوبی را برای ما رقم زده است و در عین حال مشاور حمل‌و‌نقل و ترافیک نیز برای مجموعه برگزیده‌ایم.

طی جلساتی که داشته‌ایم به ‌زودی در مجاورت کورش‌مال پارکینگی راه‌اندازی خواهد شد که عملیات عمرانی آن رو به پایان است و با اضافه شدن این فضا، ظرفیت پارکینگ کورش بالغ بر 2000 خودرو خواهد شد.

تاکسی کورش را نیز در محل مستقر کرده‌ایم تا در مسیر خیابان خجسته‌پور و هجرت خانواده‌‌هایی را که در ساعات پررفت‌وآمد به دلیل ازدحام مراجعان، پارک می‌کنند به صورت رایگان تا مجموعه جابه‌جا ‌کنند. 

همچنین به ‌زودی پایانه تاکسی و اتوبوس نیز روبه‌روی این مجموعه قرار خواهد گرفت و خبر دیگر این‌که ظرف چند ماه آینده پل‌های هوایی جنوبی و شمالی اتوبان ستاری مکانیزه خواهند شد.

این نوید را هم باید بدهم که به ‌زودی ناوگان مترو در ابتدای خیابان پیامبر ایستگاه خواهد داشت. البته با توجه به این‌که کورش‌مال تا مترو چیزی حدود 800 متر فاصله دارد، به منظور رفاه حال مراجعه‌کنندگان ون‌هایی در آن منطقه نیز استقرار خواهند یافت تا به صورت رایگان افراد را به مجموعه بیاورند که قطعا با این تمهیدات بخشی از مشکلات ترافیکی نیز برطرف خواهند شد.

اقدام بعدی ما تصویب طرح U-Turn  است که با اجرایی شدن آن، طول ماشین‌هایی که قرار است از پارکینگ کورش استفاده کنند کنترل خواهد شد. به عبارت دیگر، با افزایش طول صف از 200 خودرو به 1000 خودرو، یک راهکار دیگر جهت کاهش بار ترافیک منطقه اجرا می‌شود.

یکی دیگر از تغییراتی که به زودی در کورش‌مال شاهد آن خواهید بود ایجاد مجموعه‌‌ای از رستوران‌ها با برندهای مطرح کشور در بام کورش است. در حال حاضر با بیش از 9 برند رستورانی از جمله پرپروک، بامیکا، سیتی‌ساندویچ، لمزی و ... قرارداد بسته شده و کافه‌ویونا و کافه بارزیل نیز در این طبقه حضور خواهند داشت. در زمینه جذب برند نیز تغییراتی داشته‌ایم و متناسب با نیاز مشتریان برندهایی چون ال‌سی‌وایکیکی، رنو، جئوکس، کلارکس، 361 درجه، ماراتن و ... به کورش‌مال اضافه شده‌اند.

در ماه‌های گذشته نیز با همکاری بانک شهر جشنواره‌ای برگزار کردیم و جوایز ارزنده‌ای برای مشتریان در نظر گرفتیم که تقدیمشان شد. فروش فوق‌العاده و هماهنگ کورش‌مال نیز 15 بهمن‌ماه به پایان رسید.

بسیاری معتقدند مراکزتجاری به تولید ملی اهمیت نمی‌دهند و  فروشگاه‌های خود را از برندها خارجی پر می‌کنند. بفرمایید چقدر این حرف صحت دارد و در کورش‌مال به چه صورت عمل کرده‌اید؟

این حرف صحت ندارد. ما از روز اول نگاهمان این بود که برندهای ایرانی را جدی بگیریم، چرا که معتقدیم حمایت ما سبب ایجاد اشتغال بیشتر در کشور خواهد شد و از‌ این ‌رو می‌خواهیم سهمی هرچند ناچیز در این کارآفرینی داشته باشیم.

در کورش‌مال برندهای ایرانی بسیاری مانند نوین‌چرم، مارال‌چرم، چرم‌تبریز، نارگل، تولیکا، بادی‌اسپینر، میثم عطر، پرشین کت واک و ... حضور دارند که ما حتما حمایتشان خواهیم کرد.

 

برای خرید شب عید و نوروز چه برنامه‌هایی تدارک دیده‌اید؟

تفاهمنامه‌ای با بانک ملت برای برگزاری 4 جشنواره به نام "جشنواره سکه کورش" امضا شده است که جشنواره اول از بهمن‌ماه سال‌جاری آغاز و تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 96 ادامه خواهد داشت.

در این جشنواره این نوید را می‌دهم که 10 خودروی متفاوت به قید قرعه به شرکت‌کنندگان تعلق خواهد گرفت. همچنین سفره هفت‌سین نفیسی بر اساس آیین‌های ایرانی خواهیم داشت و تمام تمهیدات جهت حفظ امنیت‌خاطر و میزبانی شایسته از افرادی که به کورش‌مال مراجعه می‌کنند، اندیشیده شده است.

 

حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تمامی مراکزخرید بود. بفرمایید با توجه به این‌که کورش‌مال یکی از پررفت‌وآمدترین مجموعه‌های تجاری کشور، بالاخص در زمان جشنواره فیلم فجر است، برای ایمنی این مجموعه چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است؟

فاجعه پلاسکو کام همه را تلخ کرد. من از طریق این تریبون ابراز همدردی می‌کنم با خانواده آتش‌نشانانی که عاشقانه از میان ما رفتند.

ما تجربه ازدحام جمعیت را داشته‌ایم، بنابراین همکاران خود را آموزش داده‌ایم تا در صورت بروز حادثه، پیش از ورود آتش‌نشانی اقدامات لازم را برای اطفای حریق و تخلیه کامل مجموعه انجام دهند. در عین حال همواره از ابتدای افتتاح کورش‌مال، مدیران شیفت شب را از بین مدیران ارشد انتخاب می‌کنیم که از ساعت 11 شب تا 6 صبح در مجموعه حضور داشته باشند.

چک‌لیست‌های امنیتی آماده کرده‌ایم که مدام موارد ایمنی را از طریق این چک‌لیست‌ها بررسی می‌کنیم و در روزهای پرازدحام اورژانس کورش را در محل مستقر می‌کنیم. همه مواردی که ذکر شد و همچنین دیگر تمهیداتی که در این راستا اندیشیده شده، حاکی از این است که برای حفظ امنیت هموطنانمان حساسیت بسیاری داریم.

کورش‌مال هم بیمه آتش‌سوزی دارد و هم بیمه مسئولیت مدنی؛ کلیه پرسنل بیمه هستند و برای همه بیمه تکمیلی نیز در نظر گرفته‌ایم. همچنین تمام مشتریان و بازدیدکنندگانی که در کورش‌مال حاضر می‌شوند بیمه حوادث هستند و به دلیل این‌که حجم سرمایه بسیار بالاست و در زمان بروز حادثه شاید یک بیمه نتواند همه خسارات را جبران کند، در موارد مختلف از بیمه‌های مختلف استفاده کرده‌ایم.

در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی چه فعالیت‌هایی انجام داده و خواهید داد؟

کورش مجموعه‌ای است که در مسایل فرهنگی حضور پررنگی دارد؛ از شاخص‌ترین‌ها آنها در حوزه مسایل فرهنگی، سرویس‌هایی است که سینما کورش در اختیار مردم قرار می‌دهد و این کار کوچکی نیست. اساسا بخش سینما در مجموعه‌ای مانند کورش که هزینه‌های بالای نگهداری را به مجموعه تحمیل می‌کند و نیمی از سود فروش بلیت‌ها نیز به تهیه‌کننده فیلم‌ها ارایه می‌شود، بخش سودده‌ای نیست، اما همین که این بخش می‌تواند روزانه بیش از 12 هزار نفر که عمدتا جوانان این مرزو بوم هستند را سرگرم امور فرهنگی کند، یعنی توجه به مسئولیت‌های اجتماعی. در ضمن به صورت مستقیم برای حدود 3000 نفر در کورش‌مال اشتغال ایجاد شده است که محاسبه تعداد اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده را خوانندگان عزیز واگذار می‌کنم.

در ماه مبارک رمضان نیز از افطار تا سحر برای مراجعه‌کنندگان برنامه‌های ویژه‌ای داشتیم که از جمله آنها اکران فیلم‌هایی در جهت حمایت از زندانیان جرایم غیرنقدی بود.

در مجموعه نیز کانترهای محک، بهنام دهش‌پور و امام علی به صورت رایگان در اختیار این نهادها قرار داده شده است.

سخن پایانی

باتوجه به بروز حادثه پلاسکو توصیه می‌کنم همه ما به فرهنگ اصیل ایرانی بازگردیم و در چهارشنبه‌سوری به جای استفاده از مواد محترقه و به‌ خطر انداختن جان خودمان و آتش‌نشانان عزیزی که به واقع در این فاجعه داغدیده‌ هستند، آتشی کنترل ‌شده بیفروزیم و در کنار هم شاد باشیم.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 1 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی