8 مرکزخرید برتر آرژانتین
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱/۵ --- کد خبر ۹۳۸

در کشوری که بیش از جاذبه‌های توریستی با اتفاقات گوناگون وکودتاهای سیاسی به یاد آورده می‌شود، خرید و تفریح برای هر شهروند جزو اولویت‌ها است.

در تافته جدا بافته بودن و تفرعن مردم آرژانتین همین بس که طبق یک کنایه قدیمی، آنها خودشان را ایتالیایی‌هایی می‌دانند که به زبان اسپانیایی حرف می‌زنند و رویای رفتن به اروپا را  دارند. این نگاه از بالا البته فقط یک تلقی مرسوم است و پس از برخورد با مردم آرژانتین متوجه می‌شوید آنها نه تنها خودشان را متفاوت نمی‌دانند، بلکه خیلی هم به رسوم خودشان علاقه‌مند هستند؛ رسومی مانند خرید کردن، حتی هنگام بی‌نیازی از خرید و علاقه زیاد به داشتن تجملات. برای مردمی چنین عاشق خرید، این 8 مرکزخرید تقریبا برآورده‌کننده همه نیازها است.

آلتو پالرمو

مرکزخرید آلتو پالرمو که در سال 1990 افتتاح و در سال 2008 بازسازی شد دارای فروشگاه‌های پوشاک بسیاری است که بیشتر نظر بانوان را به خود جلب می‌کند. فروشگاه‌های زارا، تامی، تیمبرلند، مک، گپ و نیومن در این مرکزخرید وجود دارند. داخل همین فروشگاه می‌توانید ارز رایج آرژانتین را نیز خریداری کنید.

آباستو

مرکزخرید آباستو با 230 فروشگاه، سالن تئاتر و یک رستوران از بزرگ‌ترین مراکزخرید بوینوس‌آیرس به شمار می‌رود. در آنجا یک سالن بازی و موزه آموزشی برای کودکان وجود دارد، بنابراین اگر با کودکانتان به خرید می‌روید، مرکزخرید آباستو بهترین گزینه برای شما است.

گالریاس پسیفیکو

مرکزخرید گالریاس پسیفیکو یکی از بازارهای آرژانتین است که به دلیل موقعیت مناسب در شهر بوینوس‌آیرس، گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند. با تهیه بلیت هواپیما از این مرکزخرید دیدن کنید. مرکزخرید پاسیو بولریچ یک بازار مجلل در منطقه‌ای شیک از ریکولتا است. فروشگاه لباس، سالن تئاتر، کافه و رستوران‌های خوبی در پسیفیکو وجود دارند.

پاسیو آلکورتا

 مرکزخرید پاسیو آلکورتا مکان مناسبی برای مد روز است. یکی از شاخصه‌های این مرکزخرید بزرگ، دارا بودن چندین سوپرمارکت فوق‌العاده است. برندهای مختلفی مانند زار، ابرکرومبی، دولچه و گابانا و ... در این مرکزخرید 3 طبقه شعبه دارند و با استقبال خوبی هم مواجه شده‌اند.

  پاتیو بلوریچ

این مرکزخرید قرار گرفته در «ریکولت» جاذبه‌های توریستی زیادی در دل خود دارد. پارک قرار گرفته در محوطه پاتیو بلوریچ برای کودکان و نوجوانان تفریحگاه مناسبی محسوب می‌شود. این مرکزخرید 3 طبقه‌ای بیش از 250 فروشگاه را در دل خود جای داده و در طول سال 2016 بیشترین میزان استقبال از یک مرکز در آرژانتین را به نام خودش ثبت کرد. 250 هزار بازدیدکننده روزانه از پاتیو بلوریچ دیدن می‌کنند.

ریکولتا

 مرکزخرید مرکزی ریکولتا با این‌که قدمت زیادی ندارد، اما در نیم‎‌ دهه گذشته به خوبی جای خود را در دل علاقه‌مندان به خرید باز کرده است. بیش از 70 برند در ریکولتا اجناس خود را به فروش می‌رسانند، اما جاذبه اصلی در شهربازی و استخر این بنای زیبا نهفته است؛ جایی که می‌توانید خستگی ناشی از تماشای برندهای رنگارنگ را با تن زدن به آب به دست فراموشی بسپارید و فرزندانتان هم از وسایل شهربازی نهایت لذت را ببرند.

 پاتیا اولموس

پاتیا اولموس به لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ای سهل‌الوصول قرار ندارد، اما با  خط 3 متروی بوینوس‌آیرس شما به راحتی می‌توانید روبه‌روی در اصلی این مرکزخرید پیاده شوید و از 3 طبقه پاتیا اولموس دیدن کنید. قبلا در محل این مرکز، فروشگاهی وجود داشت که آتش گرفت و از خاکسترش پاتیا اولموس سربرآورد؛ مرکزخریدی که در حال حاضر برای هر یک از شهروندان آرژانتینی نامی آشنا است.

پالمارس

پالمارس در سال 2005 به شیوه فعلی بازسازی شد و به عنوان یک مرکزخرید مجلل تغییر جلوه داد. از حدود 12 سال بعد از زمان بازگشایی، 2 بازسازی در این مجموعه 2 طبقه صورت گرفت و اکنون شما به محض ورود به پالمارس با یک هنر معماری خاص روبه‌رو هستید و علاوه بر برندها و اجناسشان می‌توانید از مناظر دیدنی نقش بسته روی در و دیوار مجموعه هم نهایت لذت را ببرید. پالمارس روزانه حدود 250 هزار بازدیدکننده دارد و طبق آمار، در سال 2016 در زمره 3 مرکزخرید پرفروش و سودده آرژانتین قرار گرفت.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی