بازدید رئیس سازمان سینمایی کشور از سینماهای مگامال
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ --- کد خبر ۹۳۹

در نود و دومین روز از شروع ساخت و تجهیز پردیس سینمایی مگامال، دکتر حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور از روند اجرای این پروژه بازدید به عمل آورد.

به گزارش ماهنامه تجارت طلایی روز یکشنبه اول اسفند ماه رئیس سازمان سینمایی کشور طی یک بازدید میدانی از نزدیک در جریان مراحل ساخت و تجهیز سالن های سینما و تئاتر مجموعه مگامال قرار گرفت.

در این بازدید که حدود 1 ساعت به طول انجامید دکتر ایوبی از بخش عمده پردیس سینمایی مگامال که البته در حال حاضر به شکل کارگاه اجرایی ساخت و تجهیز می باشد بازدید به عمل آورد و البته توضیحاتی تکمیلی نیز توسط مهندسین حاضر در پروژه به وی ارائه گردید.

پس از اتمام بازدید، رئیس سازمان سینمایی کشور در گفت و گو با خبرنگاران اذعان کرد: «پس از دیدن مجموعه سینمایی مگامال باید خوشبختانه بگویم سینما راه افتاده، سینما حرکت کرده و سینما پیروز شده است، طرفداران سینما باید خوشحال باشند چون روزها و ماههای بسیار خوبی در انتظار آنها است. این مجموعه با عظمت که امیدوارم به اکران نوروزی هم برسد قطعا در فروش نوروزی سینما موثر خواهد بود».  

ایوبی همچنین در خصوص تأثیرات وجود سینما در محدوده اکباتان با توجه به جمعیت چند ده هزار نفری نیز گفت: «فکر می کنم اگر مدیریت کلان شهرسازی در ایران سال آینده بیایند و اثرات ساخت این سینماها را بر روی ساکنین محدوده اکباتان بصورت جامع شناسانه و روانشناسانه مطالعه کنند، از این به بعد در هر مجتمعی که قرار است ساخته شود احداث سالن سینما را جزو اولویت های اصلی مدنظر قرار می دهند».

در بازدید روز گذشته رئیس سازمان سینمایی کشور از پردیس سینمایی مگامال مشخص شد که این مجموعه متشکل از 9 سالن سینما و یک سالن نمایش تئاتر به ظرفیت 300 نفر می باشد. آنطور که از گفته های روز گذشته منوچهر محمدی تهیه کننده سینما و مدیر شرکت نمایشگران (پیمانکار ساخت و تجهیز پردیس سینمایی مگامال) مشخص شد، در قرار داد این مجموعه سینمایی مدت زمان 14 ماهه برای ساخت و تجهیز سالن های سینما در نظر گرفته شده است اما تا نوروز امسال تعدادی از سالن های این مجموعه به مرحله افتتاح و نمایش فیلم خواهد رسید. در حال حاضر تجهیزات سخت افزاری نمایش فیلم هم از کشورهای اروپایی خریداری شده که مقداری از آنها به مرحله ترخیص از گمرک ایران رسیده اند و مقداری نیز به داخل کشور وارد شده اند.    

این بازدید از پردیس سینمایی مگامال نشان داد که پس از سالها به زودی طلسم نبود اماکن تفریحی عمومی در شهرک اکباتان با وجود حداقل 70 هزار نفر جمعیت شکسته خواهد شد. از همین روی می توان امیدوار بود که عید نوروز امسال طعم و مزه دیگری را برای اهالی اکباتان و حومه خواهد داشت. 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی