علاج واقعه قبل از وقوع
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ --- کد خبر ۹۴۲

مانور بزرگ اطفای حریق و امداد و نجات با همکاری و حضور ۲ ایستگاه آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و راهور منطقه، اکیپ‌های امدادی و عملیاتی سپاه و بسیج منطقه، ستاد مدیریت بحران شهرداری ناحیه مربوطه و پرسنل مجتمع آیریک‌سنتر در روز یکشنبه، اول اسفندماه 1395  در مجتمع آیریک‌سنتر  برگزار شد.

از اهداف برگزاری این مانور می‌توان به ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی منطقه اشاره کرد که این هماهنگی به وضوح قابل مشاهده و امیدوارکننده بود و از اصلی‌ترین انگیزه‌های برگزاری این مانور جلوگیری از بروز حادثه احتمالی و رعایت ایمنی کامل در کلیه بخش‌های مدیریتی‌، حراستی، خدماتی، فنی، ایمنی، اداری و دیگر بخش‌ها بود که خوشبختانه تیم‌های امدادی با همکاری خوبی که با یکدیگر داشتند از این مانور سربلند بیرون آمدند.

این مانور که حدود یک ماه پس از حادثه تلخ پلاسکو اجرا شد، باعث دلگرمی ساکنان منطقه و اهالی محله بلوار فردوس شد تا  با خیالی آسوده و به دور از هیچ‌گونه استرسی در مجموعه حضور پیدا کرده و لحظاتی را در کنار خانواده خود سپری کنند. اقدام خوبی که مجموعه آیریک‌سنتر انجام داد می‌تواند الگو و سرمشق خوبی برای مدیران و کارفرمایان دیگر مراکزخرید، مجتمع‌های تجاری و فروشگاه‌ها باشد تا از بروز حوادثی همچون ساختمان پلاسکو جلوگیری کنند.

حمیدرضا مقدم، مدیریت مجموعه آیریک‌سنتر در حاشیه این مانور، گفت: من از همه‌ همکارانم در دیگر مجتمع‌های تجاری و مراکزخرید می‌خواهم  نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند و به مجتمع خود به شکل یک موجود زنده نگاه کنند، زیرا ما مدیران با پذیرفتن این مسئولیت، حافظ جان و مال مردم و کسبه هستیم. حمیدرضا مقدم در ادامه افزود: مدیران باید نسبت به به‌روزرسانی تجهیزات خود اقدام کنند و از آخرین وضعیت تجهیزات خود آگاه باشند و اگر مشکلی وجود دارد قبل از هر اتفاقی آن را برطرف سازند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی