سیزدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل و موبایل ایران
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ --- کد خبر ۹۵۳

علی انصاری: باید پیشگام نوآوری و فرهنگ­سازی باشیم

سیزدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل و موبایل ایران 18 بهمن‌ماه 1395 با حضور مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری تات، اعضای هیات امنای بازار مبل ایران، مدیر مراکزتجاری گروه سرمایه­گذاری تات، مدیران واحدهای تجاری بازارهای مبل و موبایل ایران، دبیر و اعضای انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون و پیشکسوتان صنعت مبلمان در سالن همایش مجموعه بازار مبل ایران شماره 3 برگزار شد.

در ابتدای مراسم پس از تلاوت کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی جمهوی اسلامی ایران به ترتیب عبدالحسین عباسی رییس اتحادیه درودگران و مبلسازان و نادعلی پیشکسوت صنعت مبلمان و حسن احمدیان رییس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان اداری به ایراد سخنرانی پرداختند.

احمدیان به وجود نمایشگاه­های دایمی در بازارهای مبل ایران و موبایل ایران اشاره کرد و گفت: تاکنون هیات‌های تجاری مختلفی از آلمان، ایتالیا و ترکیه برای بازدید از این نمایشگاه­ها دعوت شده و همگی پس از بازدید اذعان داشتند در هیچ جای دنیا چنین نمایشگاه­هایی وجود ندارد.

 وی ادامه داد: جنس نمایشگا­ه­ها باید تغییر کند و هدف از شرکت در نمایشگاه­ها نباید خرید و فروش باشد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان اداری در ادامه گفت: مهم­ترین هدف ایجاد نمایشگاه­ها باید صادرات و نمایش آخرین دستاوردها باشد که این 2 نکته مهم در نمایشگاه­های دایمی مبل و موبایل ایران رعایت می­شود.

در ادامه کلیپی از تلاش­های یکساله مدیران بازارهای مبل و موبایل ایران پخش شد، سپس مهندس علی انصاری، رییس هیات امنای بازارهای مبل و موبایل ایران به سخنرانی پرداختند.

مهندس انصاری در این مراسم تقارن دهه مبارک فجر با سیزدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل ایران و پنجمین مجمع عمومی بازارهای موبایل ایران را به فال نیک گرفت و با ادای احترام به شهدای آتش­نشان پلاسکو اظهار داشت: حادثه پلاسکو نشان داد ما هر لحظه در بحران هستیم و برای کاهش این بحران­ها باید به پیشگیری از وقوع این‌گونه حوادث فکر کنیم. در واقع در بحث مدیریت بحران، مدیریت پیش از بحران، مدیریت حین بحران و مدیریت پس از بحران وجود دارد که هریک شرایط و الزامات خاص خود را دارد و به طور جدی باید مورد توجه تمامی فعالان حوزه تجارت و توزیع و مدیران واحدهای تجاری در کل کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: در همه مجموعه­های تجاری که با زحمت و هزینه فراوان ساخته می­شوند، ممکن است چنین اتفاقاتی رخ دهد. بخشی از این اتفاقات به مدیریت نادرست مجموعه­ها باز می­گردد و بخش دیگری از آن به میزان اهمیت کسبه به ایمنی خود و فروشگاه­ها مربوط می­شود که حتما با آموزش، بهبود رفتار و تمرین مدیریت پیش از بحران، می­توان از وقوع بحران جلوگیری کرد. باید بپذیریم پیشگیری ارزان‌تر و آسان‌تر از درمان است.

وی سپس خطاب به کسبه بازارهای مبل و موبایل اذعان داشت: شما هویت این صنف و صنعت هستید، بنابراین باید آموزش­های لازم را در خصوص ایمنی مواد و ابزاری که استفاده می­کنید، ببینید. از همین تریبون از شما می‌خواهم تمامی موارد ایمنی فروشگاه­های خود را بررسی و در صورت وجود نقص، حتما به مدیریت مجموعه خود مراجعه کنید.

رییس هیات امنای بازارهای مبل و موبایل ایران در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد قابل قبول و تاثیرگذار بازار موبایل ایران 3 در کرمان اشاره کرد و گفت: ما هرچقدر بتوانیم فضا و ساختارهای مدرن در کشور ایجاد کنیم در راه توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور گام برداشته­ایم. در واقع چنان­که در صنف و صنعت مبلمان، فرهنگ­سازی کردیم، حتماً در صنف و صنعت موبایل و لوازم صوتی- تصویری هم می­توانیم پیشگامان فرهنگ سازی، مشتری­مداری، ارایه خدمت مطلوب و ارتقای کیفیت محصول و خدمت باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: با مشورتی که با صاحب­نظران حوزه مارکتینگ جهان داشتیم به این نتیجه رسیدیم که امروز دیگر ایجاد مراکز تجاری و فروش کالا پاسخگوی نیاز مردم نیست و طراز باید به سمت ارایه خدمات بازگردانده شود.

مهندس انصاری در بخش دیگری از سخنانش به تفاوت­های رشد و پیشرفت اشاره کرد و اظهار داشت: معمولا در اقتصاد دو نوع تولید داریم. یکی تولید مادی و دیگری تولید معنوی. تولید مادی به معنی افزایش افقی وضع موجود و افزایش کمیت است و نتیجه تولید مادی، رشد و نتیجه رشد آسایش است. حال آن­که تولید معنوی ناظر به افزایش عمودی وضع موجود و ارتقای کیفیت است و نتیجه تولید معنوی رضایت و نتیجه رضایت آرامش است. در حوزه مبلمان ما تولید مادی داشته­ایم و این یعنی رشد، اما تولید معنوی نداشتیم که منظور پیشرفت است.

وی افزود: ما توانسته­ایم بخشی از نیازهای مادی و لوازم آسایش مردم را برطرف کنیم، اما پیشرفت­مان در تولید کالای باکیفیت است که این نوع تولید، رضایت مردم را در بردارد. بنابراینهرگاه توانستیم تولیداتی داشته باشیم که رضایت مردم را جلب کند حتما پیشرفت کرده­ایم و در واقع کلید واژه موفقیت، کسب رضایت مردم است و تا دستیابی به آن باید همگی تلاش کنیم.

وی در پایان به نوآوری در طراحی مبلمان اشاره کرد و اظهار داشت: دنیا عرصه تجارت توام با رقابت است و ما هرچقدر کالا وارد کنیم باید توان داشته باشیم صادرات نیز انجام دهیم و این میسر نمی­شود مگر با نوآوری، تحقیق و پژوهش.

وی افزود: طراحان مبلمان باید ذوق طراحی داشته باشند و مبلمانی برگرفته از فرهنگ ایرانی و به روز طراحی کنند تا این طرح­ها مستند شود و در اختیار تولید کنندگان قرار بگیرد.

مهندس انصاری در پایان خطاب به فعالان صنف مبل و موبایل گفت: همه باید نوآوری داشته باشید، تا ذوق طراحی چیزهای نو را نداشته باشید، رقابت سالم ایجاد نمی­شود و صاحب نام و نشان تجاری نخواهید شد.

پس از سخنان مهندس انصاری، پرسش و پاسخ نیز انجام شد و ایشان به سوالات فعالان صنف مبل و موبایل پاسخ دادند.

در ادامه مراسم پس از پخش کلیپ تکریم پیشکسوت، منتخبان برترین­های سیزدهمین مجمع عمومی به انتخاب کمیته داوران سیزدهمین مجمع عمومی سالیانه بازارهای مبل و موبایل ایران، لوح تقدیر، تندیس، لوح اخلاق و لوح زرین، هدیه نیم­سکه و کمک هزینه سفر زیارتی به پیشکسوتان، طراحان برتر دکوراسیون و تجهیزات فروشگاهی، برترین­های مشتری­مداری و ارتباط عمومی، برترین­های خدمات برتر و سرویس پس از فروش، برترین­های فروشنده نمونه و کارکنان برتر اهدا شد.

برگزیدگان سیزدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل و موبایل ایران

پیشکسوت مبل:

به انتخاب کمیته داوران دوازدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل و موبایل ایران، علی محمد رمضانی.

لوح اخلاق:

به انتخاب کمیته داوران دوازدهمین مجمع عمومی بازارهای مبل و موبایل ایران، برادران آهنگری (شرکت بالسا).

کیفیت برتر:

محمد حسین ابوالفتحی (فروشگاه ثمین) از مجموعه شماره 1 بازار مبل ایران

علیرضا محسنی (فروشگاه کمجاچوب) از مجموعه شماره 3 بازار مبل ایران

طراحی دکوراسیون تجهیزات فروشگاه:

احمد عینعلی (فروشگاه کلاسیک) از مجموعه شماره 1 بازار مبل ایران

سید علی بینش طریق (فروشگاه عالم دکور) از مجموعه شماره 3 بازار مبل ایران

سید محمد جواد قوامی (فروشگاه سیب طلایی) از مجموعه شماره 1 بازار موبایل ایران

مسعود آل طه (فروشگاه دیاموند) از مجموعه شماره 2 بازار موبایل ایران

مشتری مداری و ارتباطات عمومی:

هاملت خالوئیان (فروشگاه گالستیان) از مجموعه شماره 1 بازار مبل ایران

علیرضا نوروزی (فروشگاه الدورادو) از مجموعه شماره 3 بازار مبل ایران

مهدی داوودی (فروشگاه کلینیک موبایل) از مجموعه شماره 1 بازار موبایل ایران

جعفر بهشتی (فروشگاه مایکروتل پلاس) از مجموعه شماره 2 بازار موبایل ایران

کیفیت برتر خدمات و سرویس پس از فروش:

ابوالفضل سلطانی (فروشگاه حامی) از مجموعه شماره 1 بازار موبایل ایران

فروشنده نمونه:

سرکار خانم نعیمه عابد گلزار (فروشگاه راحت مبل) و آقای امیر شهنازی (فروشگاه لالوا) از مجموعه شماره 1 بازار مبل ایران

سرکار خانم ندا شایان (فروشگاه ایتال فوم) و آقای محمد زندی (فروشگاه خانه ولنسی) از مجموعه شماره 3 بازار مبل ایران

آقایان ایمان سیاری (فروشگاه HTC) و فرهاد سبزپوش (فروشگاه مرکزی) از مجموعه شماره 1 بازار موبایل ایران

آقایان رضا سجادی (فروشگاه وی آی پی) و حمید مطهری (فروشگاه حدیث) از مجموعه شماره 2 بازار موبایل ایران

کارکنان:

ناصر اسلامی و رضا مقصودی از مجموعه شماره 1 بازار مبل ایران

جواد رجب­زاده و مهدی جمالی از مجموعه شماره 3 بازار مبل ایران

سید امیر طاها میراحمدی و قاسم اسماعیلی از مجموعه شماره 1 بازار موبایل ایران

سرکار خانم مریم حمیدی و آقای الیاس رمزی از مجموعه شماره 2 بازار موبایل 2 ایران

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی