عملکرد یک ساله درسا چگونه بود ؟
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ --- کد خبر ۹۶۴

درسا، دعوت به آرامش و زیبایی!

برندهای ایرانی انگشت‌شماری را می‌شناسیم که در فرآیند برندسازی به صورت اصولی گام برداشته‌اند و همواره نه تنها مطابق، بلکه فراتر از استانداردهای جهانی رفتار کرده‌اند؛ برندهایی که رفتار مدیران و پرسنل آنها نیز آیینه تمام‌نمای روح آن برند است. درسا از آن دست برندهایی است که توصیفش را در بالا گفتیم. خوانندگان در ماهنامه تجارت طلایی با تولد این برند‌، رشد و پویش آن آشنا شده‌اند. در شماره‌های پیشین از سرزمین سپید درسا گفتیم و کمپین‌های تبلیغاتی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این برند.

در این شماره با دکتر شاهین فاطمی و امیرکاظم نورمحمدی، مدیران و بنیانگذاران این برند در خصوص فعالیت‌های درسا در یک سال اخیر به گفت‌وگو نشستیم.

در خصوص عملکرد برند درسا در طول یک‌سال گذشته توضیحاتی ارایه نمایید.

سال گذشته درسا سعی بر آن داشت تا در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در موسسات خیریه و کمک به آنها نقش پررنگ‌تری ایفا نماید، حضور درسا در بازارچه‌های خیریه، اسپانسرینگ، کمپین‌های خیریه‌، فعالیت‌های ارتقای سلامت نظیر کنگره بین‌المللی انکولوژی سرطان و ... نشان از این دارد که درسا خود را مقید به پاسداشت سلامت انسان‌ها می‌داند، از این رو به عنوان مثال با دباغی چرم با موادگیاهی که کمترین ضرر را برای محیط‌زیست و سلامت دارد به نوبه خود در این امر پیشتاز است. همچنین درسا سال گذشته با حضور در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و با درمیان گذاشتن تجربیات کارآفرینانه از طریق سخنرانی‌های پی‌درپی شاهین فاطمی (مدیرعامل درسا‌) مسیر پیش روی یک کارآفرین را با مباحث علمی و تجربی ترسیم نموده است، به این صورت است که درسا سعی کرده از این طرق بخشی از دین خود را به سرزمینش ادا نماید.

در سال گذشته بسیار بر کمپین سرزمین سپید از سوی برند درسا تاکید شد و همه توجهات به این کمپین جلب شد. اما امروز دیگر نام و نشانی از این کمپین نیست و اگر هست در مرکز توجهات نیست، آیا برای ایجاد این فاصله، عمدی در کار بوده و برنامه‌هایی دارید تا این کمپین با قدرت قبلی فعالیت خود را آغاز کند یا دلایل دیگری دارد؟
همان‌گونه که می‌دانید سال گذشته سرزمین سپید در ابتدا روی بیلبوردهای درسای سراسر کشور نقش بست و مردم سرزمینمان را به سپیدی دعوت کرد.

سرزمین سپید سرزمین آرمانی درسا می‌باشد که درسا سعی بر آن دارد تا خود را به آن نزدیک کند و دنیا را به سپیدی و پاکی تشویق نماید. سرزمین سپید تنها یک کمپین نیست که یک شبه آغاز شده و پایان یابد، بلکه نیاز جهان کنونی ما است. پاکی، صداقت، وجدان و عدالت اساس و پایه‌های سرزمین سپید هستند که اکنون دنیای ما به آنها نیازمند است. سرزمین سپید دنیا را آیینه‌ای از من و تو می‌داند و معتقد است اگر دنیا اکنون خشمگین است به خاطر خشم من و شما است. سرزمین سپید انسان‌ها  را به عشق و پاکی دعوت می‌نماید و ایمان دارد می‌توان دنیایی عاری از دروغ، ریا و سرشار از خلوص و زیبایی داشت. کما این‌که در نیز به کمپین سرزمین سپید تحت عنوان یلدای سپید پرداخته شد و این کمپین به صورت‌های گوناگون باز هم ادامه می‌یابد.
بی شک فعالیت‌های درسا در راه تحقق یافتن سرزمین سپید به اتمام نرسیده است. دعوت به زیبایی، سپیدی و یکرنگی بی‌انتها خواهد بود و درسا امیدوار است با برنامه‌ریزی‌های دقیق این مهم را به انجام رساند.

 

درسا شامل برندهای چرم و لوکس درسا، خانه درسا، تاج درسا و کافه درسا است. بفرمایید در اندیشه مدیران این مجموعه کدام فیلد کاری احتیاج به وسعت بیشتری دارد و اساسا چگونه می‌توان این برندها را به بهترین شکل مدیریت کرد تا در آینده خللی در کار به دلیل افت کیفیت یا نبود تعداد کافی از محصولات وارد نشود؟

از آنجایی‌که با پیدایش برندهای چرم و لوکس درسا، تاج درسا، خانه درسا و کافه درسا، اکنون شاهد حضور 4 برند هستیم، اما فارغ از عرضه و ارایه محصولات، گروه درسا در نظر دارد احساس خوب را به مشتریانش القا نماید و این اصل، اساس افتتاح برند کافه درسا بود، چرا که در فضای آرام و دلنشین کافه با یک فنجان قهوه و یک برش کیک، مشتریان سرشار از حس خوبی خواهند شد که درسا در پی تحقق یافتنش است. از آنجایی‌که درسا سعی دارد سبک زندگی را ارایه دهد، بنابراین تمامی ‌برندهای درسا باید در جهت پیشرفت، توسعه و تقویت زیرساخت‌ها فعالیت نمایند. تمامی برند‌های درسا اعم از برند خانه درسا به جهت تنوع  بسیار زیاد محصولات (مبلمان چرمی و لوازم دکوراتیو منزل) نیازمند مدیریت صحیح، برنامه‌ریزی در تولید و تحقیق و توسعه بیشتر و فراتر نیز هستند.
البته با توجه به سطح تبلیغات و تحقیقات بازار مخاطبان درسا، در حال حاضر تقاضای این محصولات بسیار افزایش یافته است و با افزایش حضور در جهت استفاده از خدمات مخصوص مشترکین درسا و خرید از محصولات این برند مواجه بوده‌ایم. بر اساس پیش‌بینی‌ها و به جهت جلوتر نبودن تقاضا از عرضه نیز تمهیداتی صورت گرفته است، البته با توجه به سیاست‌های مارکتینگ و فروش باید این موضوع را در نظر داشت که برند درسا یک تولیدکننده لوکس است و با این رویکرد لوکس بودن، کالاها در تعداد و تنوع محدودی تولید می‌گردند.

رویکرد تبلیغاتی برند درسا به کدام سمت می‌رود؟ آیا برنامه‌ای هدفمند برای تبلیغات دارد یا متناسب با تغییرات جهانی برنامه‌های تبلیغاتی خود را تغییر می‌دهد؟
همانطور که از سال گذشته تاکنون شاهد آن بودیم، درسا سعی  دارد در هر یک از کمپین‌های تبلیغاتی خود پیامی را عرضه نماید. با تولد 4 برند گروه درسا و ورود به عرصه سبک زندگی، درسا سعی دارد پیام‌های خود را در قالب سبک زندگی ارایه دهد، همانطور که چندی پیش با شعار خانه‌ای خواهم ساخت توجه مخاطبان را به خود جلب کرده بودیم و این سوال در ذهن خواننده پیش آمد که منظور از خانه و ارتباط آن با محصو لات چرمی چیست‌؟ مراد از خانه، چهاردیواری از جنس آجر و سنگ نیست، بلکه حس خوب و سبک زندگی درسایی با محصولات خانه درسا که شامل مبلمان چرمی و لوازم دکوراتیو منزل برای ساخت خانه‌ای زیباتر با محصولات یک برند ملی می‌شود، است، خانه‌ای از اندیشه‌ای که به پشتوانه برند پارسی است و در فروشگاه‌هایی به وسعت 2000 متر در تهران و اصفهان راه‌اندازی شده و به زودی در مشهد نیز افتتاح خواهد شد. بنابراین در این پیام تلاش شده است سبک زندگی درسا، ساختن خانه‌ای از محصولات این برند ملی و اندیشه‌ای به سبک ایرانی نشان داده شود.

از کدام برند جهانی الگو می‌گیرید و چقدر در این راه موفق بودید؟

درسا برندی است که سعی دارد در حد استانداردهای جهانی ظاهر شود، بنابراین هیچ‌گاه دست از مطالعه درباره برندهای مشهور و محبوب دنیا  برنداشته است. از آنجایی‌که در گذشته مبحث مشتری‌مداری در کشور ما دارای عملکرد بسیار ضعیفی بوده، بنابراین در ابتدای پیدایش درسا به مطالعه در این زمینه و فعالیت‌هایی که برندهای بین‌المللی در این باره می‌کنند، پرداختیم و سعی کردیم در همان استاندارد و کیفیت، مشتری‌مداری را به فعل عمل رسانیم، در مباحث دیگری همچون طراحی و بررسی برندهای سال، استانداردسازی کیفیت و .... درسا به بررسی برندهای جهانی می‌پردازد، چراکه معتقد است ایرانی حق استفاده از کالای لوکس و باکیفیت را دارد. لوکس بودن تنها محدود به قیمت نمی‌باشد، بلکه مجموعه‌ای است از کیفیت، طراحی، استانداردسازی فروشگاه‌ها، خدمات ارایه داده شده، پرسنل آموزش‌دیده و عواملی که موجب رضایتمندی مشتریان می‌گردد. میزان موفقیت ما به خشنودی و رضایت مشتریانمان بستگی دارد، امیدواریم بیش از پیش شاهد لبخند رضایت مشتریانمان باشیم.

درسا برای خریدهای نوروزی مشتریان خود چه برنامه‌هایی داشته است؟ همچنین آیا این برند در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در نوروز برنامه خاصی دارد یا خیر؟
سال جدید تنها در تغییر رنگ‌ها و نو شدن خلاصه نمی‌شود، سال جدید را می‌توان با لذت بردن از لبخند مادری حاصل از بهبود فرزندش و آرامش  در نگاهش آغاز کرد، درسا امسال سهمی هرچند کوچک در تقویم‌های میلادی و شمسی محک دارد تا شاید با حمایتی هرچند کوچک همگام با نو شدن سال، دلی شاد گردد. علاوه بر این درسا با تغییر حال و هوای بیلبوردهای خود به شکل بهاری، سعی دارد به نوبه خود شهر را مملو از حس بهار و تازگی نماید و همچنین فروشگاه‌های درسا نیز رنگ بهار به خود خواهند گرفت و درسا سعی دارد شروع بهار را این‌گونه جشن بگیرد.

 

از آنجایی‌که درسا یک برند لوکس محسوب می‌شود، در نتیجه افراد خاصی می‌توانند از محصولات آن استفاده کنند و بازار بزرگی از قشر متوسط رو به بالا که خواهان اجناس باکیفیت هستند را از دست می‌دهد. آیا برنامه‌ای برای ایجاد یک برند جدید با محصولات میدل کلاس برای این افراد ندارید؟

همانطور که قبلا گفته شد لوکس بودن فرای قیمت در کیفیت و طراحی نیز نمایان است، درسا سعی می‌کند کیفیت و دیگر عوامل موثر در سطح استاندارد خود را حفظ نماید، اما طبعا در نتیجه کیفیت بالا، قیمت تمام شده محصول نیز افزایش می‌یابد، با این حال درسا سعی می‌کند با پروموشن‌های مختلف و اختصاص دادن هدایای نقدی و اعتباری به هموطنان عزیزمان برند ملی را در دسترسشان قرار دهد. علاوه بر محصولات چرم و لوکس درسا که کالاهایی با قیمت‌های متنوع دارد، محصولات تاج درسا (دستبندهای طلا و چرم) مورد علاقه بسیاری از مشتریان است و سیل عظیمی از جوانان، مشتری پر و پا قرص این لاین از برند هستند، چرا که در کنار تنوع‌، طراحی و کیفیت، محصولی بسیار ارزشمند و با قیمتی مناسب است. خانه درسا همچنین ارایه‌دهنده مبلمان چرمی و لوازم دکوراتیو منزل است  که دارای دامنه قیمتی متنوعی است و در نهایت کافه درسا هم تمامی قشرهای جامعه را پوشش می‌دهد، چرا که درسا برندی ملی است.

 
تگها : درسا، چرم، چرم دسا، شاهین فاطمی، گفت وگو، برنددرسا، محصولات چرمی، تاج درسا، مصاحبه
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی