استانداردسازی مراکزخرید، مهم‌ترین چالش ساخت‌وساز تجاری
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ --- کد خبر ۹۷۱

استانداردسازی مراکزخرید، مهم‌ترین چالش ساخت‌وساز تجاری

همه تفاوت‌های بازارهای مبل و موبایل ایران با دیگر مراکزخرید!

شاید بتوان مجموعه‌های تجاری بازارهای مبل و موبایل ایران را جزو معدود مجموعه‌های مدرن تجاری در کشور قلمداد کرد که احترام به امنیت و آرامش مشتری، ارایه خدمات متنوع و رعایت استانداردهای بین‌المللی را سرلوحه امور خود قرار داده‌اند. این مجموعه‌ها ابتدا در منطقه یافت‌آباد و سپس در مناطق دیگر تهران و ایران توانسته‌اند فرهنگ جدیدی از ساخت‌وساز تجاری را در بین مردم و سرمایه‌گذاران ایجاد کنند و به یک الگو برای تجاری‌سازان بدل شوند.

مهم‌‌ترین اقدام گروه سرمایه‌گذاری تات که ساخت و بهره‌برداری این مجموعه‌های تجاری را بر عهده داشته است تلاش برای اخذ گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی در حوزه استانداردسازی مراکزخرید است. بر همین اساس با مهندس کیوان اقبالیان که مدیریت مراکزتجاری گروه سرمایه‌گذاری تات را بر عهده دارد در خصوص چگونگی استانداردسازی مراکزتجاری، چالش‌های پیش‌روی صنعت مراکزخرید و مسیر طی شده توسط سرمایه‌گذاران محترم این مجموعه‌های تجاری در حوزه ساخت‌وساز تجاری به گفت‌وگو نشستیم.

 

مجموعه‌های تجاری بازارهای مبل و موبایل ایران از معدود مراکزتجاری موفق در کشور قلمداد می‌شوند، بفرمایید دلیل این موفقیت چیست؟

به جز حساسیت در فراهم ساختن زیرساخت‌ها و اجرای معماری نما و طراحی داخلی استاندارد، سیاست خاص حاکم بر مجموعه‌های بازارهای مبل و موبایل ایران، ارایه بیشترین و بهترین خدمات به مشتری است. میزان فضاهایی که برای مشاعات در این مجموعه‌ها در نظر گرفته شده و امکانات و توجهی که به بخش‌های خدماتی نظیر پله‌برقی‌ها، آسانسورها، نمازخانه، رستوران، کافی‌شاپ و سرویس‌های بهداشتی معطوف شده است در تمامی این مراکزتجاری کم‌نظیر است. ارایه بهترین خدمات به مشتریان مهم‌ترین هدف مدیران این مراکز است و این خدمات باید به‌گونه‌ای ارایه شود که مشتریان در مجموعه‌های ما احساس راحتی و آرامش نمایند.

حدود یک سال ‌و نیم است که سرمایه‌گذاران این مراکزتجاری تلاش می‌کنند مجموعه‌های تجاری بازارهای مبل و موبایل ایران گواهینامه ISO 9001-2015 را دریافت کنند و این مجموعه‌ها از سیستم IMS یا همان مدیریت یکپارچه تبعیت کنند. دریافت این گواهینامه ما را به سمت ارایه خدمات بهتر به مشتریان سوق می‌دهد و این یکپارچگی در مدیریت سبب می‌شود سرمایه‌گذاران با اطمینان و اعتماد بیشتری در مجموعه‌های ما سرمایه‌گذاری کنند و در واقع یک سرمایه‌گذاری امن را تجربه کنند.

مجموعه بازارهای مبل و موبایل ایران به دلیل نوآوری در ارایه خدمات و همچنین ارایه نوع خاصی از مدرنیته در معماری داخلی سازه‌های تجاری، نوعی فرهنگ‌سازی در ساخت مجموعه‌های تجاری در کشور ایجاد کرده‌اند و یک الگو قلمداد می‌شوند. بفرمایید توصیه شما به کارفرمایان برای اجرای پروژه‌های تجاری از ساخت تا بهره‌برداری و نگهداری بنا چیست؟

           سوال شما دقیقا خلایی است که در اداره مجموعه‌های تجاری ایران وجود دارد. متاسفانه در ایران هیچ نسخه مکتوبی                                                 در خصوص چگونگی اداره یک مجموعه تجاری نداریم و تاکنون این اتفاق به صورت تقلیدی رخ داده است، یعنی اگر مدیر مجموعه بخواهد مجموعه‌ای را به خوبی اداره کند، از مجموعه‌های تجاری خوب کشور بازدید می‌کند و در خصوص آیین‌نامه‌های موجود در مجموعه، هزینه‌های مختلف، تعداد پرسنل و .... اطلاعاتی کسب می‌کند و بر اساس این اطلاعات با توجه به مجموعه متبوع خود آن را اداره می‌کند. تاکنون مدیران زیادی از مجموعه‌های‌ بازارهای مبل و موبایل ایران بازدید کرده و در خصوص اداره و نگهداری این مجموعه‌ها با مدیران بحث و تبادل نظر داشته‌اند و همین امر سبب شد سیاست‌گذاری صورت گرفته از جانب سرمایه‌گذاران بازارهای مبل و موبایل ایران به سمت انتشار کتابی رود که مسیر پیموده شده 15 ساله در جهت توسعه، ساخت و بهره‌برداری مراکزتجاری از سوی این مجموعه به صورت مکتوب منتشر شود.

این کتاب پس از انتشار به صورت رایگان در اختیار مدیران و کارفرمایان مراکزتجاری قرار می‌گیرد تا تمام موفقیت‌ها، دستاوردها و نقاط ضعف و قوت مجموعه‌های بازارهای مبل و موبایل ایران برایشان آشکار شود و نخواهند که یک تجربه را دوباره تجربه کنند.

 

لطفا به صورت تیتروار کمی در خصوص مسیر طی شده 15 ساله در حوزه ساخت و بهره‌برداری مراکزتجاری توسط سرمایه‌گذاران مجموعه‌ بازارهای مبل و موبایل ایران توضیح دهید.

در ابتدا بحث توسعه فضاهای مدرن تجاری با یک نگاه‌، سیاست و روش خاص در گروه سرمایه‌گذاری تات مطرح شد که این امر به تولد مجموعه بازار مبل ایران (1) منجر شد. نوع نگاه سرمایه‌گذاران در این مجموعه‌ها به شکلی بود که امروز به این نقطه رسیده‌ایم که می‌توانیم سرفصل‌های مهمی را در بخش اداره مجموعه‌های تجاری ارایه دهیم.

نگهداری و مدیریت مراکزخرید بسیار مهم است؛ یک مدیر باید بداند چگونه یک مجموعه را اداره کند تا مشتری یا بازدیدکننده احساس نکند به یک مجموعه مسن و قدیمی پا گذاشته است. تجهیزات ایمنی و تاسیساتی باید مدام در حال به‌روزرسانی باشند و پرسنل بخش‌های مختلف باید در خصوص مشتری‌مداری و برخورد با مسایل امنیتی آموزش ببینند.

این را باید بدانیم که اگر در مجموعه‌های تجاری حادثه را در نطفه کنترل نکنیم، کنترل آن در ادامه بسیار مشکل‌ساز و زیان‌ده خواهد بود.

یکی از فعالیت‌های شگفت‌انگیز سرمایه‌گذاران این مجموعه‌ها اجرای پروژه بازار موبایل ایران در شهر کرمان بود. به هر حال سرمایه‌گذاری در شهرهای محرومی مانند کرمان، اساسا بازگشت سرمایه فوری را نخواهد داشت. بفرمایید سرمایه‌گذاری در این شهر با چه هدفی انجام شد؟

شاید من با بخشی از سوال شما مخالف باشم، زیرا همه شهرهای ایران پتانسیل سرمایه‌گذاری در بخش مجموعه‌های جاری را دارند، اما ممکن است در سال‌های اولیه بازدهی سرمایه خیلی مطلوب نباشد. اساسا زمان می‌برد تا مردم شهرهایی که دور از پایتخت زندگی می‌کنند خودشان را با این استانداردها و اتفاقات وفق دهند و شاید در برابر آیین‌نامه‌های مصوب در مراکزتجاری مدرن گارد بگیرند، اما به هر حال با گذر زمان فواید این نوع استانداردها برایشان مسجل خواهد شد و از آن استقبال خواهند کرد.

ابتدایی‌ترین هدف برای ایجاد یک مرکزتجاری مدرن در کرمان، فرهنگ‌سازی و الگوسازی برای سرمایه‌گذاران در کرمان بود. تا پیش از این کرمان هیچ مجموعه تجاری مدرنی مانند بازار موبایل را به خود ندیده بود و برخی مجموعه‌هایی که در این شهر وجود داشتند حتی امکانات اولیه مانند پله‌برقی یا آسانسور را نیز ندارند، در حالی که بازار موبایل ایران در این شهر به لحاظ امکانات و ارایه خدمات بی‌نظیر است. خوشبختانه با گذشت 6 ماه از افتتاح این مجموعه، استقبال خوبی هم از جانب مردم و هم از جانب سرمایه‌گذاران از این پروژه شده است.

 

عمده‌ترین تفاوت مجموعه‌های بازارهای مبل و موبایل ایران با دیگر مجموعه‌های تجاری در کشور تلاش برای اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی است. بفرمایید این مجموعه‌ها تاکنون چه گواهینامه‌هایی دریافت کرده‌ا‌ند و برای دریافت این استانداردها چه فرآیندی طی شده است؟

تا چندی پیش مجموعه‌ها برای اخذ گواهینامه باید با شرکت‌های خاصی مرتبط می‌شدند که خیلی هم استانداردها را به درستی بررسی نمی‌کردند، اما ما می‌خواستیم به صورت واقعی وارد این چالش شویم و مجموعه‌ها را به لحاظ استاندارد محک بزنیم و از این طریق سیستم را بهبود ببخشیم، بر همین اساس با شرکت توف‌نورد آلمان TUV NORD) ارتباط برقرار کردیم، این شرکت بررسی مجموعه‌های ما را برای دریافت گواهینامه ISO9001-2015 آغاز کرد و مجموعه‌های ما حدود 75 درصد منطبق با استانداردها بودند که برای کسب آن25 درصد نیز مدیران و پرسنل تلاش کردند و با برگزاری جلسات متعدد توانستیم ظرف مدت یک ماه‌ و نیم گواهینامه مدیریت کیفیت را دریافت کنیم و IMS به‌طور رسمی در مجموعه‌های ما فعال شد. در حال حاضر نیز فعالیت خود را برای دریافت گواهینامه‌های ISO14001 وISO18001 معطوف به استانداردسازی مجموعه‌ها در حوزه HSE کرده‌ایم که دریافت این گواهینامه‌ها برای ایمنی پرسنل و مجموعه‌ها بیشترین اهمیت را دارا است.

دریافت این گواهینامه‌ها در ابتدای سال 96 اتفاق خواهد افتاد.

 

جناب اقبالیان فرمودید برای دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت، مجموعه‌ها تا 75 درصد منطبق با استاندارد بودند، آن خلا 25 درصدی از کجا نشات می‌گرفت؟

ضعف مجموعه‌ها در نبود یک سیستم اداری منسجم بود، بر همین اساس ما منابع انسانی متخصصی جذب کردیم و سپس به برگزاری کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف تاسیسات، مکانیکی و ... پرداختیم تا چالش موجود برطرف شود، اما به لحاظ زیرساختی و امکانات، مجموعه‌ها کاملا منطبق بر استانداردهای جهانی بودند.

 

مدیریت مجموعه‌های بازارهای مبل و موبایل ایران چگونه است و چرا مرکزی به نام مدیریت مراکزتجاری گروه ‌سرمایه‌گذاری تات ایجاد شد؟

از 3یا 4 سال گذشته با توجه به افزایش مجموعه‌های تجاری بازارهای مبل و موبایل ایران سیاست بر این شد که مرکزی به نام مدیریت  مراکزتجاری گروه سرمایه‌گذاری تات ایجاد شود تا نقش هماهنگ‌کننده بین مجموعه‌ها را ایفا کند. در این مجموعه‌ها پرسنل لباس متحدالشکل دارند، سیاست‌های کلی اداره مجموعه‌ها کاملا یکپارچه است، تبلیغات به صورت متحدالشکل انجام می‌شود و اکثر کارهای اجرایی و برگزاری جلسات این مجموعه‌ها از سیاستی واحد منبعث می‌شود. البته هر کدام از این مجموعه‌ها با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی خود با توجه به خواسته مشتریان و نوع محصولی که ارایه می‌کنند یک سری تک‌روی‌هایی دارند که مستقل از دیگر  مجموعه‌ها است.

 

در خصوص برنامه‌های آتی این مجموعه توضیحاتی ارایه نمایید.

با توجه به درخواست‌هایی که وجود دارد، توسعه فضاهای مدرن تجاری در سطح شهر تهران و شهرستان‌ها جزو سیاست‌های گروه سرمایه‌گذاری تات است.

ما بیشتر روی خدماتی که می‌دهیم متمرکز خواهیم شد و تلاش خواهیم کرد همواره این خدمات را به‌روز و متنوع ارایه دهیم و این  موضوع طوری باشد که مشتری احساس کند خدمات این مجموعه‌ها با سال‌های قبل تفاوت چشمگیری دارد.

ما نسبت به انتقادات و پیشنهادات بی‌تفاوت نیستیم و با جلساتی که تشکیل می‌دهیم تلاش می‌کنیم همواره نقاط ضعف خود را از بین ببریم و با برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدد ارتباط خود را با مشتری حفظ کنیم. قطعا برای سال آینده تلاش برای اخذ گواهینامه‌های محیط‌زیست و ایمنی برای مجموعه‌های بازارهای مبل و موبایل ایران یکی از مهم‌ترین اهداف ما خواهد بود.

 
تگها : بازارهای مبل، مبل، مبلمان، یافت آباد، بازارهای مبل ایران، مهندس اقبالیان، مهندس انصاری، ماهنامه تجارت طلایی، مصاحبه، گفت و گو
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی