اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ --- کد خبر ۹۸۳

بسیاری از آقایان فکر می‌کنند که تنها باید در هنگام خرید کت و شلوار به نکاتی دقت کرد و بعد از اینکه لباس مورد نظر خود را خریدن می‌توانند به راحتی آن را بپوشند! اما در این مقاله قصد داریم برخی از نکات مهم در خصوص پوشیدن و مراقبت از کت و شلوار را بیان کنیم. اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند را در این مقاله به شما منتقل می‌کنیم. 

۱- کوک شیار پشت کت را باز نمی‌کنید

اولین کاری که باید با کت جدید خود بکنید این است که کوک‌های x شکل پشت کت را باز کنید. توجه داشته باشید که اگر این کوک‌ها را باز نکنید، هنگام نشستن فشار به تار و پودهای اطراف خود وارد شده و باعث آسیب جدی به ظاهر کت شما می‌شود.

اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۲- شیار جیب کت رو باز می‌کنید

اگر نمی‌توانید خودتان را کنترل کنید و علاوه بر تلفن همراه خود، سوئیچ ماشین و … را در جیب خود قرار می‌دهید باید به شما بگوییم که بهتر است کوک جیب کت را باز نکنید! چون قرار دادن وسایل زیاد درون جیب باعث می‌شود ظاهر کت بهم بریزد.

اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۳- دکمه آخر آستین کت رو باز می‌گذارید

این مورد تقصیر شما نیست و بیشتر به خاطر حرف خیاط شماست که گفته دکمه رو باز بگذار. چرا؟ در گذشته افراد برای اینکه نشان بدهند که کت گرانقیمتی پوشیده‌اند این کار را می‌کردند اما باید امروزه این مساله اصلا مد نیست.

اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۴- کوک روی سرشانه کت رو بر نمی‌دارید

این کوک‌ها دقیقا برای زمانی است که خیاط قصد این را دارد که اندازه شما را بگیرید، بنابراین اگر از این کوک‌ها روی کت‌تان است همین الان آن‌ها را جدا کنید.

اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۵- کت را بر روی رگال نامناسب قرار می‌دهید

آویز یا رگال کت باید پهن و غیر فلزی باشد؛ رگال‎های فلزی و غیر استاندارد باعث می‌شوند که سرشانه‌های کت تغییر شکل داده و ظاهر کت را برای همیشه خراب می‌کنند.

اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۶- بعد اولین بار پوشیدن، اتو می‌کنید

معمولا بعد از پوشیدن کت و شلوار به علت اینکه پشت میز نشسته بودید کت شما چروک می‌شود! بدترین کاری که ممکن است هر فردی ممکن است انجام دهد اتو کردن کت است! توجه داشته باشید که این کار باعث چرک مد شدن پارچه و همچنین براق شدن آن می‌شود. راه حل ساده برای رفع چروک کت و شلوار بعد از یک روز کاری سخت این است که آن را آویزان کنید تا به مرور چروک آن از بین برود.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی