معرفی شرکت اوبر
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ --- کد خبر ۹۸۷

با افزایش محبوبیت اوبر، در بسیاری کشورهای دنیا آنان مورد حملات شدید صنعت تاکسیرانی قرار گرفته‌اند که آنان را به عملیات تاکسیرانی غیرقانونی، پایین آوردن قیمت و خدمات ناایمن متهم می‌کنند.

Shervin Pishevar

اولین سرمایه گذار اوبر یک ایرانی ست :

شروین پیشه‌ور Shervin Pishevar کارآفرین، سوپر فرشته و سرمایه‌گذار خطرپذیر ایرانی تبار مستقر در منطقه خلیج سانفرانسیسکودر ایالات متحده آمریکا است. او به همراه اسکات استنفورد شریک شرپاونچرز، و از مؤسسین و رئیس هیئت مدیرهٔ هایپرلوپ تکنالجیز است. او بیش از همه به این دلیل که از سرمایه گذاران اولیهٔ اوبر، بوده مشهور است. پدر شروین از مجریان رادیو تلویزیون ایران بود و مادر او نیز معلم بودمعرفی کامل شرکت اوبر uber و تاریخچه اوبر + روش کارکردن با اپلیکیشن اوبر

 

طبق سایت اوبر رانندگانی که با ماشین شخصی خود به رانندگی با اوبر مشغولند تا ساعتی 35 دلار پول در می آورند، ولی مسلما رانندگان اوبر نظر دیگری دارند.

به نظر رانندگان اوبری که با اوبر درامد کسب می کنند ، به طور متوسط بین 13 تا 20 دلار می توان با اوبر درامد داشت که البته این اعداد برای اوبر ایکس یا همان ساده ترین نوع اوبر می باشد.

برای شروع در حال حاضر اوبر برای رانندگان جدید ، 100 دلار پس از 10 مسافر و 150 دلار دیگر پس از 20 مسافر اولیه در نظر گرفته است ، که 150 دلار فقط به رانندگانی داده می شود که با توصیه یا ریفر راننده دیگری وارد اوبر شده اند.


روش ثبت نام در اوبر :

آیا قصد رانندگی با اوبر دارید، اولین اقدام شما رفتن به سایت اوبر و ثبت نام به عنوان راننده می باشد.
در اولین مرحله از شما، نام ، نام خانوادگی و مشخصات آدرسی ، گواهی نامه و سوشال سکوریتی نامبر ( برای آمریکا) خواسته می شود و همچنین آدرس ایمیلی که به نوعی یوزر نیم شما می شود .


دادن سوشال سکریتی جهت چک کردن سابقه یا بک گراند شما می باشد ، هم در راهنمایی و رانندگی و هم برای جرایم جنایی و کیفری که معمولا بین یک هفته تا یک ماه طول می کشد، همچنین مشخصات کامل اتومبیل ، بیمه و رجیستریشن برای آمریکا، در نظر داشته باشید که برای شروع به کار در اوبر باید از مدت کواهی نامه شما در همان ایالت یک سال کامل گذشته باشد، یعنی اگر شما گواهی نامه ایالت نوادا را دارید و تازه به کالیفرنیا نقل مکان کردید، تا یک سال امکان ثبت نام برای اوبر در کالیفرنیا را ندارید.

همچنین شما باید اتومبیل خود را برای معاینه فنی به یکی از مراکزی که توسط اوبر معرفی می شود ببرید، لینک نشانی نزدیکترین مراکز شما با تکست و ایمیل با توجه به منطقه زندگی و آدرس شما توسط اوبر برایتان ارسال می شود.


همچنین در همان مرکز معاینه فنی معمولاً یک استیکر موقتی آرم اوبر به شما داده می شود که هنگام رانندگی با اوبر روی شیشه جلوی اتومبیلتان نصب کنید، جریمه رانندگی در کالیفرنیا بدون آرم 1000 دلار می باشد، و کسی از رانندگان تا حالا کسی را ندیدیم که به خاطر نصب نکردن آرم جریمه شده باشد . آرم اصلی توسط پیت برایتان ارسال میشود

پس از چک شدن سابقه و مسائل ماشین ، ایمیل تاییدیه و قبول شدن در اوبر برایتان ارسال می شود.

تبریک ، شما رسما از این پس راننده اوبر محسوب می شوید و می توانید برای خودتان و صد البته برای اوبر درآمد زایی کنید البته پس از دانلود اپلیکیشن اوبر پارتنر که با اپلیکیشن اوبر معمولی فرق می کند، و تنظیم حساب بانکی با شماره حساب و روتر برای واریز پول به صورت هفتگی و قرار دادن عکس که توسط مسافران دیده می شود تا بتوانند راننده خود را شناسایی کنند.
می توانید اوبر خود را روشن کنید و سری به خیابان ها ی شهرتان بزنید، کار کردن با اپلیکیشن اوبر راحت و آسان است و معمولا پس از 2 و3 مسافر قلق کار دستتان می آید و منهم در یک پست دیگر به صورت کامل توضیح میدهم ولی فعلا برای شروع کار دو سه نکته که به دردتان خواهد خورد

معرفی کامل شرکت اوبر uber و تاریخچه اوبر + روش کارکردن با اپلیکیشن اوبر

 

سیستم امتیاز دهی در اوبر

اوبر برای رانندگان و همچنین مسافران سیستم امتیاز دهی دارد، بدین صورت که هر راننده پس از پیاده کردن مسافر خود به آن از یک تا پنج ستاره امتیاز می دهد که مسلما یک پایین ترین و 5 بالاترین امتیاز می باشد، این امتیاز را رانندگان معمولا بر اساس رفتار مسافر و یا دردسر آفرینی او برای آدرس دادن و بقیه مسایل می دهند، البته ستاره گرفتن برای رانندگان خیلی مهم تر از مسافران می باشد.

مسافران هم بعد از پیاده شدن بر اساس معیاری که خودشان می دانند، به رانندگان باز هم از 1 تا 5 ستاره امتیاز می دهند، نکته اساسی امتیاز برای رانندگان این است که 2 یا 3 امتیاز پایین حساب نمی شود و از نظر اوبر که واقعا ناعادلانه است پایین تر از 4.7 امتیاز پایین حساب می شود، امتیاز بجز آنکه یک نشانه برای مسافران است که راننده خود را بشناسند و اگر امتیاز پایین داشت و نخواستند البته اوبر را کنسل کنند( قبل از سوار شدن) برای اوبر هم کارکرد دیگری دارد:

به این صورت که اوبر مبنا را بر 500 سفر می گیرد و بعد از 500 سفر اگر امتیاز راننده زیر 4.7 بود امتیاز راننده را لغو می کند و آقا یا خانم راننده پس از پرداخت 60 دلار ناقابل و شرکت در کلاس ادب اوبر که راه و چاه معاشرت با مسافران را یاد می دهد به سیستم اوبر بر می گردند و دوباره اجازه رانندگی را پیدا می کنند.

اگر شما مسافر اوبر هستید و از اوبر برای حمل و نقل خود استفاده می کنید از این بعد در نظر داشته باشید که اوبر مثل خرید از آمازون نیست که 4 ستاره امتیاز خوب و قابل قبول می باشد و اگر دلیل خیلی خاصی ندارید از دادن کمتر از 5 ستاره پرهیز کنید و بدانید که دادن 4 یا 3 ستاره همان و نزدیک شدن راننده بیچاره به بریده شدن نان همان می باشد.منبع :فایندز - finds.ir - uberfa.com - wikipedia.com

 
تگها : اوبر، ماهنامه، تاکسی، تاکسی تلفنی، گفت و گو، ماهنامه، تاریخچه، شرکت اوبر، تاکسی
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی